Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az afp-vizsgálat elvileg a...

Az afp-vizsgálat elvileg a 16. héten esedékes. Előtte és utána rossz eredményt adhat, de hogyan határozzák meg azt a terhességi kort?

Figyelt kérdés
Úgyértem utolsó menzesztől számított 16.hét vagy a terhesség alatt esetleg korrigált időben.mert én elvileg menzesz szerint 16 hetes vagyok de a 12.heti Uh-on visszairtak 1 héttel.tehát akkor 15 hetesen lesz meg az afp-m?
2009. okt. 26. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
A 12. heti uh szerint számolják, de manapság már inkább a 15. héten végzik, vagyis eltérő a tendencia kórházanként..
2009. okt. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor ne izguljak h a nem időben végzett vizsgálat miatt lesz esetleg egy rosszabb eredményem?!
2009. okt. 26. 22:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Van ahol előtte megnézik uh-n, mert tényleg rossz eredményt adhat. Nekem azt mondták, hogy 16-17. héten menjek, tehát inkább később, mint előbb.

12. heti uh-hoz képest már változhatott.

2009. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
pont ma voltam jól meg is szurkáltak mert nem találták a vénámat.fontos h 16 kort betöltsd,én kecskeméti vagyok és itt nem csinálják előbb.SŐT nem is szabadna sehol...én még ilyet nem is hallottam h előbb csinálják.akkor felesleges is levenni a vért mert nem azt mutatja amit kellene.egyébként az uh szerint állapítják meg a kort.a mensi az nem számít.boldog baba várást
2009. okt. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó menzesz 2009 július 6.án volt,elvileg akkor már betöltöttem a 16.hetet sőt!de a 12.héten visszairtak 1héttel tehát akkor 15. hetet betöltöttem.a vizsgálat vagyis a vérvétel most csütörtökön lesz.akkor ha jól értem korán...
2009. okt. 26. 22:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Elméletileg volt egy 0. UH-od. Ez olyan 7-8 hetes kellett volna lennie. Baromi pontos, ekkor még minden babó adott napon ugyan akkora, így napra pontosan meg tudják állapítani a terhességi idődet. Ehhez képest betöltött 16. hét, a 12. héten már lehet kicsit nagyobb a babád akár a terhes vitamintól :)

De szomorú, hogy még egyáltalán van ez a vizsgálat, elavult, más országokban már nincs, fals eredményt ad, utána meg járkálhatsz genetikushoz :(

Drukkolok, h jó eredményt kapj!

35h km :)

2009. okt. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az átírt időpont szerint betöltött 16. hét számít. Nekem a 12. heti uh szerint egy 4 nappal fiatalabb volt a babám, az afp-t levették pontosan a betöltött 16. hét első napján, és baromi alacsony lett. Éppen tegnap voltam genetikusnál, baromi alapos uh-ot csinált, ez egyúttal a 18. heti uh is volt. A babának semmi baja! Szerintem még jobban is jársz, ha esetleg egy kicsit korábban mész afp-re és nem lesz jó az érték. Ha magas, csak akkor van egy kis aggódni való!

Zökkenőmentes babavárást kívánok!

2009. okt. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 12.heti uh-on pontosan megmondta a doki, melyik nap menjek. Akkor már elvileg 17. hetes voltam, de tőlem meg is kérdezték, mikor elvették a papírt, s ráírták kiegészítésnek az időmet. Aztán vérvétel előtt a súlyomat is lemérték, és azt is felírták. Mikor mentem a 18. heti uh-ra, ott még fiatalabb terhesnek néztek, így vissza kellett mennem, de egyéb problémám nem volt. Azt mondták az eredmény is jó így. S sztem az elején még "felesleges" számolgatni, h mennyi idős vagy, mert a baba növekedésével mindig változni fog.

Boldog babavárást!

2009. okt. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az AFP amúgy is csak 10%-ban ad megbízható, pontos eredményt. Nagyon elmaradott vizsgáőlat, külföldön sok helyütt már nem is végzik. Én sem adok rá, inkább kombinált tesztet csináltatok, az 95%-os pontosságú.
2009. okt. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz, nekem alacsony lett. Elküldtek genetikushoz. A váróban mindenki AFP miatt volt ott. Szerintem csak azért csinálják, hogy a genetikusoknak legyen munkája.
2009. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!