Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves első babás kismamák...

Kedves első babás kismamák akik otthon várandósak, mit csináltok egész nap?

Figyelt kérdés

Én 18 hetes vagyok, első baba.

Az oké, hogy takarítás, főzés...stb. Nekem nem telik el így a napom, netezem, olvasok, tanulok...kimozdulnék...de hosszabb időre nem merek, nagyon fázós vagyok, és egy óriási felfázással kezdtem a terhességem.

Usziba tudnék menni terhestornára, de hajlamos vagyok mindenféle gomba begyűjtésére, és ahhoz is hideg van...így nem erőltetem, itthon tornázom.

Igyekszem mindent bevetni, mégis nagyon unatkozom!


2011. jan. 30. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
ugyan ez a helyzet nálam is. Baromira unom magam. Mondjuk én még cicázom, meg kutyázom is, de nem tudok mit kezdeni magammal. Nem is tudom miket lehetne csinálni. Egy jó ötletet én sem bánnék!
2011. jan. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szia!27 hetes fősulis vagyok, ugye most volt vizsgaidőszak, szóval annyira nem unatkozom
2011. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a 34. hetet kezdem hétfőn, és a 11. óta itthon vagyok. Most fejeztem be a egy babatakaró kötését. Dekorgumiból készítek fali díszeket a babának,netezek, babacuccokat rendezgetek, olvasok és a kutyámmal szórakozom. Elég sokat császkálok a városban, hála az égnek nem vagyok fázós, úgyhogy jól bírom. Valahogy mindig eltelik a nap.

A terhesség elején egy kicsit nehezebben foglaltam le magam én is, mert még nem volt meg minden cucca a babának, nem volt mit rendezgetni.

Átpakoltam minden szekrényt, leselejteztem a régi cuccokat, kipakoltam a konyhát, meg ilyenek.

2011. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

En is unatkozom sokat, barcsak jo ido lenne,igy kimenni sincs kedvem a hidegbe... :(

En tobbnyire netezek,jatszok,olvasgatok,msn-ezek....

2011. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A 29. hét óta vagyok itthon, eddig egész jól feltaláltam magam. Internet, DVD, olvasás, kutya sétáltatás. Emellett persze házimunka, mosás, főzés.

A 34. hét után elkezdtem kimosni a baba holmiját, az ágyneműket. Mindent szépen kivasaltam, bepakoltam a szekrénybe.

Most már minden megvan, kórházi cucc összepakolva, és most kezdtem el unatkozni pár napja. 37 hetes vagyok, szerintem nálam ez már csak az izgalom miatt van. Mondjuk a 32. héten még tök lazán csináltam olyan napokat, amikor egész nap csak sorozatokat néztem DVD-n, szinte fel sem keltem a kanapéról. Most már nem megy, nagyon nem találom a helyemet. :)

2011. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mónika87 ***** válasza:
100%
szia,és 9hetes vagyok.Táskákat horgolok,meg kötök magamnak:)
2011. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is otthon töltöm napjaimat már 8.héttől. Most vagyunk 23 hetesek.

Hát a napi háztartási dolgokon kívül, levelezőn járok egyetemre, úgyhogy itt volt a vizsgaidőszak, ami jó időtöltés volt:P

A nyelvvizsgámnak csak a szóbelije van meg, úh elkezdek az írásbelire készülni.

Csinálok a Babócának falra figurákat, illetve ablakmatricákat, hogy a kis sarkát, a lakást majd feldobjuk valahogy:)

2011. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én a 13. héttől vagyok itthon, most 36 hetes vagyok.

Reggel felkelek, főzök egy jó kis gyümölcsteát, elkortyolgatom, közbe facebookon kattintgatok, van egy kis farmom, és egy városkám, ezzel 2 órám elmegy, jól leköt. Utána megreggelizek, és nekilátok főzni, pakolászni. Délutánonként már nekem is nehezen ment az idő az elején, de vannak a terhességről és a babázásról szóló könyveim, azokat rongyosra lehet olvasni....

20. héttől nekiláttunk a lakásfelújításnak, a konyhát teljesen megcsináltuk pár ezer forintból saját erővel, ez már hetekbe telt, mert nehezebben haladtam, párom meg dolgozott. 28 hetes voltam, mikor nekiláttunk a babaszobának, illetve elmentünk a rokonokhoz a babakocsiér, kiságyér, ruhácskákért, és elkezdtünk mindent beszerezni. Ekkor festettük ki a babaszobát, és innentől ezt rendezgettem.

Az elmúlt egy hónapba már nem volt uncsi egyáltalán, mert kimostam, kivasaltam a picinek mindent, méretre válogatva bepakoltam a szekrényébe. Most ár minden nap találok még valamit, amit el kell rendezni neki.

Ráadásul már nagyon hamar elfáradok, többet pihenek.


Szép babavárást

2011. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!