Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valószínűleg Down-szindrómás...

Valószínűleg Down-szindrómás a magzatom. Én elvetetném, de tartok attól, hogy a környezetem megszólna érte. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A sors pikantériája: a munkám során ilyen gyermekekkel foglalkozom.
2011. jan. 7. 12:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy valószínűleg?

Nekem 1:35 down szindrómára jött ki, ennek ellenére egészséges.

Még ne add fel, reménykedj, hogy egészséges.

Milyen vizsgálat állapította meg? Most várod a magzatvíz eredményét?

2011. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
64%
Én valószínűleg nem vállalnám.
2011. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 márti1983 ***** válasza:
64%
őszintén sajnálom!ne foglalkozz azzal hogy mások mit gondolnak ha elveteted,szerintem valamilzen szinten már döntöttél hogy mit teszel.ha nem igy lenne akkor fel se tetted volna ezt a kérdést,csak visszaigazolást szeretnél hogy más is ezt tenné.szerintem 10 kismamábol 8 elvetetné köztük én is.
2011. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Először is megbizonyosodnék róla a helyedben, hogy biztosan baj van (chorionbiopsziával). A környezeted egy része megértő lesz, másik része ellenezni fogja, harmadik része egyet fog érteni Veled, ha elveteted. És ha úgy döntenél, hogy mégis megtartod, akkor a környezeted megértő része szintén megértő lesz, a másik része támogatja az elhatározásod, a harmadik része nem fog veled egyetérteni... Szóval bárhogy is döntesz, lesznek, akiknek ez nem fog tetszeni. Ezért aztán ne foglalkozz ezzel!! Ha van biztos eredmény, kérlek írd meg, izgulok Értetek, hogy csak vaklárma legyen!
2011. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Kérdező: a hivatásod ne akadályozzon a döntésedben, hanem segítsen. Neked nem azzal kell a Down-szindrómás gyerekek szemébe nézni, hogy "ha az én fiam lennél, nem élnél", hanem azzal, hogy büszke vagy arra a munkára, amit értük végzel, de az életed, a magán életed ettől teljesen különbözik... Más tészta, hogy hivatásként mit választasz, és mi választasz anyaként/nőként. Én tanárnő vagyok, de nincs gyermekem: most akkor rám is lehet mondani, hogy tanárként vagy tíz gyerekem kéne legyen, kész kis osztály otthon? Jó, tudom, nem ugyanaz a kettő, de ilyen logikán alapszik valahol a te kommented is.


Én (csak én, személy szerint) nem lennék képes megtartani a babát, pedig van a családomban szellemi fogyatékos, akire családilag közösen vigyázunk. Pont ezért tudom, hogy micsoda életminőség változást jelentene a felvállalása. Nemcsak az én évtizedek óta szövögetett terveim esnének kútba, hanem ráadásul kitenném a gyereket ENNEK a világnak. Mert bár vannak olyan helyek, mint a te munkahelyed valószínűleg, ahol törődnek velük, de a vilkágban csupa negatív dolgot fog tapasztalni, bántást, elutasítsát, megkülönböztetést, és vele együtt én is, mint az anyja... erre nem lennék képes lelkileg, sem pedig azt nem tudnám végignézni, hogy ő min megy keresztül.

Arról nem is beszélve, hogy életem végéig rám lesz szorulva, de nem lehetek benne biztos, hogy nélkülem boldsogul-e, lesz-e, aki vigyáz rá, és úgy bánik vele, ahogy kell... Nagy kihívás, és lehet, hogy gyenge jellemnek fogtok tartani, de erre sem képes, sem hajlandó nem lennék. A környezetemnek is ezt mondanám, ha beleszólnának. HA beleszólnának, és egyáltalán tudnának róla.


Ez az én álláspontom, nem meggyőzési szándékból írtam egyébként.

2011. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Hallgass a szívedre és még inkább az eszedre. Nálad jobban senki nem tudja, milyen nagy teher egy családnak, a tágabb családnak és a társadalomnak egy beteg gyerek. Ha nem akarod megtartani és biztossá vált a betegsége (erről azért érdemes meggyőződni, de valószínűleg ezt nálam jobban tudod), akkor vess véget a rémálomnak minél hamarabb. Borzasztó érzés lehet, második babámat várom, soha semmi gond nem volt nálunk, de akkor is átérzem. Kitartást és sok erőt a számodra helyes döntéshez, legyen az bármi!
2011. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
ha minden viszgálat, nem 1 db vérvételre gondolok,hanem miden azt bizonyítja hogy nagy valószinűséggel beteg lenne, elvetetném...a környezetem meg csessze meg ha nem fogadja el a döntésemet, Te tudod a legjobban mit jelent egy "ilyen" gyerek a szülöknek,környezetnek és saját magának, mivel jár ez a betegség. Én úgy vélem hogy a saját életem a párom életét, az esetleges tesók életeét rontanám el - keseríteném el ha bevállalnék egy beteg gyereket.
2011. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Szia! Elolvastam amiket írtatok és egyértelműen azt mondom hogy nem vállalnám.
2011. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Nekem van esélyem arra,hogy Down-szindrómás lesz a babám,és ha kiderül,hogy beteg nem tartom meg! Első terhességemnél is elmentem a vizsgálatokra,szerencsére minden rendben volt!

Két down-kóros nagynénémet neveljük! Iszonyatosan nehéz velük,az egyikük ráadásul agresszív is!(Nem tudnak beszélni,írni,olvasni) Nem túlzok ha azt mondom,hogy megkeserítették a mamám ,az anyukám (mert az ő testvérük),mi és még a kisfiam életét is! Nem is csak a szülőknek lesz nehéz,hanem ha ők nem lesznek és a családtagok lelkiismeretesen nevelik őket nem adják intézetbe akkor még az unokák életét is nagyban befolyásolják! Persze van olyan down-kóros is akivel semmi gond,aranyos mosolygós!

2011. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Ha 100%IG biztos lenne, akkor most elvetetném, de csak a meglévő gyerekeink miatt. És ha a párom is így gondolná helyesnek...
2011. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!