Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel segíthetek a babámnak...

Mivel segíthetek a babámnak az egészséges fejlődésbe? Hogyan készüljek a baba születésére?

Figyelt kérdés

A terhességgel kapcsolatba szeretnék tanácsokat kapni. Mesélnétek nekem a saját terhességetekről? 16/L


NEM kell elítélni. Védekeztünk mégis terhes lettem.


2010. dec. 14. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány hetes vagy?

- 12 héttől ha nincs gond járhatsz tornára vagy jógára.

- 15 héttől hallja a hangokat és a zenét, én onnantól minden este lejátszottam neki egy dalt, így születése után is emlékezni fog rá.

- sok vitamint, gyümölcsöt és zöldséget egyét, bár ezt gondolom tudtod, szedj vitamint, ha nem akarsz akkor legalább folsavat és C vitamint mindenképpen.

-Öltözz melegen, védd a derekadat is, erre most nagyon jók a most kapható derékmelegítők.

-Kerüld a füstös, bezárt helyeket, és ne adj puszit a barátaidnak, mert sosem tudhatod, hogy éppen hordozzák e már esetlegesen a vírust (influenza, megfázás)

- ha van kedved regisztrálj valamilyen fórumra a neten, ott más kismamáktól is kaphatsz tanácsokat, olyanokat is amiről esetleg még nem is hallottál.

- a baba születésére úgy lehet készülni, hogy eljárhatsz szülésfelkészítő foglalkozásokra, jógára, könyvekből, de fogadhatsz dúlát, illetve a szülésznő is már a szülész előtt hasznos tanácsokkal lát el.


hirtelen ennyi jutott eszembe, élvezd ki a babavárás minden pillanatát:)

27 hetes km

2010. dec. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy leírtad ezeket. Tudnál nekem egy-két ilyen forumot lineklni?
2010. dec. 14. 10:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, élj egészségesen, vigyázz magadra. Járj el rendszeresen a szűrővizsgálatokra és mindent kérdezz meg a dokitól, amit tudni szeretnél (esetleg összeírhatod előtte a kérdéseket, én legalábbis mindig mindent elfelejtettem mikor ott voltam). Szedjél valamilyen terhes vitamint és a védőnővel is rendszeresen konzultálj.

Pihenj sokat, de azért ne lustálkodj, a mindennapi dolgokat ugyanúgy el kell látni, de pl. ne te cipeld haza a bevásárolt dolgokat. Fogadd el, ha a buszon át akarják adni az ülőhelyet. Néha menj el sétálni csak úgy.

Szülésre készülhetsz úgy, hogy szüléstörténeteket olvasol, tájékozódsz mikor kell indulni a kórházba. Ahol én szültem a kórház ingyenes szülésfelkészítő tanfolyamot tartott, minden héten más tartott előadást, és kérdéseket lehetett feltenni. Ilyenre mindenképp menj el!

Nagyon fontos még, hogy ne csak a szülésre készülj, hanem az azt követő időszakra, mert az lesz igazán nehéz. Érdeklődj szüleidtől te milyen baba voltál, milyen volt párod kisbabaként, mert ilyesmire számíthatsz te is. Ha a családban van kisbaba, tőle örökölni fogtok dolgokat, mérd fel mire lesz szükségetek az első napokban, hónapokban.

Ja és jó előre csomagold be a kórházi cuccot, hogy ha menni kell, azzal már ne kelljen foglalkoznod.


Hányadik hétben jársz?

2010. dec. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
6.
2010. dec. 14. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Olvass rengeteg könyvet a babavárásával kapcsolatban,én is ezt teszem.Ott mindent leírnak,hogy mire figyelj.Regisztráltam egy oldalon ahonnan hetente kapom az infót,hogy mi történik a pocakomban,mekkora a baba,milyen vizsgálatok lesznek.Szerintem nagyon hasznos.

Olvass bele,hátha téged is érdekel.

[link]

34hkm

2010. dec. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,én annyit tudok tanácsolni,hogy ne fesd a hajad, ne is sminkelj(azt olvastam a neten ha a kismama sminkeli magát akkor ha fiú lesz nőhet felnőttkorában a hererák kockázata,ha lány akkor meg a mellrák kockázata.)

meg a szokásos,ne cigizz, ne igyál alkoholt(ha alacsony a vérnyomásod egy kis vörösbort lehet,de tényleg csak minimális) meg max. napi 1 kávé.

szedj vitaminokat(itt olyanra célzok mint az elevit)

Kellemes babavárást! :)

Üdv: 15 hós csajszi anyukája

2010. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!