Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iker babákat váró anyukák...

Iker babákat váró anyukák válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne mikor derült, ki hogy nem egyedül van a baba? Volt e ráutaló jel? Pl. terhességi teszt hamarabb lett pozi, vagy hamarabb jelentkeztek a tünetek ilyesmi. Az első UH-n rögtön kiderült?

köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 12. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nekem már régebben meglettek az ikrek, de a 11. héten tudtam meg ultrhangon, hogy kettö lesz. Az orvos azért küldött el oda, mert nem akarta elhinni, hogy csak ennyi idös terhes vagyok, én meg pontosan tudtam, hogy mikor lettem terhes, elötte nem volt lehetséges. (Ez régebben volt, akkor még nem volt szokásos félidö elött az ultrahangos vizsgálat.)
2011. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nem lett előbb pozi a tesztem, és nem is volt erősebb, mint amikor a kislányomat vártam. 1x voltam 6hetesen uh-n, akkor még csak egy baba volt, de nem volt szívhang, így vissza lettem rendelve 10nap múlva. Akkor már 8hetes terhességet állapított meg a doki, és egy élő magzatot. Mikor mentem a 12hetes kötelező uh-ra, akkor derült ki, hogy ketten vannak. Szóval nálam nem volt semmi jel. :)
2011. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk az 5. héten egyet látott az orvos. Volt esély, hogy ikrek lesznek, mert lombik terhesség, és kettőt ültettek be. A nyolcadik héten volt a második UH, de addigra sejtettem már, hogy ikrek, mert szörnyen rosszul voltam. És akkor mondták is, hogy ketten vannak. Az első babámnál, aki egyedül volt, 6-10 hétig volt hányingerem. Az ikrekkel az 5. héttől rosszul voltam a 16.-ig, és sokkal rosszabb volt. Szédültem, állandóan aludtam. Most a 24. hétben vagyok a lányokkal, és sokkal nehezebbnek érzem ezt a terhességet. Óriási a hasam, ami az elsővel ilyenkor még alig látzsott. Többet keményedek és fáj a pocim, és ez a legelejétől így van.

A teszt nem volt előbb pozitív, mint az elsőnél. De kezdettől más ez a terhesség, sokkal erősebb tünetekkel.

Én nagyon szeretem őket is, és nem tudom, neked van-e megnövekedett esélyed, hogy ikreid legyenek (pl.lombik), de aki "csak úgy" ikreket szeretne, annak azt tudom mondani, hogy igenis nehezebb és kockázatosabb így.

2011. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

nem, nem lombik, nekem is van már egy kisfiam, igazából csak annyi az esélye, hogy nagymamám iker, és a férjem unokatestvérei is ikrek. Illetve anyósom jóslással foglalkozott régen, eddig minden de minden bejött, amit mondott, bár direktbe nekünk nem jósol csak megérzései vannak, sokáig nem is nagyon hittem benne, de eddig megcáfolhatatlan. szóval egy éve álmodta, hogy ikreim lettek, én meg valószínüleg jól bele is beszélem.:D

nekem a teszt a nemvárt előtt 1 héttel már pozitív volt és rohamosan erősödött, a nemvár előtt 2 nappal du. már a 2. csík erősebb lett, mint a kontroll. A mellem már most 2x akkora, és a nadrágjaimat nem tudom begombolni, persze az is lehet, hogy csak a 2. terhesség miatt, de mivel pontosan leírtam mindent a kisfiamnál, ezek a dolgok sokkal később jöttek. szerdán megyek UH-ra, akkor töltöm a 6. hetet, nagyon kiváncsi vagyok.

2011. febr. 14. 12:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi lett az eredmény?

Mennyivel előbb érezted a nemvárt előtt a tüneteket?

2011. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!