Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. babájukat váró kismamák,...

2. babájukat váró kismamák, hogy vagytok? Hogy telnek a napok? Mennyi lesz a 2 gyermek között a korkülönbség? Aki az elsőt császárral szülte a 2. is azzal fogja?

Figyelt kérdés
Olyan anyukák is írhatnak akinek már megszületett a 2. kisbabája. 1 éves a lányom és szeretnénk neki kis tesót.
2011. jan. 13. 23:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Hogy hogy vagyok? Éberen :) Napközben aludnék, de éjjel nem tudok.

A lányom 2-án lesz másfél éves, a pocaklakó 9 hetes. Pont két év lesz köztük :)


Sima szülésem volt, remélem most is az lesz. Ti mikorra tervezitek a picit?

2011. jan. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi is kb. 2 év különbséget szeretnénk, de még élesben nem próbálkozunk, a lányuk egyből összejött, remélem a tesója is. :) Mikorra vagy kiírva?
2011. jan. 14. 00:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 10 hetes kismama vagyok,a tesó decemberben töltötte a 2 évet.Szerencsés vagyok ,mert a rosszullétek elkerültek az első babával és most is.:)Csak az állandó fáradtság van rajtam.A korkülönbség 2 év és 8 hónap lesz!Én simán szültem az elsőt,remélem most is sikerül.
2011. jan. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk viszonylag nagy a korkülönbség: lányom 7 éves és 4 hónap múlva megérkeznek a kisöccsei is. Mi évekig vacilláltunk legyen-e tesó, aztán egyből kettő jött, de nagyon örülünk nekik. (Főleg a nővérkéjük.)

A lányomat annak idején császárral szültem és most az ikrek is császárosak lesznek, de egészségügyi okok miatt (gerincsérvem van).

2011. jan. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia, a fiam 16 hós, császárral született, most 23 hetes terhes vagyok, 19-20 hó lesz a két gyerek között. Én nagyon rosszul viselem, most egy kislányt várok, és nagyon sok hányinger, rossz közérzet és minden kellemetlenség elkap. Na de sebaj. A második reméljük nem császár lesz, a doki csak akkor avatkozik közbe, ha a heg kezd szétválni, ill. ha megint nagy baba lesz. A fiam a 36+6 héten született magzatburok repedés miatt császárral, nem tágultam picit sem, 3800 g és 54 centi volt. Hátha a hugica kibújik magától. Bár őszintén szólva sokkal könnyebben tudnám szervezni a fiam felvigyázását egy program császár mellett, szóval lehet hogy ez is döntő lesz és mégis elcsábulok. Én dolgozom is, mindig is dolgoztam, van egy vállalkozásom, ezért amíg a fiam alszik (nappal és este) és amikor épp elvan egyedül, akkor csinálom a munkám is. Nem tudom, hogy kettővel is menni fog-e így, de persze vannak alkalmazottaim, szóval remélem.

Nekem is császáros az első babád? Mire számítasz?

Egyébként nekünk a fiam is elsőre jött, a lányom is.

2011. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom 15,5 hónapos és 34 hetes vagyok. 17 hónap lesz a korkülönbség. Elég jól viselem, bár már nem tudok sokáig a szőnyegen ücsörögni a lányommal, vagy próbálom nem emelgetni. A lányom császáros volt, de most nem tudom mi lesz, a dokim engedi a sima szülést ha minden rendben, de én kicsit tartok tőle, mert általában 10 nőből 9 újra császár, vagy félek a hegszétválástól a vajúdás során. Na meg a pocaklakó aki ismét kislány lesz egyfolytában forog, hol faros, hol fejvégű, hol keresztbe van. :)


Szerencsére egyik terhesség alatt sem volt komolyabb rosszullétem, 1 kezemen meg tudom számolni. Fáradtnak fáradt vagyok, de éjjel már nem nagyon tudok aludni. Napközben ha a lányom alszik, akkor van hogy én is ledőlök, de inkább akkor teszek-veszek.


A kórházi cuccomat most kezdem összeszedni, és most mosom a babaruhákat. Szerencsére szinte semmit nem kell venni, 1-2 melegebb rugit, meg amiben hazahozzuk majd. Minden más van. Csak össze kéne rendszerezni a dolgokat, de nem sok energiám van rá. És ha a lányom ébren van, akkor nehéz mert imád pakolni. Bár az 56-os ruháig együtt szedtük szét, néztük át.


Boldog babavárást! :)

2011. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én teljesen jól viselem a 2. terhességem, 2szer hánytam, míg a kisfiammal a 17. hétig. Most 1 hetes vagyok, viszont a forgóim már fájnak. Ennyi, ami kellemetlen.

Nálunk 22 hónap lesz a különbség. nagyon félek, mert segítségem nem igazán van,férjem sokat dolgozik.

Az első császár volt, most még nem beszéltünk az orvosommal arról h mi lesz, de jobban örülnék most én is egy prog. császárnak mert a kisfiamat így is nehéz lesz megoldani.

2011. jan. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szóval 13 hetes :)))))
2011. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Boldog babavárást és boldog babázást és jó egészséget a picikhez!

Én szintén császárra számítok, mert a lányom sem volt kicsi és a 2. baba nagyobb szokott lenni. De előbb foganjon meg! :)

2011. jan. 14. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!