Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi hét "kalkulátorok"...

Terhességi hét "kalkulátorok" mennyire pontosak?

Figyelt kérdés
Jó lenne tudni,hogy pontosan hány hetes vagyok?!Az orvos,védőnő és én is mást gondolunk.
2009. jan. 22. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A terhességi hét kalkulátorok teljesen pontosak, azok mindig az utolsó menses dátumához számolnak. Ha nagyjából középidőben történt a fogamzás, akkor kb. két hétig nem vagy ténylegesen terhes, csak úgy számolnak. A terhesség korát ultrahanggal szokták pontosítani, mert előfordulhat, hogy a közép időhöz képest korábban vagy később történt a fogantatás, illetve akinek nincs rendszeres ciklusa nem lehet pontosan tudni, hogy ténylegesen mikor esett teherbe.
2009. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nem mutatna pontos értéket, mert a ciklusaim 36 naposak voltak. Így olyan dátumot írtam be, mintha 28 napos ciklusom lett volna. Pé-től visszaszámoltam 2 hetet és azt adtam meg.

Holnap megyek először dokihoz, így igazából csak holnap derül ki, hogy jó-e az elképzelésem.

Józan paraszti észzel gondolva jó, de hát ki tudja.

5 hetes kismama

2009. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 22. 12:03
 4/9 Adri baba ***** válasza:

Szerintem nem pontosak,nekem most derült ki elvileg 19 hetesnek kellene lennem.az afp-met 17.hétben vették le mégis alcsonyabb az alsó határnál.

Egésszen pontosan 0.57 0.6 helyett

2009. jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kalkulátorok alapján én már tegnap szültem volna,de még mindig egyben vagyok! :(
2009. jan. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kalkulátor (nov.18.), a védőnő (nov. 20.), és az orvosom (nov. 11.) is mást mondott, ja és a kislányom is: nov. 28...hi-hi

hk

2009. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kalkulátorok szerinti 40. hetes tájékoztatót most kaptam a babámról...már 3 hete itthon vagyunk... és a zárójelentésemen is a 40. hetem szerepel...:D
2009. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most már egyáltalán nem vagyok képben.A különböző UH vizsgálatok miatt jó lenne tudni a pontos hetet...
2009. jan. 22. 13:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem 28 naposak voltak a ciklusaim, hanem rövidebbek. Emiatt a kalkulátorok júni 20-ra írnak ki, míg a doki a 12 hetes uh alapján 18-ra írt ki. A rövidebb ciklus miatt előbb van peteérésem mint az átlagnak, így a kalkulátor által számolttól 2 nappal előbb eshettem teherbe.

Szerencsére nincs nagy különbség, nem is zavar.

Azt viszont én sem értem, hogy lehet, hogy vannak, akiknél több hetes eltérések vannak. Hacsak nem nekik sem a szokásos 28 napos ciklusuk van.


A végén a 2 hetes kicsúszás teljesen normális.

2009. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!