Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vetélés mindig együtt jár...

A vetélés mindig együtt jár vérzéssel?

Figyelt kérdés

Az érdekelne engem pontosabban, hogyha vetélés történik, akkor észrevenném mindenféleképpen? ugyanis veszélyeztetett terhes vagyok és most vagyok a 9. hétben. amikor bementem a kórházba, akkor volt először egy kis rózsaszin folyásom, amit wc-zés közben vettem észre, nem szeretnék gusztustalan lenni, de nem tudom másképpen elmagyarázni, hogy megértsétek mit is szeretnék és miért is van az aggodalmam, szóval, akkor mikor pisiltem és kitöröltem akkor rózsaszin folyásom volt. olvastam a neten, hogy ez még nem lehet nagy bajnak a forrása, ezért úgy döntöttem, hogy majd másnap elmegyek orvoshoz. igen ám, csakhogy kb. 3 óra múlva megint pisilnem kellett és akkor már vért töröltem ki magamból. utána gyorsan lezuhanyoztam és mentem is a kórházba. onnantól kezdve nem volt semmilyen folyásom, habár bent tartottak 4 napig és kiengedtek. ez csak azért furcsa, mert én semmit nem vettem észre abból, hogy esetleg görcsölnék, vagy fájna a hasam vagy bármi. egyszerűen csak láttam, amit láttam. ez kb. 2 hete volt. a családom mindig kérdezi, hogy minden rendben van-e, és én azt mondom, hogy igen, úgy érzem. a bajom, csak az, hogy félek valami baj lesz, és megint nem veszem észre! remélem valamennyire sikerült megértenetek mit is szeretnék kérdezni, vagy mire is vagyok kiváncsi!

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. dec. 14. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha valaki elvetél ugy hogy leválik a nyálkahártya akkor igen nagyon nagyon erős vérzéssel jár együtt és görcsökkel. Ha csak elhal a magzat és nem indul meg a spontán vetélés akkor nincs vérzés és görcs.
2010. dec. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam, csak ezt nem szerettem volna hallani, amit most mondtál. Lehet ebben a pillanatban is azt hiszem most már minden oké, mert szedem a gyógyszereket, kúpozom magam és figyelek magamra, de közben elképzelhető, hogy odabent már baj van. Azért köszönöm szépen a választ!
2010. dec. 14. 13:40
 3/11 anonim ***** válasza:
2010. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

A vetélés olyan fájdalommal jár, hogy besz.rsz!

Bocsi, de nem tudom másként mondani! Rettenetes érzés, még sosem éreztem ilyet. Azt mondják a szüléshez hasonlítható. Ha belegondolok, hogy ez csupán egy pár centis magzat volt, akkor el sem akarom képzelni milyen lehet kinyomni egy 4 kg-s gyereket! És igen erős vérzéssel is jár!

2010. dec. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapja halt meg a babám...9 hetes volt. Pecsételtem olyat mint te...rá egy hétre már nem volt szívhang véreztem picit úgy mint te előtte ezért is mentem be. De aztán semmi...rá 2 napra megcsinálták az abortuszt.


DE, ez nem azt jelenti, hogy nálad baj van:) Csináltak UH-t?

2010. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kórházban nem mondtak semmit?

Valószínű nem vetéltél el, arról tudnál. megfigyelés miatt tartanak bent 3-5 napig, ha nincs gond, kiengednek.


A barátnőm többször is vérzett a terhessége alatt, hála az égnek egészséges kislánya született a kiírt időpontban :)


Szóval ne stresszelj, ezzel ártasz a legtöbbet!

2010. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem akartalak elszomorítani, ne haragudj!! De sajnos ez az igazság. De nem szabad igy hozzáállni, iztos minden rendben van!! Ne aggodj!
2010. dec. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én Hála Istennek az egészségesek közé tartozom, ráadásul jó fizikummal is rendelkezem, erős vagyok, hozzá vagyok szokva a kemény fizikai munkához is, már vagy 10 éve orvos sem látott, mert még csak apróbb náthám sem volt már vagy 3 éve. ezért nem is értettük a férjemmel, hogyan történhetett ez meg velem. aztán rájöttem, mind a munkahelyem miatt történt, hiszen vezető beosztásban dolgozom és bizony rendesen összevitáztam az alkalmazottakkal, hát estére meg is lett az eredménye. körülöttem mindenki nyugtatgatott, hogy pl.: az egyiknek végig nyitott méhszája volt, a másik azt mondta, hogy vagy 10x feküdt be a második babájával a kórházba, mert vértócsát húzott maga után, és mégis egészséges babákat hoztak a világra. mikor ezt mesélték, akkor sokkal jobban éreztem magam és nyugtatgattam magam, hogy ez csak átmeneti dolog volt a stressz és az idegesség miatt. remélem valóban igy lesz, és ha két hét múlva megyek újra uh-ra, akkor az orvos is ezt fogja mondani.

Köszönöm a válaszokat!

2010. dec. 14. 14:09
 9/11 anonim ***** válasza:
De a kórházban megultrahangoztak? Mert, ha igen, és a "vérzés" után az uh-n minden rendben volt, akkor lehet, nincs is baj. Ha nem néztek meg uh-val, érdemes elmenned egy magánrendelőbe is akár, csak nézzenek meg úgyis, és ha rendben találnak, akkor picit megnyugodhtasz. Persze, ez semmit nem zár ki, de a lényeg, hogy a vérzés előtt/után/miatt nem történt semmi.
2010. dec. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, kétszer is voltam ultrahangon. akkor mikor bekerültem és aznap, amikor kiengedtek. akkor azt mondta az orvos minden rendben van, a méh is biztonságban van és minden úgy helyezkedik el ott bent, ahogyan annak lennie kell.
2010. dec. 15. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!