Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiú vagy Lány? Milyen népi...

Fiú vagy Lány? Milyen népi előrejelzéseket tudtok? És van-e akinek az ilyen köznyelven futó "jelek" be is jöttek vagy sem?

Figyelt kérdés

Üdvözlet Mindenkinek!

13. hétben lévő kismami :)


2009. jan. 21. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám a karikagyűrűjét kötötte cérnára és a pocakja fölé tette.Ha karikár ír le akkor kislány,ha oldara leng ki akkor kisfiú.Neki min3-nál bejött:)
2009. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezt a karikagyűrűs dolgot csuklóér felett lógatták,3 lányt jósolt.

Ez a 3.terhességem mind a 3 lány,sajnos a 2.-at meg kellett szakítani félidőben,ez azért fontos,mert egyszer 1 cigányasszony jósolt tenyérből 2 gyereket látott és még egy fél vonalat amit nem igazán értett,ő volt a fél.

2009. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azok a szerencsés asszonyok akik megfogantak, máris újabb találgatásokba bocsátkozhattak: vajon fiú vagy leány lesz-e a kicsi. A hegyesen előreálló has fiúcskát sejtetett; a másféle lánykát. Úgy tartották továbbá, a fiú inkább a bal oldalán rugdos, a lány a jobb oldalon. Ha az anyát rosszullétek környékezik, fia lesz; ha pedig májfoltos, lába dagad, lányt várhat.Csongrádban pókháló segítségével igyekeztek megjósolni a születendő gyermek nemét. Az anya ujjával keresztülbökött egyet; és ha a pók utóbb befonta a lyukat, ő bízhatott abban, hogy fiút szül.Ha a háló lyukas maradt, az kislányt ígért.

A kellőképpen kiokosított asszony sem teherbeesése előtt, sem azután nem vett összenőtt, kettes gyümölcsöt - nehogy "kettes" gyereke legyen.Ugyanezért, amikor mosni ment, sosem vitt magával két sulykolófát.

Kutyába-macskába nem rúgott nehogy szőrös gyermeket szüljön.Hasonló megfontolásból ha valami csúf, ijesztő jelenséget vagy embert látott, gyorsan megköpködte, és fügét mutatott neki, vagy ujját nagy hirtelen a szoknyaderekába dugta.Vigyázott, ne esse rá fáról gyümölcs és ne hajítsanak hozzá semmit, mert úgy hitte: gyermeke olyan alakú anyajeggyel születhet, amilyen alakú a szóban forgó dolog.Márpedig az anyajegy testi rendellenességnek számított. Ha mégis megtörtént a baj, az anya menten felkapta és a farához nyomta a gyümölcsöt vagy tárgyat, hogy legalább olyan helyen lehessen a kicsi anyajegye, ahol senki nem láthatja.


Tewmetésre nem ment, nehogy leendő gyermeke a születés után besárguljon.Esküt lehetőleg nem tett, nehogy gyermekének baja legyen a törvénnyel.Ruhaszárító kötél alatt nem ment át, hogy a köldökzsinór ne csavarodjék a gyermeke nyakára.A hagymás ételektől, hüvelyesektől tartózkodott, attól félve,hogy a gyermek különben pattanásos lenne, vagy kiütéses betegséget kaphatna.Viszont szívesen fogyasztott hajas kukoricát, hogy a kicsi dús hajú legyen.Amikor az anya állapota már látható volt, elvárták tőle a visszafogott viselkedést.Mulatságokba nem járhatott. A kemény munkából azonban továbbra is kivette a részét.Szívesen szedették le vele először termő fa gyümölcsét, hogy az jó termő legyen.Ruháján csak akkor lazíthatott kissé, amikor az már elkerülhetetlen volt.

2009. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A kínai fogantatási naptár nekem sosem jött be!
2009. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kínai naptár bejött, viszont azon kívül semmi. Nálam a kívánósság, a rosszullétek, a pocak forma, sőt az AFP érték is mind fiút "jósolt". Egyedül a védőnő mondta a vizeletemre hogy olyan lányos...? HÁt nem tudom, mindenesetre én cáfolom a népi előrejelzéseket :)

36 hetes kismami

2009. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

Mi az h az AFP értéke fiút mutatott?

Az AFP-t nem a baba nemének megállapítására csinálják!!!

2009. jan. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem bejött hogy a hegyes has fiút jelent....3hós kisfiú anyukája.

ja és gyomor égésem is volt....nagy hajjal született

2009. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem hamar szélesedett ki a csípőm, viszont a hasam 'hegyes' volt, ami alapján mindenki azt mondta, kisfiam lesz. Égett a gyomrom is, a gyűrűs módszerrel pedig egyik tanítványom kisfiút jósolt nekem. Nem voltam terhesen temetésen, mégis besárgult a nagyhajú KISLÁNYOM, ami élettani, természetes dolog születés után pár napig.

üdv.

2009. jan. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Ha nem vagy rosszul fiad fog születni. Oka: akár milyen pici kuki van benned, neked az jó :D Én végighánytam a terhességem, lányom lett.

Arra is azt mondják, hogy lány lesz, ha az apa hangját meghallva a hang irányába mozdul. (Melyik babánál nem jött volna be???)

Ha a kismama az édeset kívánja, lánya, ha a sósat, fia lesz. Nekem tök mindegy volt, hogy sós vagy édes.

2009. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt hegyes a hasam,sőtt apjának mocorgott először,de bal oldalon rugdosott,nem voltam kívánós és rosszul sem voltam egyszer sem!

kisfiú lett

2009. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!