Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit egyek h puhuljon a széklet...

Mit egyek h puhuljon a széklet és mit használjak a "repedésre"? Ha nagy dolgom van a wc-n elég fájdalmas. Heti 2x tudok wc-ni és elég nehezen. Azt mondta a védőnő h ez rendben van a terhesség alatt.

Figyelt kérdés
De már elkezdett fájni és amikor törlöm ki akkor picit véres a papír. Nem hiszem h aranyér, mert semmi arra utaló jel, de lehet h megrepedt?!
2011. máj. 29. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Hát azért nincs rendben,h ennyire szenvedsz! Nekem ugyanez volt kb.2 hétig! Sok folyadék,rengeteg gyümölcs, rostos dolgok, aszalt szilva,len mag, stb. Nekem igazából egy homeopátiás bogyó vált be. Nekem sincs aranyerem, de terhesség előtt is többször volt székrekedésem,olyan tünetekkel,mint neked, mert nem eszek sajnos szinte semmilyen gyümölcsöt,zöldséget! Egyébként a keress rá a neten,csomó receptet találsz majd! :) Jobbulást!
2011. máj. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lenmag egészben.

Korábban is hallottam, hogy normalizálja a székelést, hogy egészben kell fogyasztani, azt pedig épp tegnap olvastam itt az oldalon.

:) Tegnap vettem pont ilyen probléma miatt, ezért keresgéltem ebben a témában. Nem tudom, hogy véletlen volt-, vagy valóban a lenmagnak köszönhető, de tényleg megkönnyítette a dolgom:)

Két teáskanálnyit nyeltem le az esti órákban. Viszont azt írták, hogy egy kanálhoz legalább két deci vizet igyon az ember, különben rosszabb is lehet a helyzet ahelyett hogy javulna.

2011. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Először is vegyél csalán teát, de ne filtereset...és minden nap igyál meg egy csészével! A fehér kenyeret, és más fehér lisztből készült ételeket amennyire tudod iktasd ki az étrendedből, és válts mindent teljes kiőrlésűre, magvas és korpás kenyeret egyél, valamint reggelire műzlit joghurttal és mézzel. A sajt és hús féléket is próbáld mellőzni. Naponta egyél meg pár szem aszalt szilvát, és igyál nagyon sok folyadékot, ne csak vizet...teákat, levest, frissen facsart narancslét. Ha ezeket nagyjából betartod, akkor helyre kell, hogy gyere...ja, és nagyon sok rostos gyümölcs, és zöldség! A "repedéssel" kapcsolatban pedig, anyuval is pont a napokban történt ilyen, pedig neki még szüléskor sem lett aranyere sem, és semmi hasonló...elmondta a gyógyszertárban a panaszait, így ahogy Te ide leírtad és kapott krémet, aminek hosszú a vége, és bent is be tudja kenni, valamint kúpot is. Biztosan van olyan is amit terhesen lehet használni. Szóval, pár nap alatt teljesen elmúlt az összes panasza! Remélem, h tudtam kicsit segíteni :) üdv
2011. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elég sok gyümölcsöt eszem,de zöldséget nem szívesen.Nekem ez már a terhesség elejétől van most vagyok 22 hetes és kicsit megijesztett h véres a papír... Köszönöm az eddigi tanácsokat!
2011. máj. 29. 16:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Aszalt szilva, és rá egy kis gyümilé! (Ezt ha gondolod, majd vigyél magaddal szülés utánra is, mert ha ott nem sikerül szülést követően másnap produkálnod valamit, akkor adnak kúpot v. beöntést a legtöbb helyen)
2011. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szedsz már magnéziumot? Próbáld ki... :)

Nekem bejött. Az elején nekem is komoly gondjaim voltak, most meg átestünk a másik oldalra. Igaz, hogy néha a város közepén jön rám, és van vagy 2 percem, de még talán így is jobb.

2011. máj. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval: napi 2X Mg pezsgőtabletta, és nem lesz ilyen gondod :)

Én már a 40. hétben vagyok, 1 hónapja nem szedek Mg-ot, de nincs székrekedésem így se. Minden reggel ébredés után, éhgyomorra iszok egy nagy pohár vizet. Fél óra múlva meg is van hatása.

2011. máj. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő mondta: zabkopra, búzakorpa egy pohár joghurtba, vagy kefírbe lefekvés előtt. Nálam bevált semmi gond nincs.
2011. máj. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Repedés is lehet, aranyér is. Kenegesd Alsol kenőccsel minden wczés után, nekem ezt javasolta a proktológus.
2011. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat remélem vmeik beválik:)
2011. máj. 30. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!