Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valószínűleg Down-szindrómás...

Valószínűleg Down-szindrómás a magzatom. Én elvetetném, de tartok attól, hogy a környezetem megszólna érte. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A sors pikantériája: a munkám során ilyen gyermekekkel foglalkozom.
2011. jan. 7. 12:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell eldöntened. Pontosan tudod mivel jár. Én elvetetném ha ilyen baja lett volna a babámnak.
2011. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gyerekekkel foglalkozol, akkor nálad jobban senki nem tudja, hogy milyenek ők. Ha tudod vállalni vállald, ha meg nem, azt mindenki meg fogja érteni.

Mondjuk engem zavar a "valószínűleg". Mennyire valószínű? Miért nem biztos? Nem volt magzatvíz mintavétel?

2011. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Rokonaim elvetették, mikor kiderült a magzatról, hogy ilyen betegséggel jönne világra. A környezettel ne törődj: úgysem értik, milyen dilemma, ők könnyen beszélnek. Te viszont tudod, mivel jár egy ilyen gyermek, egy életen át tartó felügyeletre van szüksége, tulajdonképpen örök gyerek, stb. Neked kell döntened, és ezalapján talán könnyebb.

Rokonaimnak amúgy az abortusz után szinte azonnal egészséges kislányuk fogant :)

2011. jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Én is ezt tenném. Ugyanakkor mint vezető gyógypedagógus, mardosna a lelkiismeret. Nem biztos, hogy a szemébe tudnék nézni bármelyik gyereknek is ("ha az én fiam lennél, nem élnél")..
2011. jan. 7. 12:39
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért megtartani egy beteg gyereket, mert a környezeted megszólna érte, ha elvetetnéd, elég nagy butaság.

Ezt nektek kell eldönteni, ebbe senkinek nincs semmilyen beleszólási joga. A környezetednek pedig nem kell beszámolni róla, hogy pontosan miért veteted el: elment és kész.

2011. jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
64%

Én elvetetném, akkor is, ha ilyen jellegű a munkám.

Pont ti tudjátok, mennyi munka van egy beteg gyermekkel, pont emiatt nem szülném meg. Tudom, hogy sok szeretetet ad egy ilyen gyermek, de akkor is.

Neki is jobb, ha nem születik meg.

Sajnálom az olyan beteg gyerekeket, akiket a szülő önzőségéből szülnek meg, csak azért, hogy legyen egy gyereke.

Csak arra gondolj, hogy te nem leszel mindig vele, akkor ki fog rá vigyázni.

2011. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%
ismerek egy lányt, aki Down-szindrómás gyerekekkel foglakozik és a terhessége alatt neki is ilyen babát diagnosztizáltak. Ő nem tartotta meg, és SENKI nem szólja meg ezért, inkább azt mondják, hogy ő az, aki pontosan tudja, hogy miből áll ez az egész. Egyébként milyen vizsgálatokon vagy túl? Nekem 3,4-es tarkóredőt mértek, mi is elkezdtük mérlegelni a dolgokat, és elmentünk még két helyre uh-ra + megcsináltattuk a kombinált és az integrált tesztet is, mindkettőnél az jött ki (és a két uh is alátámasztotta), hogy teljesen egészséges a fiunk. Megtartottuk és amikor megszületett végre én is láthattam, hogy kutya baja. Már elmúlt 1 éves, és néha eszembe jut, hogy mi lett volna, hogy ha csak az első orvosra hallgatunk. Egy egészséges magzatot akart elvetetni velünk. Ugyanis ő közölte, hogy beszélje meg otthon a férjével, aztán jöjjenek vissza még egy uh-ra ,de ennek abortusz lesz a vége, egy Down-szindrómás babát nem érdemes megtartani. Soha nem mentünk vissza hozzá.
2011. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést egyedül Te tudod eldönteni,mivel ilyen beteg gyermekek között dolgozol,ezért tökéletesen tisztában vagy,hogy egy beteg gyermek nevelése mivel jár.

Most az ész érvek szerint dönts,mert valószínűleg a szíved teljesen mást súg.

Remélem sikerül a lehető legjobb döntést meghoznod!

2011. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Mekkora bunkó orvosok vannak!

Egyébként én is ezért kérdeztem, hogy mit jelent a valószínűleg. Mert ha 1 vizsgálat ezt mondja, mondjuk egy darab UH az nagyon kétségbeejtő de nem bizonyíték semmire.

2011. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Én a genetikai vizsgálatok során sokszor elgondolkodtam rajta,hogy mit tennék,ha kiderülne,hogy mondjuk downos a babám.Az biztos,hogy csodálatra méltó számomra,aki megszüli és felneveli,de afölött sem szabad ítélkezni aki elveteti,így ha valaki megszól emiatt,akkor azzal sürgősen megszakítani minden kapcsolatot kb.
2011. jan. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!