Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ciki az apasági...

Szerintetek ciki az apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy ciki az ha az apa nem férj "csak" apasági nyilatkozat van?
2010. dec. 22. 10:51
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk áprilisban jön a baba és mi sem vagyunk házasok.Lassan 8 éve vagyunk együtt és így jó nekünk!Főleg a nagyszüleim akarják erőltetni a dolgot, mármint a házasságot, de nehogy már azért házasodjunk össze,mert ők így akarják!Majd, ha mi szeretnénk akkor lesz esküvő!!!Egyébként meg nem ciki, senkinek semmi köze hozzá!Szerintem!!!
2010. dec. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Gratulálok a babához!
2010. dec. 22. 11:58
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene bizonygatni?

Ezzel az erővel azt is mondhatnánk, hogy a házasság is egy papír, amivel azt bizonygatják egymásnak, hogy szerelmesek, és kitartanak jóban rosszban.


Egyáltalán nem ciki az apasági nyilatkozat, ez csak bürokrácia.


Ja, és még egy gondolat a "szerintem megalázó" válaszhoz: akkor is kell papír, ha házasok vagytok. Ezzel az erővel az meg azért kell, hogy bizonygassátok, házasok vagytok, ÉS a férj az apa.


Nincs azzal gond, ha a te értékrendedbe nem fér bele a házasságon kívül született baba, de hidd el, semmi megalázó nincs egy apasági nyilatkozatban. Ugyanúgy csak egy papír, mint a házassági anyakönyvi kivonat.

2010. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
mi sem vagyunk házasok, így szerintem nem ciki, vagyis azt gondolnám hogy a mai világban már nem az, de sok embernél nem így van, velem egyidőseknek is már magyaráznom kellett hogy miért nem vagyunk házasok, mondjuk engem ez nem érdekel
2010. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
87%

Ha egyszer eldöntöttétek és felvállaltátok, hogy nem vagytok házasságpártiak, akkor most miért izgat, ciki-e az apasági nyilatkozat?

Az ismerősök, rokonok közt úgyis lesz, aki valamit furcsáll, ha házasok vagytok, akkor azt, ha nem, akkor azt, ha egy gyereket akartok, ha sok gyereket akartok... valaki úgyis beszól.

Nekünk a férjemmel egyértelmű volt, hogy összeházasodunk, s volt ám aki erre is csak pislogott: "de hát miééért?? jön a baba?" :) Mindenki másmilyen és ez így a jó.

2010. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ciki, házasság párti vagyok, ez a természetes, egy család modell apa anya aki házas! Vagy házasság majd gyerek, vagypedig kismamaként esküvő.

Én abból indulok ki hogy más is háZas, és ha a játszótéren beszélgetek vakivel, azt mondom a férjed, nem javít ki senki sem hogy csak az élettársam nem a férjem, ő maga is cikinek érzi hogy nem a férje csak együtt élnek!

Valahol te is cikinek érzed úgy gondolom, mert ha tőled is megkérxezik hogy a férjed?!

2010. dec. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még az sem ciki, anyuka nevét kapja a baba! Miért lenne az? Arról,hogy elhagyták terhesen nem biztos,hogy ő tehet!
2010. dec. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ciki, az anyuka számára, hogy a párja nem volt képes/hajlandó elvenni.

Én még nőtől őszintén nem hallottam azt, hogy ő nem akar házasságot.

2010. dec. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Itt vagyok én:)

Én nem akarok házasságot. Talán egyszer, de ezt nem tudom jelenleg elképzelni.

A párom elvenne, de én nem akarok hozzámenni. Máshoz se. Imádom, vele akarok megöregedni, gyerekeink vannak, egy tökéletes család. Csak anyuka ilyen hibbant:)

Kaptam gyűrűt, és bejelentettük, hogy el vagyok jegyezve, és részemről ennyi:)

Majd ha megváltozik a véleményem, szólok (14 éve vagyunk együtt:D)

2010. dec. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
77%

Az összes olyan válaszolónak üzenném, aki szerint ciki, hogy nincs házasság, hogy NEM ÉLÜNK MÁR A KÖZÉPKORBAN. Hiába van egy felesleges papírom arról, hogy mennyire szeretnek...ha egy év múlva válás lesz a vége. A mi esetünkben viszont tudom azt, hogy imádjuk egymást...ez nem a papíron fog múlni, és nem azon, hogy a baba születésekor házastársak vagyunk-e. :)

Másfelől számomra/számunkra pont az a szánalomra méltó, aki még kismamasága alatt vagy erőszakkal elveteti magát, jobb esetben ugyan nem erőszakkal, de akkor is képes teljes anyagi csődöt okozni saját életükben, csak azért mert úgy Illik! :D NEvetséges.. :) Tehát lehet lepontozni..de kedves válaszoló a véleményem az, hogy csak az számít mit éreztek egymás iránt, és ne foglalkozz azokkal akik a múltban élnek :)

2010. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!