Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jó-e az AFP eredményem?

Jó-e az AFP eredményem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma betelefonáltam az AFP eredményemmel kapcsolatban és aztmondták hogy menjek be holnap ultrahangra mert 1 századdal kisebb az eredmény mint amilyennek kéne lennie. Szerintetek mi lehet a baj?

Vagy nagy baj ez? Mert kérdeztem és aztmondta hogy holnap megbeszéljük! De én addig nemtudok várni:(:(


2011. szept. 14. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az AFP egy elavult vizsgálat, ne stresszelj, az nem jó a babónak!


Egyébként az értéket tudod?

2011. szept. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az AFP-nél 0,7-2,5-ig jó az eredmény. Ha alacsonyabb, akkor Down-kórra utalhat, ha magasabb, akkor nyitott gerincre. Ezt jó minőségű ultrahanggal (ez a genetikai uh) szokták megvizsgálni, vagy ha szükséges, akkor genetikai tanácsadásra kell menni. Nekem is holnap lesz ultrahang, én is telefonon tudtam meg, hogy nem jó, csak az enyém magasabb, 2,55. Elég parás vagyok, de bízom benne, hogy tényleg csak arról van szó, hogy egy elavult, kismamariogató vizsgálat, és minden rendben van.
2011. szept. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem nem mondták meg az értéket, aztmondták hogy holnap megbeszéljük mondjuk elég bunkó a nöci aki bennt van sajnos:( csak annyit mondott hogy 1 századdal alacsonyabb mint kellene!!
2011. szept. 14. 15:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Rendben lesz! :)


Engem genetikai tanácsadásra küldtek alacsony AFP miatt, de már a telefonos bejelentkezésen se jutottam túl, azt mondták nem foglalkoznak egyáltalán az AFP-vel, és mivel a többi értékem jó lett, ne toljak ki magammal és menjek el feleslegesen.

2011. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért annyira lehet hogy nemis kellene aggódjak mert nekem a 13 hetes uh-n NT:1mm lett!!! és én úgy tudom hogy azzal a down-kórt is nézték!?
2011. szept. 14. 15:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Igen, ha akkor jók az értékek, látszik az orrcsont, akkor minden oké.
2011. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, a genetikai ultrahangvizsgálatok sokkal fontosabbak! :)
2011. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!