Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek elítélendő 5....

Szerintetek elítélendő 5. gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok, 3 gyerekkel hagyott el a férjem. Új párt találtam, de 5 év kellett ahhoz, hogy kialakuljon bennem a bizalom, és gyereket szüljek neki. Így ellenben óriási lett a testvérek között a korkülönbség, a picinek (1,5) éves), nincs játszótársa. Vállaltunk még egy babát, most vagyok félidős, és hát az valami hihetetlen, mennyi elítélő kritikát kapunk. Pedig soha nem álltunk sorba segélyért, nem kértünk segítséget, tisztességgel neveljük a gyerekeinket. Miért fáj másoknak, ha valaki nagycsaládos?
2010. dec. 10. 06:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! A ,,számból,, vetted ki a szót! :)

,,NORMÁLIS magyar családmodell,,-és ez a normális szó,engem felhúzott...mi a NORMÁLIS??? Nekem ez...neked az..neki meg amaz... látjátok,tényleg erről van itt szó! Ha már nem megyünk a ,,normális magyar családmodellesek,, után,akkor már enyhén hülyének vagyunk nézve! ITT A BAJ!!!!

Én nem akarok ,,normális,, lenni akkor! Hülyének is lenni kell valakinek! Ez van.

2010. dec. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan még csak egy van, de tisztelem azokat, akik többet vállalnak, és megfelelően foglalkoznak is a gyerekekkel.

És szerintem itt van a bibi, mert sajnos nem mindenki olyan, mint pl.te, kedves kérdező. És nem kell ahhoz ksebbséginek se lenni, hogy ne törődjön a gyerekével.

Nálunk sok a nagycsaládos, kevés a kisebbség, és vannak néhányan, akiknek a gyerekei az iskola rémei, de szó szerint. Ezt megjegyzik az emberek: "minek neki 3-4 gyerek, ha egyet se tud megnevelni?" -és hasonlók. Talán ilyesmikből eredhet az előítélet a sok gyerekkel kapcsolatban...de ez csak az én meglátásom.

Ne vedd magadra! Légy büszke a szép családodra, neveld szépen őket ezután is! :)Gratulálok!

2010. dec. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

9.24!

Ebben igazad is van! Itt is vannak ilyen családok.A gyerekekből élnek,most szülte a hetediket/nem kisebbségiek/.

És azok a gyerekek is a suli-ovi rémei! DE! NE ÁLTALÁNOSÍTSUNK.Meg értem én azt is,hogy sokan ebből indulnak ki,és szó szerint ÉGŐNEK tartanák,ha netán teherbe esnének a harmadikkal..még lehet el is vetetnék,mert akkor Ők is ebbe a BIZONYOS BRANCSBA kerülnének,egy kalap alá vennék őket ,,azokkal,,! :( Számomra ez szomorú.

A másik dolog is igaz amit írtál, a TÜRELEMRŐL. Némelyik barátnőmnek még az egy gyerek is sok,megterhelő...és alig várják,hogy beadhassák a bölcsibe,mert nincs szabad idejük annyi,mint mielőtt megszületett a gyerek.Nah akkor szoktam én nyelni egy nagyon,és gondolom magamban,az ilyennek tényleg nem kell nagy család,sőt,még második gyerek sem. Mert tényleg a gyerek issza meg a levét.Ebben szerintem mind két ,,oldal,, meg egyezik?!! Mert ez az igazság. Aki ,,ősanya,, típus,imádja a gyerekeket,az életét nekik szenteli,akkor miért ne legyen több gyerkőc is??persze ha minden adott hozzá.

2010. dec. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Nem elítélendő. Csak az emberek szeretnek másokkal foglalkozni. Itthon anyámra mondták, hogy gyerekgyáros, pedig "csak" hárman vagyunk.
2010. dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Kedves 9:33!

Remélem, az egyértelmű, hogy nem én gondolom ezt, csak egy elméletet írtam le.

Én abszolút nem általánosítok, de mások igen, ezért írtam, hogy "néhányan", mert hogy ilyen is van, és az emberek könnyen megjegyzik, ami rossz. :)

9:24

2010. dec. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Az én környezetemben is vannak abból a bizonyos brancsból valók. Például a szomszédom, akinek a 16 éves lánya most szült gyereket. Titkolta a terhességét, én a 36. héten vettem észre. Azonnal orvoshoz vittem, ÉN, NEM AZ ANYJA, két hét múlva meglett a baba. Mire hazaengedték a kórházból, mindent rendbe raktam, beszereztem az érkezésére. Egy másik család: 9 gyerek, elvált szülők. Az egyik kislányt nem tudta elviselni a nevelőapja. 2 évig szinte állandóan velem volt, amíg rendeződött a sorsa. Úgy neveltem, mint a sajátjaimat.

Megértem, hogy elítélik azt a bizonyos brancsot, de a gyerekeknek ott is joguk kellene legyen a normális életre. Inkább segíteni kellene Őket, mármint a gyerekeket, nem kiközösíteni. Nem tehetnek arról, hogy nem normálisak a szüleik.

Azt meg végképp nem értem, engem miért ítélnek el, amikor a saját családom mellett még más gyerekekre is fordítok energiát!

2010. dec. 10. 09:44
 17/29 anonim ***** válasza:
83%

Miért fogalkozol másokkal??


Ebben az országban ez a legfőbb baj, mindenki azzal fogalakozik, hogy másik mit mond, mit szólnak.

Ki nem sz..ja le.

2010. dec. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy rosszul esik, hogy ismeretlenül, igazságtalanul elítélnek.

De mondom! NE VEDD MAGADRA!

Ezek a tudatlan emberek, téged nem minősíthetnek. Aki meg ismer és szeret, az megbecsül. Más nem számít! :)

(Persze, hogy a gyerek nem tehet róla, ezt nem vitatja senki.)

2010. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Relatíve könnyű lenne lesza..ni, ha nem naponta kellene szembesülnöd ezzel. Sőt még könnyebben le lehetne sza...ni, ha nem kezdenék el a gyerekeidet is kóstolgatni.
2010. dec. 10. 09:58
 20/29 anonim ***** válasza:
Igen, de sajnos mást nem nagyon tehetsz :(
2010. dec. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!