Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ilyen velem a férjem?...

Miért ilyen velem a férjem? 9. hetes terhes vagyok, a második gyermekünkkel. Ő szerette volna már nagyon a másodikat, én sokáig vonakodtam. Most h itt van a pocakomban. Megváltozott az életünk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem h a férjem csak azért akarta a második gyereket, h újra itthon ülhessek, ne menjek emberek közé, és h ő dicsekedhessen azzal h újra apa lesz! Szánakozva nézek rá, mert egyszerűen nem ismerek rá. Kiszolgáltatja magát, elvár tőlem mindent, és nem kímél...pedig ez a terhességem merőben más mit az első volt. Míg azzal semmi bajom nem volt, most folyton émelygek, ...mir ő azt mondja, hánnyjak egy jót, és jobblesz...(közben ti is tudjátok, h ez nem így megy...ha jön úgyis hányok, ha nem akkor csak egész nap émelygek....)Emellett főzzek neki minden nap főttételt, vasaljak, takarítsak, pedig egész nap csak feküdnék....közben ugye az ovis gyerekemmel is én foglalkozok. Én viszem-hozom, és én fürdetem, kajcsiztatom...stb...ő csak melózik, és kussolnom kell, mert ha szóvá teszem h legalább este megfürdethetné a lányát, már akkor dühöng, h abból élünk amit ő keres...úgyh csak kussoljak...sosem volt ilyen velem. Egyszersem jön oda h megsimogassa a haamat...sőt azt mondta ha az állandó sírásom miatt elmegy a baba, én leszek a hibás, és nem ő.Teljesen kiivagyok...kérlek segítsetek! Már arra is gondoltam, h hazaköltözöm anyáékhoz,fogyom a gyereket, és lelépünk....annyira nem bírom ezt!!!
2009. jan. 28. 09:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

szia!


elöször is nyugodj meg!nem szabad idegeskedni.probálj a férjeddel beszélni mond el neki hogy nem jól viseled a terhességet, és értse meg hogy nagyobb türelemre és szeretetre van most szükséged!te is este probálj meg egy kissé a kedvében járni, kérdezd meg mi a baj mondjuk a munka helyén.és remélem rendbe jönn a dolog lényeg hogy rendbe jöjjönek a gondok.


jó baba várást!és meséld el mi volt

2009. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Sajnos a férjemmel nem lehet beszélni...ha valamiről megvan a véleménye, abból nem lehet kiállítani. Neki mindet meg kell adni, ő meg nem ad...semmit. Nehéz megnyugodni...szerintem van valakije. És már nem szeret...sosem volt aza az egyenes ember. Nekem kell kiderítenem mindig miért olyan velem amilyen...mert nem mondja el. Nagyon nehéz eset...mostmár kibírhatatlan....
2009. jan. 28. 10:24
 3/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy bírod ezt idegileg, én sem nagyon bírnám. Neked most nyugalomra van szükséged, nem csicskáztatásra, stb... Szerintem túlzásba viszi a dolgokat a férjed, lehetne ő is megértőbb! Ha fáradt, vagy munkahelyi gondja van, netán anyagi, vagy más érzelmi, akkor szólhatna neked, dumálhatnátok róla, ahelyett, hogy rajtad vezetné le a feszültséget. Próbálj meg vele leülni nyugodtan, higgadtan többször is átbeszélni. Ha az istennek sem változik meg, én pakolnék, és húznék anyukámékhoz, már csak a baba miatt is, hogy nyugodtabb környezetben legyek, mert tényleg el lehet vetélni a sok idegeskedés, stressz, sírás miatt.


Hány hetes vagy?

2009. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szegény nagyon sajnálom, hogy így alakul a helyzeted. lehet az lenne a legjobb, ha egy rövid időre haza mennél anyukádékhoz, hogy megnyugodj. Nehogy valami baj legyen a sok idegeskedés miatt. Lehet, hogy pont ez kellene a férjednek, hogy észhez térjen és rájöjjön mit is veszít ha ti nem vagytok vele. Szólj neki, hogy neked most pihenésre van szükséged, szeretnél mindent megtenni a picitekért ezért elmész egy kis időre, olyan helyre ahol segítenek neked, támogatnak és nem csak szolgának tartanak. Szerintem így eldőlne, hogy mi is van a férjeddel.

Ne gondolj egyből arra, hogy van valakije. Lehet csak megijedt, az új helyzettől és fél, hogy nem fog helyt állni, mint apa és mint családfő.

Remélem sikerül megoldanotok a helyzetet. Sok sikert és sok boldogságot a picikhez

2009. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nagyon sajnálom,hogy így kell elviselned a babavárást.Nagyon sok teher van így is a válladon,és igazán megérthetné!A második terhességem nekem sem olyan mint az első volt,így tudom mi az.Igazán megérthetné,hogy pihenned kellene.Lehet hogy kicsit a szüleidnél jobb lenne.Hisz így teljesen kikészülsz,és a babának sem tesz jót.Kívánom oldódjon meg valahogy a problémád!Nagyon Boldog babavárást!
2009. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Majdnem hasonló a helyzet nálunk is,annyi különbséggel hogy nálunk nem kell kiszolgálni.De megváltozott teljesen.Lehet én/mi is másképp vesszük fel a hirtelen helyzeteket.Sokszor én is azt gondolom,van valakije...

De az eszembe sem jut,hogy anyukámékhoz menjek a két manóval.Amilyen rózsát szakítunk,olyat szagoljunk,ha pedig nem megy semmiképp,akkor igenis el kell válni az utunknak.

Most úgy érzem,nem is érdekel,mikor hol mit csinál.Mikor jön haza stb.De nem is akarok neki/vele beszélni,megbeszélni mi van.Úgyis mindig azt a választ kapom,hogy nincs senkim,meg hogy a terhesség miatt vagyok ilyen nyűgös :((

na és? Tudta mivel jár,már 2 gyerkőcünk van.

De az is lehet hogy csak én/mi látjuk ennyire drasztikusan a helyzetet.

Bocs,ha untattalak,és talán nem is veszed hasznát a válaszomnak.Én mindenképp azt tanácsolom,hogy ne költözz,de ezt neked kell eldöntened,te vagy az adott helyzetben.

Kitartást,és sok sikert :))

2009. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
A legrosszabb az egészben, h még ő van megsértődve. H ővele nem foglalkozom...hát persze h nem...hisz megvetéssel néz rám. Hozzám se ér, és itthon csak kiszolgáltatja magát. Multkor lusta volt lemenni a garázsba, és megkért h menjek már le én...elképesztő. Hát prsze h nem mentem...mi a francot képzel??? Azt hiszei h most is őt kell babusgatni??? Velem meg ki törődik? Jaj...pedig annyira szeretnék hozzábújni...de olyankor is csak azt mondja, jó-jó jólesz már...nem látja tőlem a tv-t...elegem van....
2009. jan. 28. 10:58
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom h mit rontottam el...

Sokak szerint nagyon szép pár vagyunk...jó pasi a férjem, és magamat sem tartom csúnyának...sokat sportoltam...h 1 gyerek után is csinos maradjak. Nem lehet panasza. sokan mondják a férjemnek, h nagyon szerencsés ember. Van egy gyönyörű kislánya és egy szép felesége...de akkor meg mi van? miért ilyen elégedetlen??? Azt mondja h ő a stramp csajokat szereti...utálja ha nyavalygok...hozzáteszem...nem szoktam, csak most tényleg nem könnyű. Jólesne ha segítene. De elintézi annyival, h ne hagyjam el magam...ne játszam meg magam...idióta barom.....(mármint ő)

2009. jan. 28. 11:03
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Meggondoltam magam, az előbb mást tanácsoltam, de most azt mondom hagyd ott a francba egy időre, pakold össze a ruhák egy részét, fogd a gyereked és menj anyukádékhoz. Mi a jobb: idegösszeroppanás ill. egy vetélés ne adj isten, vagy az hogy a baba a pocidban ne legyen annyi stressznek, ugráltatásnak kitéve??? Ki a fontosabb, a férjed vagy a két gyereked? Mert én a gyerekemet választanám, aki feltétlenül szeret, nem a férjemet, aki ugráltat és nem becsül meg. A pasik jönnek-mennek egy nő életében ,de a gyereked mindig ott lesz!!!
2009. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

az első terhességemnél is elmentem egy hétre, akkor már betöltöttem a 12.hetet. Szüleim 220 kim-re laknak. Van kocsim, de most egy gyerekkel hátul és egy nem egész 9hetes magzattal a hasamban elég veszélyes lenne...

Annó mikor elmentem nem lett jobb...anyáék azt mondták, sosem bocsátanak meg a férjemnek, h 3 hónapos terhesen elengedett egy ilyen útra egyedül...ha megint megteszem, anyáék nem engednek vissza hozzá. Úgyh nagyon meg kell gondolnom. Ha megyek, akkor már nem jövök vissza...soha!

2009. jan. 28. 11:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!