Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, akik otthon mérik a...

Kismamik, akik otthon mérik a cukrukat, meddig jó a cukor érték?

Figyelt kérdés

Az érdekelne,hogy akik otthon mérik a cukrukat mit mondtak nekik meddig jók az értékek.

Nekem evés előtt kell mérnem és evés után egy órával.Ez lehet reggeli,ebéd,vacsora.Mindig más.

Csak azt nem tudom,hogy mi az az érték ami még elfogadható.

Remélem tudtok segíteni.

Köszönöm!


2011. jan. 26. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a belgyógyász doktornő,hogy arra figyeljek, hogy evés után 7 fölé ne nagyon menjen.
2011. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2011. jan. 26. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is a főétkezéseket kell figyelnem, evés után 1 órával ne menjen 7 fölé. De a vacsi utáni 6,7-es érték sem tetszett neki nagyon.
2011. jan. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én voltam terheléses cukor vizsgálaton ahol 8.5 lett.Magas!

Elküldtek diabetikushoz,aki ajánlotta az otthoni cukor mérést.

Ebéd előtt 4.3 volt.

Ebéd:zöldbab leves,natúrszelet krumpli krokettel,és utána még ettem 2-3 rúd baba piskótát.

Így lett 5.8 az eredmény,evés után egy órával.

Pedig nem valami diétás volt az ebéd.

Pedig diétáznom kell.

De érdekelt,hogy így milyen eredményem lesz.Mert szerintem egy vérvételből nem lehet megállapítani,hogy valaki cukor beteg.

Csak nem tudom,mi a jó érték határ.

De ha tényleg 7-ig jó,akkor nem olyan súlyos nálam ez a dolog.Figyelek,hogy mit eszem és mérem a cukrom,és lehet nem is kell koplalnom:)

2011. jan. 26. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Koplalni nem is szabad! :)

Ez egyébként nagyon egyéni, nekem állandóan reggel magasabb, és a kenyérfélék (hiába rozskenyér v. teljes kiőrlésű) nagyon felnyomják az értéket. Az ebéd az nekem is mindig ilyen jó, egyszer volt gond a vacsival.

Akkor fogod látni a teljes eredményt, ha már túl vagy legalább egy héten.

Néha persze nekem is vannak kilengéseim, főleg a gyümölcsleveket kívánom nagyon, de próbálom kordában tartani és max. 2 dl-nél megállni. :)

2011. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!