Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukornál 7,15...

Terheléses cukornál 7,15 magas szerintetek?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint a doki diétára fog fogni, és meg fogja ismételtetni a vizsgálatot.
2011. jan. 24. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 7.3 lett terhelés után. 150g-os szénhidrát diétára lettem fogva. Nagyon kemény volt bevallom, azóta ugyan már lazítottam rajta, de odafigyelek továbbra is mit eszem.

Ahány dokival beszéltem mind mást mondott, van aki csak legyintett rá, van aki meg sápítozni kezdett, hogy ez nagyon magas. Mivel én nem vagyok túlsúlyos, nem dagadok azt mondták, hogy nem kell véresen komolyan venni, ez csak megemelkedett érték, de nem cukorbetegség.


38 hetes km

2011. jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
7,8 a hivatalos hataertek, Mo.-on sajnos osszevissza szamoljak, foleg a laborok, vedonok, nogyogyaszok mondanak mas es mast. Kerdezz meg egy szakembert, egy diabetologust, o 7,8-at fog mondani.7,1-nel nem kell dieta, csak oda kell figyelni a szenhidrat fogyasztasra, kizarni az edesseget es megismetelni kesobb a terhelesest vagy/es otthoni cukormerovel figyelni a cukorszintet. De ne aggodj, ez nem olyan magas ertek.
2011. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaza van a másodiknak, valóban 7,8 a hivatalos határérték, ennek ellenére nagyon sok orvos már 7 felett diétára fogja a kismamát. (Sőt olyat is hallottam, aki 6,5 felett már diétáztat.) Szóval orvosa válogatja, van, aki nagyon elővigyázatos, de van olyan is, aki nem viszi túlzásba az aggódást. Nekem 8,9 volt. Nem csináltak ügyet belőle (diétáztam magamtól egy tájékoztató füzet segítségével), de van ismerősöm, akit ilyen értékkel azonnal kórházba fektettek egy hétre.
2011. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kecskeméten 6,8-tól van diéta. Ennél az értéknél már hetente-kéthetente ismétlik a vizsgálatot, és ha följebb megy, inzulint adnak. Tény, hogy össze-vissza kezelik ezt a kérdést, de azzal nem teszel rosszat, ha betartod a diétát, a babád nem lesz tőle kisebb, maximum te éhesebb:) Amúgy már az is sokat segít, ha délelőtt 10 előtt nem eszel semmilyen tejes vagy gyümölcsös dolgot, napi 6-szor eszel keveset, és kerülöd a fehér lisztből készült ételeket. Arra azért figyelj, hogy a 160-080g szénhidrát jól elosztva legyen meg minden nap, mert ennyire szüksége van a babának. Azt mondják, a magas cukor hosszú távon, az túl alacsony azonnal kárt okoz.

Megijedni nem kell. Második babámat várom 2-es típusú inzulinfüggő diabétesszel, és nincs belőle semmi probléma.

2011. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!