Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez baj lehet? Este 8-9körül...

Ez baj lehet? Este 8-9körül rámjön a gyümölcs evés, összekészítek egy tálkába almát, mandarint, esetleg banánt, kivit, ha van itthon. Ettől lehet hízni? 0

Figyelt kérdés

Baj,ha ilyen későn jön a késztetés a gyümikre? Napközben is szoktam enni,de általában lefekvés előtt eszek almát,például...

Köszi a válaszokat.

29 h km


2011. jan. 1. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
En is pont igy szoktam, hasonlo mennyisegekben:) Bar a gyumolcsben is van cukor, de ezt a szervezet konnyen feldolgozza. Legalabbis ettol en nem hiztam, pedig hizasra hajlamos vagyok.
2011. jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez most komoly? Ne viccelj már! Ennél jobb nem is lehetne: ha már kívánós vagy, főleg este a gyümölcs a legjobb, amit kívánhatsz. Ha mindenfélét eszel, tele van vitaminnal, rosttal, így vegyesen még túl sok savat sem csinál és csak minimálisan hízlal.

Nekem is volt ilyen időszakom most a 2. terhességem alatt.


Persze ettől még lehet, hogy 1-2 hónap múlva már mást, sokkal egészségtelenebbet fogsz kívánni. Úgyhoyg használd ki ezt az állapotot! :)

2011. jan. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezt csinálom :) Bár a banánt kihagyom. És sajna mostanában (karácsony óta felváltotta ezt a jó szokásomat az édesség - azóta fel is szaladt 2 kg :(

Amíg a gyümölcsökkel nassoltam esténként - én nem híztam.

Éljen a mandarin és a kivi!!

30 hetes km

2011. jan. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek.Ez a 2.terhességem nekem is.Eddig "csak" 7kilót híztam,azt is most a 22.hét után... Nem tudom h csináltam,de vhogy biztos... :S

Örülök,h a gyümi mehet,a mandarin megy most minden mennyiségben!Imádom!Édességet nem igazán kívánom,szerencsére.

Azt nem tudjátok véletlen,h ilyen korban kb. mennyi a természetes súly,ami a terhességgel jár (baba súly,víz,mell,méh,stb.),vagy olyan oldalt,ahol meg tudom nézni?

Köszike

2011. jan. 1. 23:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, a hízás üteme nem egyenletes sem az anyánál, sem a babánál.

Azt szokták mondani 12kg az átlag, +/-2kg teljesen normális. Az első 3 hónapban gyakran nem híznak semmit a kismamák, általában a 4. hónapban kezd az emésztés is lelassulni és a pocak is látszani.

Szóval ha 6 hónapra elosztod a 12 kg-os átlagot, akkor az a 4. hónaptól mondjuk havi átlag 2kg plusz.

De ezek tényleg csak átlagok. A 8. hónapban pl. a baba akár heti 25-30 dkg-ot is hízhat (ez ugye lehet 3-4 hét alatt 1kg, ami nem közvetlenül te vagy, hanem a baba), viszont a 9. hónapban ő már alig hízok, te viszont rendesen vizesedhetsz, ami szintén nehéz.

Sokat segítettem, ugye? ;)

2011. jan. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2011. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen,sokat segítettél,köszi :)

Már ennél a 7kilónál is vizsgált a házidoki,h nem e vizesedek! De még nem,szerencsére... :S

Köszi a kalkulátort,most épp a max.súlyhatárnál vagyok ebben az időben. :(

2011. jan. 1. 23:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is mindig az utolsó oszlopot súrolom...

(én vagyok az édességevő km)

2011. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz.

En az elso terhesseg alatt nagyon elhiztam, utana probaltam odafigyelni az evesre es nem igazan vacsoraztam. Ha este ehes lettem, akkor almat, narancsot, kivit, mangot, ananaszt ettem, vagy meggyet, cseresznyet, epret, ha epp volt otthon. (A banant mondjuk en kihagytam.)

Utana ezt bevezettem, rendszer volt, hogy 8korul osszekeszitettem a gyumolcsoket, amig altattam a fiamat, addig ezeket ettem, ez lett a vacsoram.

Nekem nagyon bejott, szeretem is oket, fogytam is mellettuk, amig fogyni akartam, a sulyomat is tartottam es tenyleg jol esik. Nem utolso sorban igy semmi gondom a reggeli nagy wc-vel, amivel gyumolcs nelkul van bajom, mert szekrekedesre hajlamos vagyok.


A masodik terhesseg alatt sem hagytam fel ezzel a szokasommal, akkor sem kivantam a vacsorat, a gyumolcsot viszont igen. Nekem bejott. 13 kilot hiztam osszesen, ami nalam igen jonak szamit, mert magas vagyok es vekony, raadasul az elso terhesseg alatt 25 kilo jott fel.

A 30. heten en is 7 kilonal jartam.

2011. jan. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!