Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vércukorra milyen diéta...

Magas vércukorra milyen diéta van?

Figyelt kérdés
7.6 lett a vércukrom ezért el kell majd mennem terhelésre..Tudtok valamit róla mi történik ott és hogy mit csinálnak?milyen diétát írnak ki,mit lehet enni és mit nem?
2011. máj. 10. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

mindenkinek el kell mennie terhelésre ;)

reggel éhgyomorra vesznek vért, aztán megiszol egy bitang adag cukorszirupot és ha jól emlékszem 2 óra múlva újra vért vesznek, majd 3 óra múlva is (ezt nem tudom pontosan hány óránként vesznek mert nekem 3 órán belül 4x vettek)


ha rossz a terhelésed el kell menned tanácsadásra ott mindent elmondanak mikor miből mennyit ehetsz, majd mérned kell g-ra a kaját, meg van határozva menni CH-t fogyaszthatsz amit egy hatalmas táblázatból tudsz kiguberálni.

ha nagyon rossz akkor kórházba fektetnek és beállítják az inzulint.



azt írod 7,6 lett a cukrod. ugye nem éhgyomorra??? mert arra iszonyú magas :O

2011. máj. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt mindig a diabetológus dönti el.

Általában 160-180 g-os diétát szokott elrendelni. Ez a napi szénhidrát mennyiségét jelenti. 180g-os diétánál általában a következő a bontás:

Reggeli: 30g, tízórai: 20g, ebéd: 50g, uzsonna: 20g, vacsora: 40g, pótvacsora: 20g.

Van néhány alapszabály is: kerülni kell a fehérliszből került termékeket, helyette jöhet a teljes kiőrlésű, vagy durumlisztes. Nem csak a szénhidráttartalomra kell ugyanis ügyelni, hanem arra is, hogy az adott élelmiszer milyen gyorsan kapja fel a cukrodat. Az a jó, ha lassan szívódik fel, és hosszan stabilan tartja a vércukorszintet. Ilyen pl. A jóreggelt keksz is.

Délelőtt 10-ig nem szabad tejterméket és gyümölcsöt enni.

Vannak apró trükkök is. a krumpliban pl. csak 20g szénhidrát van, de ha főzöd, vagy pürének csinálod, felkapja a cukrodat. Ezért olajban sütve javasolják inkább.

Ha a diéta mellett nem normalizálódik a cukorszint, terhességi diabétesz esetén a szülésig inzulint írnak fel. Ez sem vészes dolog, nagyon könnyű megszokni.

De tény, ha valakinek terhességi diabétesze van, nagyobb az esélye rá, hogy a későbbiekben kialakul a 2-es típusú is. Tehát érdemes szülés után is figyelni az étkezésre, és nem elhízni!

A cukorbetegséggel együtt lehet élni. Én 4 éve vagyok inzulinfüggő 2-es típusú diabéteszes, és már a második babámat várom a betegségem alatt.

2011. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!Nálunk úgy csinálják hogy otthon enni kell és utána mész vérvételre ott megmondod hogy mikor jár le az 1 óra és leveszik a vért na ez lett nekem 7.6....Most pedig erre a terhelésre kell mennem ahol itatnak velem valami cukros löttyöt ..na erre a részre lennék kíváncsi ...A diétára visszatérve gondolom édességet nem lehet enni?Honnan tudom hogy mennyi 20g ?fú ez nagyon bonyolult!!Na mindegy egy kis diéta nem árt!!Csak azt nem tudom hogy a jégkrém imádatomat hogy fogom kibírni?!!
2011. máj. 11. 09:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Van ám diabetikus jégkrém is:) Amúgy ehetsz nasit is, sőt te is tudsz sütni, cukor helyett szorbitummal. Csak arra ügyelj, ha sokat teszel bele, meghajt.

Honnan tudod mennyi a 20 g CH? Nagyon egyszerű. Tölts le a netről szénhidráttáblázatot, ott az van megadva, hogy 100g élelmiszerben hány g szénhidrát van. Onnantól már csak számolni kell egy kicsit, és mérni a kaját. A csomagolt élelmiszerekre is rá van írva, hogy mennyit tartalmaznak.ű

Hidd el, nagyon könnyű ráállni. Kenyérből pl. Volkorn szeletelt kockakenyet tudom ajánlani neked, Tescóban lehet kapni.

2011. máj. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mindent ehetsz, de akkor valamiről le kell mondanod. majd eldöntöd mennyire vagy éhes-kívánós, vacsorára egy nagy tányér tökfőzeléket fasírttal eszel meg vagy egy jégkrémet.

hidd el, ki lehet bírni! ha meg már kajára volt annyi ne aggódj :) ez nem olyan vészes azért, nekem 8,6 volt ls nem kellett szúrnom magamat!


cukrot teljesen ki kell iktatnod, lehet ennyivel meg is úszod, nekem pl. rögtön lement 0,3-at, hogy a kávémat nem cukorral ittam :)


g számolások nem olyan bonyolultak, van egy táblázat amiben 10g-ra meg van határozva a CH-tartalma. gramm mérleggel leméred az ételt, szorzol, osztasz és már meg is kapod :)

vannak gyorsan és lassan bomló CH-ok, nincs olyan, hogy melyik a jó, melyik a rossz, pontosan meg van határozva ez is, melyikből mikor mennyit ehetsz!


elkészítési mód nem számít, a krumplinak is mindig uannyi marad a CH-tartalma, mindig főzés előtt mérünk mindent. tehát mikor rakod bele a fazékba, aztán ha kész az étel, elosztod 4 felé és tudod ebédre, vacsira ehetsz 1-1 adagot :)

túl lehet élni, 1-2 hét alatt belejössz.

azt tanácsolom, hogy kölcsönözz ki egy vércukormérő készüléket, nagyon megkönnyíti az életedet! :) pl. ha este megméred és látod, hogy hoho, jóval kevesebb, még egy fél jégrémet lelkifurdalás nélkül megehetsz! :)

2011. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:25


a terhességi cukrot lazábban veszik, nekünk pl. lehet kenyeret enni és bűnözni is lehet!


nagymamám 2es cukorbeteg, én terhességem alatt voltam az, sokat voltam nála, hogy ne kelljen annyit méregetnem és segítsen de teljesen más volt a számok, mikor mennyit és mit. persze csak a diétáról beszélek, ha valakinek már inzulin kell azt nem tudom, lehet akkor már a Ti diétátok van :S


nagyon ügyes vagy, hogy inzulin mellett bevállaltál két babát :) sok boldogságot!

2011. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Norbis Update dolgokat, minden terméken feltüntetik a glikémiás indexet, persze a szénhidrát tartalmat és mostanában nagyon a cukorbetegekre fókuszálnak. Olyan jó néha büntetlenül nassolni péksütiket/somlóit/aranygaluskát és most jelent meg náluk a fagyi is!

Igaz, hogy nem olcsó, de az egészséges, minőségi kaja sosem volt olcsó :((((

2011. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok az a cukorbeteg kismama, aki azt írta, nem mindegy a krumplit hogyan készítjük el. Valaki azt írta, nem változik a CH tartalma. Ez igaz, de másként szívódik fel, a főzött gyorsan felkapja, majd leejti, az olajban sült lassabb, tartósabb hatást ad.

Nyugodtan meg lehet kérdezni szakembertől is. Nem csak a CH értéket kell nézni.

2011. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én írtam, igazad van!

aztán írtam a következő hsz-emben, hogy a terhes cukrot kicsit lazábban veszik, nem azt akartam írni, hogy nincs igazad!!! bocs

2011. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!