Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet az oka? Nagyon...

Mi lehet az oka? Nagyon megijedtem, tegnap voltam 28. heti uh-n és a babám méretei alapján csak 26 hetes. Mit csinálok rosszul? A szervei rendben vannak mindene jó, csak kicsi:- (

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem csinalsz rosszul. :o) Lehet, hogy 2 hettel kesobb fogant, mint az altalanos szamitas, es kesz. Vagy csak kicsit vissza van maradva a novekedesben, amit majd kesobb behoz. Ne aggod, mert az tobbet art. Ne felejtsd el, hogy a meretek, amiket megadnak egyreszt csak szamok, masreszt atlagrol van szo. A babadat viszont a termeszet adta,megvan a maga fejlodesi ritmusa.
2009. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Semmit nem csinálsz rosszul, minden picinek egyedi a mérete, és a maga ütemében nő...

Nekem pont fordítva van, óriás, korához képest, pedig semmit nem teszek érte...(nem nyújtom:) meg pumpálom) ő már most ránk ütött, és már a pocakban le akarja nőni a 2mes apukát...

Nálatok lehet hogy egy törékeny porcelánbaba fog születni, makk egészségesen, de az is lehet, hogy egy kisebb elefántbébi lesz, mire eljön a szülés ideje...

Ezen ne aggódj, élvezd a rugkapálkát.

2009. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok éveket vártunk erre a babára, nagyon féltem őt! Még az lenne a kérdésem, hogy a 12. heti uh-ig úgy fejlődött mint ahogy a nagy könyvben meg van írva (én úgy tudom az a meghatározó) és még így is lehet esélye annak, hogy később fogant és azért van lemaradva? Teszem hozzá én és a párom egyáltalán nem vagyunk magasak. A dokinak még a hőgörbémet is megmutattam, de úgy nézett rá, mint aki még soha nem látott ilyet!
2009. jan. 23. 17:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ugyanígy voltam. Aztán a doki szerint két héttel túlhordtam a lányomat. Nem akarta belátni, hogy nem csak abból lehet számolni, hogy mikor menstruált utóljára az ember. Lehetett az a peteérés későbbi. Amúgy a baba kinézete is azt igazolta, hogy időben jött, nem volt kiázva, volt rajta magzatmáz, stb.

Szóval ne izgulj, csak ne lepődj meg, ha nem a doki által kiírt időben érkezik a kismanó!:-)

Sok boldogságot!

2009. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja az kimaradt (előző vagyok) hogy nekem is mindig azt mondták, mindene rendben van, csak kicsi a baba. Azért akarta megindítani a szülést a doki, mert nem nő semmit a baba, már rég meg kellett volna születnie, stb. Nem engedtem, mert egyébként minden rendben volt vele. És az se igaz, hogy nem nőtt: 3,8kg-al, 55cm-rel született. Az uh nagyon nagyot tud tévedni, vagy legalábbis aki csinálja.:-)
2009. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj nem egyformán nőnek. Tőlem 32 hetesen megkérdezte a doki, hogy a nagyfiam mennyivel született, mert a korához képest kicsinek látja a babámat. Végül 38. hétre született meg a kisfiam 3100 g és 49 cm volt. Amúgy nálam volt, hogy 3 hét alatt 3 uh volt abból 1 4d-s. Esőnél nagy volt a baba (diabetes miattmentem) 2. 4d-s teljesen átlagos volt a méret, 3. korához képest hetekkel kisebb. Ahány orvos annyiféleképpen méri, nézi a méreteket.
2009. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem július 9.-én volt meg utoljára és a hőgörbém szerint olyan 22-23.-a körül fogant meg, a baba. Keddre bejelentkeztem egy 4D-re is bár nem igazán engedhetem meg magamnak, de addig úgysem nyugszom meg! Köszönöm a segítségeteket, azért jólesnek ám a szavaitok és remélem tényleg gyorsan összekapja magát a fiam, mert mocorogni azt nagyon szeret!
2009. jan. 23. 17:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sem csinálsz rosszul semmit! Egyszerűen a babák a pocakban és a pocakon kívül is eltérően fejlődnek. Pl a nővéremet jóval idő előtt meg kellett császározni (magas vérnyomás). A kislánya 2,6 kilóval született, de egy pár hét elteltével már akkora volt, mint a vele egy időben és egy kilóval többel született babák. Szóval odabent is másképp fejlődnek. Amíg a doki mindent rendben talál, addig felesleges aggódni! Minden jót!

21 hetes kismami

2009. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Abban az időben nekem is azt mondták. 27 hetet betöltöttem, és csak 25-26 hetesek voltak az adatai. Doki azt mondta nem baj, de nem lesz nagy baba, ha végig hordom is 3000-3100 gramm. Mi sem vagyunk magasak a férjemmel. 11 nappal előbb született, spontán megindult a szülés, minden rendben volt 3 óra alatt kint volt: 52 cm és 2800 gramm. Már 10 hetes, és 4500 grammot elkerülte. Ne aggódj!

Ha kisebb, könnyebben is megszülöd és megnő idekinn. A kisebb babák gyorsabban fejlődnek, és nagyon életrevalóak.

(én 3 héttel előbb születtem és 2800 gramm voltam) Semmi bajom!!)

2009. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, már kezdek megnyugodni lassan!
2009. jan. 24. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!