Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy indiszkrét kérdés nőknek,...

Egy indiszkrét kérdés nőknek, az utolsó hónapokban minden terhes maminak van vizelet visszatartási gondja?

Figyelt kérdés
Nem akarom hogy letámadjatok , nem férfiaknak való téma, de mégis csak apa leszek nemsokára és a párom nem szokott beavatni a női dolgaiba, ami szerintem azért rám is tartozik egy kicsit. A feleségem most 5 hónapos terhes már alig várjuk hogy tavasszal megjöjjön a gólya nálunk is. Ma meglátogattunk egy barátnőjét akinek már csak 1 hónap van a szülésig és most ne akarok senkit megsérteni de egyszerűen a mi barátnők be volt pelenkázva , na persze nem mutogatta magát, egy cicanaci volt rajta de láttam hogy alatta pelenkája volt . Olyan mint egy Libero. Na most a párommal gondolom ezt is megbeszélte, nem rám tartozik, de lehet hogy két hét múlva a párom is majd jön, és azt mondja na figyusz milyen szép formás a popsim ... remélem senkit nem sértettem meg ezzel a témával. Csak akarom tudni hogy mit hoz a jövő.
2010. dec. 22. 17:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ez egyáltalán nem általános dolog. amúgy biztos pelus volt rajta? mert az gáz. olyan esetenként előfordulhat, hogy egy erősebb tüsszentéskor 1-2 csepp pisi kijön, de max. ennyi még belefér. ha valakit pelusozni kell, akkor baromi gyenge lehet a hüvelyizma, gátizma ami szülésnél sem túl jó. ezeket az izmokat amúgy lehet edzeni intimtornával (csak megjegyzem férfiak is végezhetik, jó a prosztatára stb).

szóval szerintem ettől nem kell tartanod.

2010. dec. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem nem normális. A záróizmoknak ugyan nagy terhet kell ilyenkor elviselni, de nem normális ettől függetlenül a vizelettartási probléma. A barátnőnek Kriston-féle intim tornára kéne járnia, a szülést is megkönnyítené és ezt tudom tanácsolni a feleségednek is, a regenerálódás is sokkal gyorsabb, ha már a gyermekágyi időszakban el kezdi edzeni a lenti izmokat. Nem kell attól pelenkát hordani (normál esetben), hogy valaki babát vár. Én kétszer szültem hüvelyi úton, egyiknél sem pelenkáztam magam, előtte és utána sem.
2010. dec. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ilyen gondom, pedig 3 baba volt odabent. Igaz, hogy mindig sportoltam, elég izmos vagyok ott is. :P
2010. dec. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Gondolom nem pelenka volt, hanem, tena lady, sógornőmnek is kellett. De megnyugtatlak: ez csak keveseknél a terhessg velejárója. Például mást nem ismerek sógornőmön kívül, akinek ilyen problémája lett volna és nekem se volt semmi ilyen.
2010. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

off: amúgy szerintem nem túl jó dolog, hogy párod nem avat be dolgokba. mi sokmindent (ilyen témákat is) megbeszélünk egymással, ezért vagyunk egy pár. és ha van valami ilyen jellegű vagy bármi gondom nőgyógyászati téren jó ha a férjem is tud róla. ha feleséged nem kezdeményez ilyeneket akkor kérdezd te. bár baromira nem akarok beleszólni, úgy csináljátok ahogy nektek jó, de szerintem érdemes ilyen téren is kinyílni egymásnak.

első voltam. kellemes ünnepeket és boldog babavárást.

jótanács: az utolsó hetekben (De most is már) figyelj oda jobban a feleségedre és segíts neki elmosogatni, zoknit felvenni, ha fáj a háta masszírozd át neki, ilyenkor olyan jól esik, mintha a világ kincsét adnád neki :)

2010. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves Apuka!

Sztem ez egyéni dolog.

Nekem az első terhesség alatt nem volt ilyen gondom. Bár egy-egy erősebb tüsszögéskor, néha volt egy kis vizeletcsöpögés. Nem volt vészes, tisztasági betét elég volt.

A második terhesség vége fele, 6 hó vége-7 eleje, iszonyatosan megfáztam, sok köhögéssel járt. Köhögéskor bizony, kicsit be is pisiltem mindig. Sima mensis betét elég volt hozzá. A köhögéstől a méhszáj is kinyilt. Ez a vizeletcsöpögés sem volt folyamatos, mert amint a köhögés elmúlt, nem voltak gondjaim.

Viszont, első szülés után, 3-4 hónapig voltak gondjaim vizelet visszatartással, és a szex se volt túl jó.

Második szülés után semmi hasonló nem volt, szülés után 5 héttel vigan szeretkeztünk.

2010. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát igen biztosan pelusa volt, nem olyan óriási betét (Tena) amit szülés után használnak hanem olyan amit oldalt be kell ragasztani , és óriási, remélem nincs neki semmi baja ha ez ennyire nem normális. Na mivel foglalkozom én is...
2010. dec. 22. 17:17
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia Leendő Apuka!! Én nem értek Veled egyet, mert manapság szerintem nincs olyan, hogy női dolog, meg tabutéma. Szerintem bármit meg lehet kérdezni és beszélni, csak a mód nem mindegy. És igen ez a jó, hogy téged is érdekel.

Amit leírsz, az ritkán fordul elő. A baba ilyenkor teljesen a hugyhólyagon fekszik, és nyomva azt vizeletelcsöppenést,folyást okoz, akár 5 percenként is hírtelen mozdulatra, lehajlásra, tüsszentésre. Érdemesebb így védekezni, mint 10 percenként mosni. A szülés után meg fog szűnni. Látod, minden férfi azt gondolja, hogy mekkora öröm a terhesség, Háááát.............???

2010. dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem mindenki használ pelenkát, de az is lehet, hogy csak biztonság kedvéért teszi. Ahoz, hogy megérts miért van ez így picit nézz utána a női és a férfi anatómiának. [link] Alapból a férfiaknak csak 2 lyuk "gyengíti" az alsó intim izmokat, amik a vizelet a széklet visszatartásért felelősek, míg a nőknek ott a hüvely is, ráadásul a méh amiben a kisbabátok van az ránehezül a hugyhólyagra, nyomja azt, de ezen felül a baba még mocorog is és mondjuk egy nem várt pillanatban belerúg a mama hólyagjába, akkor óhatatlanul elcsurranhat. Erről nem tehet. Megelőzni ellene tenni Kriston intim tornával lehet, de terhesség alatt ez sem 100 %. Remélem segítettem.
2010. dec. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem is 1 hónapom van a szülésig,de nincs és nem is volt ilyen problémám.Ha normális pelenka és nem a tena volt alatta,nem lehet,hogy más problémája van?Itt pl. bélrendszerre gondolok.

Gratulálok a pocaklakóhoz :)

2010. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!