Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy ez toxémia?

Lehetséges, hogy ez toxémia?

Figyelt kérdés

az elmúlt 3 hetben 4 kilót híztam

- ma vizesedett az egyik (!) lábam, de durvan

- sómentesen étkezem

- vérnyomást és vizeletet nem tudok, mert a védőnőm olyan, amilyen, a nődoki meg nem nézi

- a baba étkezések után, meg nagyon este meg nagyon reggel ad életjelet magáról

- rendszeresen felpolcolom a lábam (nekem ez jo indok, hogy hanyattfekudjek, egyebkent nem vizesedtem eddig :))

- a vérnyomásom mindig inkább alacsonyabb volt, mint magas


holnap fel szeretném hívni, szerintetek ha toxémiám van, akkor mennem kell a kórházban? mit fognak ott csinálni? szerintetek baj van?


34 hetes vagyok, tudom, hogy az ödéma, a vizesedés természetes, de akkor mindkét lábon kéne lennie, nem? meg ugy kb a 36. hettol "normalis"


2009. jan. 21. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Önmagában a hízás és a vizesedés nem feltétlenül toxémia jele,de a védőnőnek rendszeresen mérnie kéne a vérnyomásodat,sőt a dokimnál minden alkalommal nézik a vizeletet is félidő óta,hogy nincs-e benne fehérje,genny,vagy vér?Én mindenképpen megmutatnám orvosnak a lábadat.Meg fogják nézni a vérnyomásodat,vizeletedet,a babát uh-on. és ha felmerül a toxémia lehetősége,akkor be kell majd feküdnöd a kórházba és rendszeresen ellenőriznek téged is meg a bébit is.Ne aggódj,nem lesz semmi baj.A lényeg,hogy mutasd meg magad dokinak,ha nincs gubanc legalább megnyugszol,ha meg van,akkor a kórházban biztonságban lesztek a babával.
2009. jan. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

jovo het kedden van jelenesem a dokinal.. kihuzzuk addig?

mindenesetre ma felhivom.. aztan max leszid, hogy kepzelgek..


engem nagyon aggaszt, hogy ilyen a vedonom, de a doki megnyugtatott, hogy oruljek, hogy nem jar ram, a vedonok feladata, hogy kiadjak a kiskonyvet.. en mondjuk orultem volna, ha tobbet is tesz, dehat ez van..

2009. jan. 22. 07:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálam a 35 héten kezdődőtt a toxémia, egyik napról a másikra öt kilot hiztam a vizesedés miatt. Az arcomtól kezdve a bokámig mindenem bedagadt. A vizeletemben fehérje volt és a vérnyomás is magas lett. 36 hétig húztuk. Szerintem beszélj a dokiddal vagy a védőnő köteles megnézni a vizeletet, ha az jo nem lehet nagy baj. Nyugi!!!!!!!!
2009. jan. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3 hét alatt 4 kg plusz már nem annyira kuriózum így a vége felé szerintem.
2009. jan. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

felhivtam a nodokim, megnyugtatott, azt mondta ne aggodjak, és hogy termeszetes ebben a korban a vizesedes, meg ez a sok kiló is..


azert keddig pihenek, amig meg nem nez.


jaj, olyan hipohondernek erzem magam :((

2009. jan. 22. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!