Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik az a hét amikor már...

Melyik az a hét amikor már nyugodtan ki bújhat a kisbabám?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat. 28km
2011. jan. 19. 07:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
38-42
2011. jan. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
koraszülött oldalon olvastam statisztikákat és ott az jött ki, hogy gyakorlatilag 37. héttől ugyanolyanok voltak a halálozási/egyéb arányok, mint az időre születetteknél. de hivatalosan is 37. héttől már nem koraszülésről beszélünk.
2011. jan. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
* az elsőre 34-et szerettem volna írni
2011. jan. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha egy baba egeszseges akkor nem lesz baja 34 hetesen sott meg korabban sem ha viszont vannak gondok vele (fertozesek) akkor meg az idoben szuletett baba is veszelyven van...neked a kovetkezo merfoldko a 32...ha az meg van akkor mar nagy baj nem lehet
2011. jan. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Általában a 36. hétnél jön el ez a pillanat. Ilyenkor már a szervei teljesen érettek, és a súlya is megfelelő. Az utolsó 3 hónap amúgy is csak a súlygyarapodás miatt fontos. Ezért van, hogy a 36. hét után már nem szokták inkubátorba tenni a kisbabákat.
2011. jan. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Hát azért az utolsó 3 hónap az nem cak a súlygyarapodásért van!!!!!!

A tüdejük a legfontosabb ami ekkor fejlődik!Ezért mondják az orvosok, hogy jobb a 32. hét előtt vagy a 36. hét után megszületnie egy babának!Persze a mai neonatológia nagyon jó!Szóval ha egészséges akkor a 28. héten született baba is lehet teljesen egészséges!

De azért azt mondogasd Neki, hogy annál jobb soha nem lesz neki, mint odsbent, és hogy élvezze ki legalább a 38-39. hétig! :)

Nálam beindult a szülés 31 hetesen (31+5), de hál isten meg tudták állítani a fájásaimat! :) Persze nagyon be voltam akkor sz@rva!Ki is nyíltam, e is vékonyodott teljesen a méhnyak!És mégis 39+4-re született meg!Pedig a 35. héttől nem kíméltem magam!Amúgy a dokim akkor azt mondta, hogy ha a 35. hétig egyben maradunk akkor semmi baja nem lesz!Nekem mondjuk 31 hetesen már 2288 grammra saccolták, és 34 hetesen pedig már 3000 grammra!Szóval nekünk azért mondták, hogy csak addig bírjuk ki!

De 4 kilóval és 61 centivel született!

Sok boldogságot, és remélem időben szülsz! :)

2011. jan. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pedig az orvosin a fejlődéstanból ezt tanítják... De ezt mondatja velem a tapasztalat is. Kistestvérem a 7. hónapban született, és semmi gond nem volt a légzésével, kb. 1 napot volt légzéssegítőn. 36. héttől pedig már inkubátor sem kell (előtte sem feltétlenül, én a 32. héten születtem, 3200 grammal, és nem kellett inkubátor sem). Mivel általában nem lehet megállapítani a megtermékenyítés időpontját, ezért teszik 40 hétre a terhességet, valójában (normális esetben) csak 38 hétig tart. Szóval, ha már túl vagy a 30.-32. héten, akkor már leeshet egy kő a szívedről.
2011. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

08:35 te óriásbébi lettél volna :) vagy lehet, hogy elszámoltak. de ha a 40.hétig még így nősz, az tuti, hogy 4 kiló fölött van, talán az ötöt is súrolja.

én is koraszülött voltam 36. héten 2600 grammal születtem és akkor azt mondták, hogy ez a terhességi hétnek megfelelő súly

2011. jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy óriásbébi voltam :) Anyukámnak terhességi cukorbetegsége volt, ezért is lett két koraszülött öcsém. Viszont míg a 25. hétre születő sok hétig lélegeztető gépen volt, addig a 29. hétre születőnek nem volt rá szüksége. A tüdő ilyenkorra már fejlettnek számít (legalább is az orvosi tankönyv szerint), és ezért írtam, hogy ilyenkor a legfontosabb a súlygyarapodás. Persze, hogy minden más is fejlődik még, de ez a legfontosabb.
2011. jan. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az elozo valaszok kozt volt olyan hogy inkabb a 32. het elott vagy a 36. het utan...hat ez butasag...ha az orvosodat kerdezed a valasza az lesz hogy minimum 32(orvosilag ez fele meg betoltott 7 honapnak) hetig huzni aztan minden het egy ajandek...ha veszelyeztett vagy akkor adnak tudoerlelo szurit ami 24 ora mulva hat (ez egy szteroid ami segit a babadnak)
2011. jan. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!