Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama diéta alatt fogyhat...

Kismama diéta alatt fogyhat pár kg-ot? Az nem árt a babának?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fogyókúrázni szerintem nem szabad. De, ha egészségesen táplálkozol, akkor nem fogsz nagyon hízni. És még azok is kevesebbet híznak, akik terhességi diabétesz miatt szénhidrát diétán vannak. Nem mondom, hogy diétázz, de ha visszafogod a szénhidrát fogyasztást, kevesebbet hízol szintén.
2010. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert sótalanító diétára fogtak mert vizesedtem, ez abból is áll, hogy sok almát egyek egyes étkezések helyett,mert hajtja a vizet a szervezetből, ezért kérdeztem, hogy ha esetleg ettől 1-2 kg lemegy az árt-e a babának.
2010. nov. 30. 15:02
 3/12 anonim ***** válasza:
Így, gondolom a víz fog lemenni, tehát nem árt. Sőt, az sem árt, ha nem hízol terhesség alatt. Az a fontos, hogy a baba megfelelően fejlődjön. ő meg elveszi azt, amire neki szüksége van. Én a terhesség alatt nem híztam, végig 62 kg voltam, de a kislányom minden uh-n megfelelő méretű volt, így a dokim se szólt miatta.
2010. nov. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem pár kiló nem árt, de direkt fogyókúrázni nem szabad.

A vizesedés ellen jó, ha el tudod rágcsálni a zellert (nem mindenki szereti), nagyon jó vízhajtó...

A diéta mellett is ügyelni kell a megfelelő vitamin és ásványi anyag bevitelre, főleg vízhajtással egybekötve!

2010. nov. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is 62 kg voltam, most vagyok 70, de igazából csak a pocak nőt. 24 hetes vagyok. Ma sok almát ettem és megpróbálom a napi 3 l vízfogyasztásomat visszafogni, eddig csak kb 1 l ittam, még egy fél litert ihatok ma :-)
2010. nov. 30. 15:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Esetleg a zelleren és az almán kívül tudtok még valami jó vízhajtó módszert?
2010. nov. 30. 15:33
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

Egyébként, ha túlzottan visszafogod a folyadékbevitelt, sajnos épp az ellenkezőjét fogod elérni, mint ami a célod! A szervezeted vissza fogja tartani a vizet... Szóval igyál rendesen, a sót csökkentsd minimálisra (vigyázz a készételek rengeteg sót tartalmaznak!), helyette inkább használj zöldfűszereket! A vízhajtásról az orvosoddal tanácskozz, mert ha otthoni praktikákkal kísérletezel,akár kárt is tehetsz a babában!!!! Terhesség alatt ui. orvosi felügyelet nélkül tilos a vízhajtás!

2010. nov. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Okés, a védőnő mondta, hogy az ivászatomat fogjam vissza 1,5 literre.

Akkor maradok csak az almánál, azt is ő javasolta, gondolom érti a dolgát. Mással nem próbálkozom, ez is biztos segít. Köszi a tanácsot.

2010. nov. 30. 15:57
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Tyűha! Én is sótlan diétán voltam,és szénhidrátszegényen,mind a két gyereknél,és most is jelenleg, a 3.-al vagyok kismama. Nekem nem ajánlották soha,hogy vegyem vissza a vízbevitelt,sőt. Napi 3 litert meg kellett innom! Mert ha elveszem a szervezetemtől,még jobban visszatartja.Ezt védőnő mondta+ a dokik+a nővérek a kórházi bent fekvéseim alatt.Gyümölcs napot tartanom kellett,3 naponta,de nem kifejezetten almából állt.

És igen,én is fogytam,de nem lett bajuk a Gyerekeimnek,most 15 hetes vagyok,és már lement 3 kiló.

A diétákat pedig muszáj betartanom,mert komoly bajok lehetnek belőle,ha nem csinálom.

Minden jót Neked!

2010. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az utolsoval, h nem szabad visszafogni a folyadekbevitelt,sot!!Ez egy eleg regi szemlelet,tenyleg kerdezz utana masnal is!A vedonod nagyon regi modi lehet,vagy nem figyelt a foiskolan...Szinten vedononek tanultam.
2010. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!