Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok nem lehet baja...

Mit gondoltok nem lehet baja a picinek kutyák közelében?

Figyelt kérdés

Márciusra várjuk a picit és két szobatacskónk is van.Igaz, hogy nagyon ápolt,oltott kutyusok és szobatiszták,mégis felmerül bennem a kérdés, hogy talán oda kellene ajándékoznom őket valakinek?Megszakad értük a szívem.

Volt valaki hasonló helyzetben?A baba természetesen külön szobában lesz tőlük.


2010. nov. 26. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Ha a kutyák teljesen máshol vannak akkor nem lesz gond.Sok olyan családot ismerek ahol kutyus van a lakásban és soha nem volt gond belőle.Azért szegényektől nem kell megszabadulnod,viszont tényleg nagyon kell figyelned,hogy ne legyenek egy légtérben.

32hkm

2010. nov. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben rendszeresen oltva és féregtelenítve vannak, valamint kezelve vannak kullancs és bolha ellen is, akkor semmi baj nem lesz. Milyen bajra gondolsz?

Nekem egy kis yorkim van, és semmi gond nincsen, pedig egy légtérben vannak napközben. Nem is értem, miért ne lehetnének egy szobában...

A babám 4 hónapos, és a kutya úgy védi mindenkitől, mint egy anyatigris. Én még hasznosnak is találom, hiszen a gyerekben jobban ki fog fejlődik a felelősségtudat, és hogy ne bántsa az állatokat.

Nem fog síkitva elmenekülni, ha meglát az utca másik végében egy kutyát...

2010. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz! Nekünk egy keverék kutyusunk van lakásban, így született a kisfiunk. Nemhogy egy légtérbe vannak, de a kutya sokszor feküdt a gyerek mellett egy ágyon. A gyerek már 2 éves múlt, a legnagyobb betegsége egy vírusos torokgyulladás volt, meg 1,5 évesen valami hányós-hasmenéses vírus (ami a környékünkön mindenkin végigment). A kutya nálunk is védi a gyereket, figyeli ki hogyan emeli fel és morog, ha valami nem tetszik neki. :) A védőnőm mondta, hogy kutya mellett erősebb lesz a gyerek immunrendszere és jobban fejlődik a szocializálós képessége. Eddig bejött... Imádja az állatokat, azóta már halaink is vannak, akiket a gyerek etet rendszeresen! Szóval szerintem kár félned, bár biztos lesz aki rosszul lesz a kutyák hallatán, de tényleg nincsen gond, ha jól vannak tartva és rendszeresen ellenőrzi állatorvos!
2010. nov. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szocializációs képességet akartam írni...
2010. nov. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bogyo110 ***** válasza:
100%
Szia!nekünk is van egy szoba kutyusunk olyan mintha a gyerekünk lenne én most vagyok 29 hetes és én a dokimtól meg a védőnőtől informálódtam,és mindegyik egyformán azt monta hogy ha rendesen vannak oltva féregtelenitve stb akkor nem lehet baj a szülés után meg szerintem nem árt hanem használ a babának ,nem is fog ugy félni az állatoktol meg nem is fogja bántani őket !Én semmi pénzér nem tudnék szabadulni a kutyámtól!
2010. nov. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetérték én is az előttem szólókkal. Mi egy keverék kistestű kutyussal lakunk együtt, és én sem szándékozom elpaterolni a háztól. Ha ápolt, egészséges kutyáról van szó, csak előnyét látom annak ha a gyerek kisállat mellett nő fel.
2010. nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
nekünk két palotapincsink van. a lakás minden zegzugába bejárhattak, de mióta megszületett a kislányunk (4 hónapos) a mi szobánka nem jöhetnek be.
2010. nov. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor én megszülettem volt egy 3 éves pointerünk ... az ő nevét tanultam meg először kimondani (: Nincs semmi bjaom, de imádom az állatokat. kicsnek mindig nyúztam a kutyám, meg segítet anyuának a dolgokban...pl hozta ezt, meg néha ugatott ha felkeltem (:
2010. nov. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget,megnyugtató,hogy maradhatnak a kutyusok.Igazából valamilyen fertőzésre gondoltam...

De nekem is megszakadna a szívem,hiszen családtagként kezeltük őket.

De néhányan már megjegyezték,hogy nem valami "egészséges",biztosan tudjátok hogy szokott ez ilyenkor lenni.

2010. nov. 29. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!