Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "a lényeg, hogy egészséges...

"a lényeg, hogy egészséges legyen" Mást is kitör a frász ezt a mondatot hallva, mikor a gyermeke NEMÉRŐL beszélget valakivel?

Figyelt kérdés

Mi köze a nemének ahhoz, hogy egészséges-e??? Annyira nem értem. Nekem eleve mindegy, hogy fiú vagy lány lesz-e a babám, és mindegy lenne akkor is, ha ilyen vagy olyan színű cuccaink vannak. Az is mindegy (mert semmi közöm hozzá!) hogy a barátnőmnek, sógornőmnek, szomszédomnak, akárkinek milyen nemű kisbabája születik, én nem szoktam ilyeneken "szurkolni".


De még mikor azt is hozzáteszik a csalódott beszélgetőpartnerek a kismamának, mikor megmondja, hogy mondjuk harmadszorra is lánya lesz, (pedig a "szurkolók" fiút vártak volna nekik) hogy neeeembaj, csak egészséges legyen. Hát persze, hogy legyen egészséges, mindenkinek ezt kívánnám, nemcsak kisbabának, hanem az anyukájának, apukájának, a világ összes emberének, hiszen az egészségünk a legfontosabb. De MI KÖZE ENNEK A NEMHEZ? :)))))

Mást is zavar ezt összefüggésbe hozni?


2011. jan. 4. 11:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

:) köszönöm mindenkinek, notórius felpontozó vagyok, most se teszek másként :)

szerintem ha pl arról van szó, hogy milyen természetű baba lesz, sokat sír-e majd, átalussza-e az éjszakát, jó étvágya lesz-e, ilyesmi, akkor jobban megállja a helyét ez a mondat, hogy csak egészséges legyen, ezeknek több köze van az eészségességhez, mint a nemének.

2011. jan. 4. 12:48
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én azt utálom, mikor beskatulyáznak...pl nem hányok, és mindenki most nagyon okos, hogy kisfiú lesz....kiakadok ettől...tökömért nem mindegy nekik(amúgy tudom, hogy kisfiút vár anyósomék csapata, mert a sógoroméké kislány, és most már kell egy kisfiú is)....most még az egészségre gyúrok, de jövő héten lesz 16 hetes uh, remélem megmutatja magát és nunis lesz;)

2011. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindenki lánynak szurkolt, és még a párom is lányt szeretett volna. Nekem tök mindegy lett volna, mert én egyszerűen csak szerettem volna már gyereket. Mikor mentem a 20. heti uh-ra, előző este hívogatott még a szomszéd macskája is, hogy na mi van? Kislány lesz ugye? Na hát ettől már konkrétan lábrángásom volt. Aztán kiderült, hogy kislány! Hát volt öröm rendesen. :)

Aztán jöttek az okosok megint, hogy ha fiú lesz, az sem baj, csak egészséges legyen. Húúúúúúúú, ezen nagyon felhúztam magam. Hát basszus, ha nem lányt várnék, vihetném vissza? Hülyék ezek?

A 24. héten kiderült, hogy gond van a babámmal. :(

Most vagyunk a 29. héten, és minden napom egy rettegés, hogy meddig húzzuk még, lesz e baj, ha megszületik.

Innentől kezdve nem is érdekel senkit, hogy fiú vagy lány, csak egészséges legyen!

Összefüggést én sem fedeztem még fel a nem és az egészség között, de most hogy felvetetted, elgondolkodtam rajta. :)

2011. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is halálra idegesített annak idején. Én is nagyon kisfiút szerettem volna, kislányom lett. Amikor megtudtam, akkor kb 10 perc döbbenet után már elfogadtam, és már el nem cserélném (bár szerintem tuti 7 fiú van benne).

Az is agyon idegelt, amikor azzal jöttek, hogy "sok a savad, fiú lesz","nem hánysz, fiú lesz", "hegyes a hasad, lány lesz", és mindezeket azért mert az ismijük így volt. Ezek a néphagyományok...

2011. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!