Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem baj, ha az első trimeszter...

Nem baj, ha az első trimeszterben fogyok? Nem lesz baja a babának? Amúgy is sovány voltam, nem sok minden marad meg bennem.

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 16:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én is vékonyan kezdtem, és még csak nem is hánytam, mégis lement rólam 4 kiló az első 3 hónapban! A baba viszont jól fejlődött, és ez a lényeg.

Igyál sok folyadékot, esetleg szedj vitaminokat, mert a baba biztos, hogy elvon tőled mindent amire szüksége van, viszont, hogy te ne gyengülj le, lehet hogy szükséged lesz vitaminpótlásra!

S ne aggódj, sokan fogynak az elején.

2011. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ne izgulj,és is fogytam eleinte a sok hányástól,ráadásul meg még hasmenésem is volt.A végére viszont 18 kilót felszedtem.Szóval ez normális.
2011. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha túlontúl fogysz, mármint kórosan, akkor mindenképp beszélj az orvossal.Lehet, hogy vashiányod van, illetőleg kevés vitamint eszel.A védőnő havonta mér, tőle is megkérdezheted, mik a tapasztalatai, mi a normális súlyveszteség még.

Laboreredményed, ha van, abból is sokminden leszűrhető.

34 h km.

2011. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Figyelni kell, nehogy összeessél, vagy ilyesmi. Amúgy a babádnak semmi baja.

A fogyás az elején teljesen általános, inkább akkor nehéz, ha amúgy is kevésről indulsz. Próbálj gyakran keveset enni, és bármit, amit megkívánsz, de ennél is fontosabb a folyadék. Bármi, amit egy kicsit is megkívánsz, fogyaszd el.


Második babámmal én 47-re fogytam, nem lett belőle baj, utána még feljött 18 kiló a 17. héttől a 38-ig.

2011. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szedek Elevitet és próbálok enni, de nem kívánok semmit is sokszor ki is jön :( 53 kiló voltam, kb. 2 kilót fogytam, remélem, több nem fog lemenni :( Vérnyomásom is nagyon alacsony, mindig is az volt, emiatt is szédülök.
2011. jan. 4. 17:01
 6/18 anonim ***** válasza:

Próbáld meg elhagyni pár napig az Elevitet, barátnőm attól hányt.

Esetleg válts más vitaminra.

2011. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szerintem nem attól van, mert hónapokig szedtem a terhességem előtt is, mikor még csak próbálkoztunk és akkor semmi bajom nem volt tőle, sőt a 6. hétig sem. Azért köszi a tippet!
2011. jan. 4. 17:16
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem akarok akadékoskodni, de egy próbát megérne, hogy három napig kihagyod. Persze hogy amíg nem voltál terhes, addig nem volt bajod tőle. A hányinger a 6. hét környékén kezdődik. És ezt nem csak a barátnőmtől hallottam, hanem itt a fórumon már többen is írták, hogy így jártak, csak őket nem ismerem személyesen...
2011. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Jó, megpróbálom. Gravidát szedjek helyette? Vagy van valami, ami jobb?
2011. jan. 4. 17:43
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is fogytam 2 kilót aztán abbahagytam 2 napra az Elevitet és utána nem volt bajom az evéssel és utána már jöttek fel rendesen a kilók.

Pihenj és igyál sokat,néha egyél egy kis gyümölcsöt és könnyebb kajákat reggelire,ebédre meg vacsorára.

További boldog baba várást!

2011. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!