Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt aki dohányzott...

Terhesség alatt aki dohányzott, napi 1-2-3szálat, azoknak a tapasztalataira lennék kíváncsi. Hogy vagytok a picivel? CSAK DOHÁNYOSOKNAK!

Figyelt kérdés

Kérem azokat a kismamákat akik nem dohányoztak, a terhesség előtt/alatt ne írjanak, nem kérek szentbeszédet. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi!!!

Ezt tényleg az kommentálja akit érint... (olvastam régebbi dohányos vagyok és xhetes terhes...) na esetleg ők, akik már megszültek, és újra, max azok írjanak, akik ismernek ilyen anyukát és picit

Szóval dohányzó kismamamák, ki hogyan van? A picike hogy van?


2009. jan. 15. 15:14
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Azonnal fordulja védőnőhöz, hogy segítsen leszokni! Nikotin tapaszt és rágót kismamák is használhatják.


A méhleépnyek egy szál cigaretta annyira rontja a keringését, hogy hónapokkal a kellő idő előtt fog elmeszesedni - nem jut elég vér a gyereknek - komoly következményei lehetnek! Nem érdemes kockáztatni!!!!


És ha már kinn lesz a kátrányos füstöt is fogod beleszuszogni az arcába??? Mert az kb egy órán keresztül ürül még a tüdőből?????

A dohányos szülöknél 20 X nagyobb a kockázat a bölcsőhalálra, a gyerek IQ-ja jóval kevesebb....


Inkább egyél szardiniát, mint dohányozz!


Egy szülésző - védőnő


UI: Ha saját magad igazolására tetted fel a kérdést, hogy biztos nem árt, akkor gondolj bele abba, hogy akinek sérült gyereke született a dohányzás miatt, annak van ideje ide írogatni?????

2009. jan. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Nekem szerencsére sikerült leraknom a cigit, amikor tudomást szereztem a babóról, de van ismerősöm, aki végig szívta, olyan napi 5-6 szálat. A fia asztmás lett születés után, és folyamatosan légúti problémákkal kűzködik (azóta is), a lánya pedig 39 hétre született, de 2,05 volt összesen. A dokik mindkettőt a dohányzás hatásának tudták be.


A férjemnek meg volt egy osztálytársa, akinek nem fejlődött ki az egyik karja, és a dokik az anyja terhesség alatti dohányzásának tudták be (már úgy született).

2009. jan. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a sógornőm dohányzott terhessége alatt. Koraszülött lett a gyerek, kancsal, és majdnem meghaltak mindketten a szülőasztalon különbözőm szövődmények miatt. A picit mentő vitte át a gyerekklinikára. Pedig ő már a harmadik gyereke volt.

Egy másik ismerősöm szintén dohányzott, sőt néha részegre is itta magát.Szürke volt a gyerek, amikor megszületett. A gyereke koraszülött volt, és halmozottan sérült lett. ezért emelt családi pótlékot kapnak. Kívülről nem látszik a gyereken, de lehet, hogy a fejlődése és a szellemi fejlődésén majd látaszani fog.

2009. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
57%
Én mind a két lányommal cigiztem az elején, jobban mondva sokkal kevesebbet, de néha rágyujtottam,nem tudtam megállni.Utána már ment a leszokás,nem hiányzott annyira. Mind a két lányom egészséges, szép, okos lett /kopp-kopp-kopp/. Hörghurut előfordult néha, de ez az időjárással, illetve a közösségbe kerüléssel /óvoda, iskola/ hozható összefüggésbe. Ismerek nem egy anyukát, akik nem dohányosok, mégis asztmás, vagy asztmásak a gyerekei.
2009. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Én is igy voltam, mondjuk nekem nem ment el napi 2doboz!:) Én sem birtam ki, napi max 2 szál elment nekem is! A védőnő és az orvosom is azt mondta, ha végképp nem birom inkább szívjam el azt a mapi2 szálat, mert a stresszel ugyan ott vagyok mintha cigiznék!Azzal is ártassz, ha feszült vagy az elvonás miatt!Az utólsó honapot birtam ugy ki, hogy nem ment egy szál sem!Semmi gond nem volt a picivel,40. héten született, 3500g és 57cm volt! "Átlagos" baba!:) 9hónapig szopizott, most 3és fél éves kis vasgyúró! Ritkán beteg, imád enni, rendesen fejlődik!Nem vagyok büszke rá, hogy cigiztem, de nem mindig csak a cigi miatt történnek rossz dolgok! Ez szerintem kiszámithatatlan dolog! Jó egészséget nektek!:)
2009. jan. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

Na akkor a kérdést bezárom:)

Igazából köszönöm mindenkinek a válaszát!

Az általam szentfazéknak tituláltakét is, bár... Minden véleményt elolvastam.

Azoknak a kismamáknak aki a tapasztalatait olvashattam, nagyon köszönöm!

Eddig cigifüst "mentes" az életem, sajna az utcán nem tudom kikerülni, de hála égnek a "baráti köröm" dohányosait leredukáltam nullára, így teljesen ingerszegény a környezetem, és így megy, hogy ne akarjak rágyújtani... Talán még nem késő...

Még egyszer köszönöm mindenkinek.

ui.:

aki Tapasztalatokat írna, az nyugodtan írhat privátot.

2009. jan. 23. 13:48
 47/48 anonim ***** válasza:
anyukam mind a 4 testveremmel es velem egyutt cigizett es egyikunknek sincs semmi baja :)
2018. márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%
Ez is régi komment, de nem rég szültem és az egyik fiatal "anyukának" nem mondható csaj, nonstop cigizett, állandóan láttam,h ment le bagózni...szülése után fél órát élt a kislány,leállt az agyműködés...úgyhogy ha 100ból 100at megkérdezel, abból 95 súlyos eset, a legsúlyosabb a halál. mi lett végül a kicsivel? minden ok?
2018. márc. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!