Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen volt, hogy neked mint...

Milyen volt, hogy neked mint nőnek a terhességed az első volt, de a párod ezt már párszor átélte?

Figyelt kérdés
Beszéltünk róla, hogy szeretnénk nemsokára babát, 1-2 év. Neki már van 2 gyereke, annyit mondott, hogy a terhesség nem nagy ügy. De én szeretném, ha ugyanúgy izgulná végig a terhességet, mint én, ne egy lerágott csont legyen. Tudom, hogy az előző szülésnél benn volt, de nekem azt mondta a mienken ő nem lenne ott :( nem azért mert traumát kapott volna az előzőtől hanem csak.
2010. dec. 30. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem KELL a terhességet neked sem a párodnak végigizgulni. Ez csak ma olyan nagy divat.Remélem,hogy nem leszel veszélyeztetett terhes,mert akkor jogos az izgalom.

Lehet,hogy azért nem akar a szülésnél jelen lenni,mert neki kellemetlen látvány! Ismerek olyan apukát,aki jelen volt a szülésnél,de többé nem tudott a feleségével szeretkezni,annyira megundorodott a látottaktól. Nem ez az általános,de ilyen is van.

Ha ő is akarja a babát,més a kapcsolatotok is rendben van,akkor nem lesz lerágott csont a babavárás.

2010. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

De "imádom" mikor a pasik ilyeneket mondanak, hogy "a terhesség nem nagy ügy" meg "könnyű szülés volt"...jah, nekik lehet.

Én még nem voltam ilyen helyzetben mint te (még terhes sem voltam) de teljes mértékben átérzem a problémát, engem is nagyon zavarna ha a párom így gondolkodna. És mi az, hogy nem akar bent lenni a szülésen? Akkor sem, ha neked fontos lenne, hogy ott legyen és támogasson téged? Mert ha akkor sem, akkor itt nagyobb gondok vannak, mint ami látszik belőle. :(

2010. dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak annyit mondott, hogy nem lenne benn. Pedig az előző nő, aki szült neki, még csak nem is a felesége volt..
2010. dec. 30. 11:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Huhh de nehéz szitu!!

Nekem is volt egy pasim, akinek volt 2 gyereke. (amolyan hétvégi apuka lett belőle) Nagyon jó viszonyban voltam mindkét gyermekkel. De(!) sok minden frusztrált, ha a jövőnkön gondolkodtam. Egyrészt neki már nem olyan kuriózum egy gyermek világrajövetele, mint nekem. Másrészt féltékeny lettem arra ami még meg sem született. Ugyanis nem kevés pénzt fizetett a gyerektartásba az exfeleségnek, és úgy éreztem, hogy ezt a pénzt majd a mi gyerekünktől kell megvonni (amúgy is elég nehezen jöttünk ki hónap végére). Kezdtem elhidegülni a gyerekeitől is. 4 évig voltam vele, majd ott hagytam és elmondtam neki őszintén, hogy nem látom a közös jövőnket.


Nem túl szép történet - ne haragudj érte! Több ponton nehéz szituáció...

2010. dec. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

hát, ha már volt bent egyszer, és most nem akar, akkor annak komoly oka van. Örülj neki, hogy nem te vagy, akivel bement!


Egy szülésnél bentvolt apuka, akinek ez rossz élmény volt, de a feleségétől titkolja...

2010. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! és ha csak az anyuka fejénél van az apuka, akkor semmi 'olyasmit' nem kell látnia. Megkérdezhetném, te milyen szemszögből láttad?
2010. dec. 30. 17:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem erőltetnem :) Bár nálunk pont fordított a szitu. A volt férjemnek esze ágában nem volt bejönni egyik szülésre sem, de jobb is. Most a párom valószínű be fog jönni, nem tudom jobb lesz-e nekem???? Nem biztos, hogy mindenkinek való :)
2010. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Nem hiszem, hogy feltétlen rosszat akar azzal, hogy azt mondja nem nagy ügy. A páromnak ugyan nem közvetlen élménye kapcsolódik a terhességhez (nem ő volt az apa), de a nővérének két gyermeke is van már. Elég közel volt hozzájuk, amíg kicsik voltak, ezért sok mindennel képben van, még a terhességgel kapcsolatban is. Én örülök ennek, mivel legalább tud majd segíteni dolgokban. :))

Lehet egyszerűen csak így akar megnyugtatni már előre is. Nyilván vannak kellemetlenebb részei is a 40 hétnek, de azt, hogy miért kellene "végigizgulni" azt én sem értem. Sem magadnak, sem a babának nem teszel vele jót. A terhesség nem betegség. A terhesség egy ÁLLAPOT! Ami nagyon szép. :) Egyébként 18 hetes vagyok.


Szép Napot és Buék :)

2011. jan. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elég könnyelmű párod van:S Szeret egyáltalán? És te szereted őt? Mert a leírtak alapján nem sok szeretnivaló lehet benne:S Már bocs. Biztosan tőle akarsz gyereket ilyen hozzáállással?
2011. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!