Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik az a hét amikor már...

Melyik az a hét amikor már nyugodtan ki bújhat a kisbabám?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat. 28km
2011. jan. 19. 07:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nálam elég sok macera volt a terhességgel. Mivel nem voltam/vagyok egyszerű eset, többször ellenőrzik a babámat. A dokim azt mondta, hogy nem feltétlenül a hetek és hónapok számítanak, hanem a baba érettsége is. A 24. héttől már nagyon jók az esélyei a túlélésre, a 34. héttől tüdőérlelővel már szinte 100%, hogy életben tartják. A legkisebb súllyal született baba kb 630g volt, most nemrégen olvastam, és életben maradt. Az utolsó három hónap tényleg nem csak súlygyarapodásra van, hiszen a tüdeje akkor kezd kifejlődni és felkészülni a kinti világra. Ha valakinél kora szülés indul be, és van elég idő, ilyenkor kap tüdőérlelőt, ami segít, hogy a megszületés után ne essen össze a pici tüdeje.

Mi most vagyunk 31+2 naposak, és a 34. héttől várható, hogy bármikor ki kell venni a babát.

2011. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!