Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt aki dohányzott...

Terhesség alatt aki dohányzott, napi 1-2-3szálat, azoknak a tapasztalataira lennék kíváncsi. Hogy vagytok a picivel? CSAK DOHÁNYOSOKNAK!

Figyelt kérdés

Kérem azokat a kismamákat akik nem dohányoztak, a terhesség előtt/alatt ne írjanak, nem kérek szentbeszédet. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi!!!

Ezt tényleg az kommentálja akit érint... (olvastam régebbi dohányos vagyok és xhetes terhes...) na esetleg ők, akik már megszültek, és újra, max azok írjanak, akik ismernek ilyen anyukát és picit

Szóval dohányzó kismamamák, ki hogyan van? A picike hogy van?


2009. jan. 15. 15:14
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
92%

A helyzet az, hogy anyáink is cigiztek a terhesség alatt (tisztelet a kivételnek), mivel akkor még nem volt bizonyított, hogy a cigi ártalmas. Anyukám is cigizett, nekünk semmi bajunk sem lett, egészségesen születtünk, mind a 3-an 3 kiló felett.

Én is cigiztem a terhességem előtt és tudom, hogy nagyon nehéz letenni. Ezt csak az nem tudja aki nem cigizett. Igaz azt, hogy a terhesség alatt valaki cigizik, nem értékelem. Mert amúgy is ártalmas és attól, mert sok baba egészségesen születik, lehet, hogy a beteg babák pont emiatt betegek. Ahhoz hasonlítanám, mint hogy nem mindenki kapja el az influenzát. Szóval ki tudja, kinek a babájának lesz baja. A nővérem is cigizett, Bár nagyon keveset. A keresztlányom hamarabb érkezett 2,6 kilóval. De makk egészségesen! Hogy miért szült hamarabb? Lehet a cigi, de valószínűbb a magas vérnyomás. Szóval csak annyit, hogy amúgy is sok minden van, ami kárt okozhat a picinek. Próbáld meg letenni, legalább míg megszülsz.

Nekem attól is lelkiismeret furdalásom van, hogy pont a teherbeesésem előtt tettem le és nem hamarabb.

Azért minden jót és egészséges babát kívánok!

20 hetes kismama

2009. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is szentfazék oldali vagyok, de ügyes vagy,hogy ennyit csökkentetted a cigid. Csak így tovább, és akkor nem lesz min izgulni. Boldog babavrást és jó egészséget.
2009. jan. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
57%

1. Ha tetszik,ha nem itt az emberek többsége,ebbe benne vagyok én is,nem tartja anyának az ilyen embert!!! Hihetetlen dolog,hogy ezen az oldalon ,ahol mindenki attól retteg,hogy jól van-e a baba,és mindent megtesz ennek érdekébe,te fel mersz tenni egy ilyen undorító kérdést! 2. A következő dolog neked,és a kedves,és bíztató 15:44-nek szól: nem a pocakban lesz beteg a baba,hanem majd miután megszületik. asztma,légszomj és különböző allergiák alakulhatnak ki a babánál. De reméljük ez nem így lesz. És ahelyett,hogy leugatod ,és le "szentfazekozod" itt az embereket,elgondolkodhatnál azon,hogy mit csinálsz,és hogy le kellene tenni! Ja és mielőtt engem is leugatnál,kemény dohányos voltam én is,és a teszt után egyből le tettem. Beteg volt a magzat,meg kellett szakítani a terhességet,és nem szoktam vissza. Jelenleg a 33. hétben vagyok!

Sok sikert!!!!

2009. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
87%
Én mikor megtudtam hogy terhes vagyok, azonnal leraktam, pedig nekem is elment napi egy, másfél doboz. Akik dohányoznak terhesség alatt, általában koraszülés lesz a vége, s kis súlyú baba. Miután megszületik a baba, állandóan sírós lesz, mert ugye míg benned van addig ő is kapja a nikotin adagot, s miután megszületik ez megszűnik, s jönnek rajta az elvonási tünetek, s bömbölni fog, míg másé szépen eszik iszik alszik.
2009. jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz az biztos. Én is akkor tettem le amikor pozitív lett a tesztem, de hónapokig álmodtam a cigivel... Engem az motivált, hogy két ismerősöm is van, akik dohányoztak a terhesség alatt, és a fiaik asztmások lettek.
2009. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
95%

Szia

Az egyik válaszolónak teljesen igaza van. Nem a pocakban lesz beteg a baba, hanem a kinti életben fog megmutatkozni a negatív hatása a dohányzásnak. Nagyon sok minden vezethető vissza arra, hogy a mama cigizett a terhesség alatt. Sajnos ezeket nem lehet kompenzálni a vitaminokkal és egyéb jó dolgokkal. Tudom, hogy nagyon nehéz letenni a cigit, mivel ez is egy függőség, de már az nagy előre lépés, hogy nem dohányzol annyit. Már csak egy picike kell hozzá. Menni fog. Kitartást kívánok hozzá, még nem késő teljesen leszokni!!!

A gyógypedagógus kismama

2009. jan. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha két dobozrol 1-2szálra lecsökkent az már haladás!probáld ki meddig birod ki cigi nélkül!nálunk is a fél korház cigizett!lehet hogy nem is fog hiányozni annyira!
2009. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
53%

Az első gyerekemnél én is leraktam a cigit, teherbe esésem előtt 2 hónappal. 3 héttel korábban született, mert meg kellett indítani rossz szívhang miatt, ráadásul császár lett a vége. Ő most 6 éves egészséges csajszi.

A kisfiammal nem tudtam leszokni, cigiztem végig. 41. héten született, akkor is már burokrepesztéssel indították, mert nem akart kijönni. Sikerült rendesen megszülnöm 3090 grammal.

Egészséges 1 éves baba, nagyon mozgékony, nagyon hamar csinált mindent. Fél évesen már felállt, aztán kapaszkodva közlekedett, és 10 hónapos korától egyedül megy. Eddig kb. 3-szor volt náthás, nagyobb bajunk még nem volt.

Kívánom, hogy neked is ilyen gyereked legyen!

Sok sikert!


Egyébként végigolvastam a válaszokat, és nem értem sokan minek írtak???

(A kórházban 6 ágyas szobában voltam, négyen cigiztünk.)

2009. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
52%

17:12-es!!!

hát ehhez csak gratulálni tudok,hogy 6 emberből 4-en cigiztetek!!!én ezt le se írtam volna!!! nem hiszem el.... na mindegy!!! sajnos vannak ilyen emberek! tedd össze a két kezed,hogy egészségesek a gyerekeid!

2009. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
73%

15:44-es vagyok,valaki irta hogy biztatom a kérdezöt.

Nos én nem biztattam,a kérdés az volt hogy aki dohànyzott,az hogy van most?

Nos erre adtam vàlaszt.

Aki nem dohànyzott,vagy csak jön leugatni a fejét a kérdezönek,annak nem is kellene elvileg irnia,hisz nem a kérdésre vàlaszolt.

Igenis hàlàt adok hogy rendben vagyok a babàmmal együtt annak ellenére hogy nem sikerült teljesen lemondanom,csak csökkentenem a cigit.Természetesen minden anyàt intek,hogy ha lehet inkàbb ne éljen ennek a kàros szenvedélynek!

2009. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!