Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek jobb a szülés ha...

Szerintetek jobb a szülés ha nincs ott az apa?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 00:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen egyénfüggő.Ha az apa ott akar lenni akkor hagyni kell,kivéve ha nagyon nem akarod.
2011. febr. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon van ido odafigyelni arra, hogy ki van ott.

Nekem azert megnyugtato volt, hogy ott is vigyaz rank.

2011. febr. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én soha sem voltam az apás szülés hive.Hogy miért?Tulajdonképpen pontossan megmagyarázni nem tudom,de valahogy idegenkedtem a tudattól,hogy a férjem velem együtt izzadjon.Lehet én vagyok túl "szégyenlős"?lehet.Nekem akkor is ez a véleményem.
2011. febr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem jobb volt,hogy ott volt. Egyedül a személyzettel,idegenekkel és a gondolataimmal(doki a végén jött be)sokkal nehezebb lett volna. És ő nagyon ott akart lenni,ki nem hagyta volna. Utólag sem volt semmi "káros" következménye.
2011. febr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És egy életre közös élmény marad nekünk.
2011. febr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

én nem pártolom. ha már valaki, akkor édesanyám. ő át tudja érezni ugyanezt a fájdalmat vagy épp az örömöt majd velem együtt.

szegény jó párom meg csak szenvedne attól, hogy én szenvedek :D

sajnos olyanról is hallottam, hogy az apás szülés miatt valaki megundorodott a feleségétől.


régen sem voltak benn az apák a szülésnél, az ő dolguk az, h izguljanak, de egy férfinek kb annyi köze van a szüléshez mint egy ábécéskönyvnek a doktori disszertációhoz....

2011. febr. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem mind a 3 szülésemnél bent volt a férjem, és nagyon nagy segítség volt. ő is élete meghatározó élményének tartja, hogy ott lehetett. nálunk semmilyen káros következménye nem volt a dolognak, pedig nem a fejemnél állt, amikor kijöttek a babák, hanem fogta a lábamat! sőt azt mondta, amióta látta, hogy világra hozom a gyerekeit, látta hogy ze mivel jár, azóta sokkal jobban tisztel és szeret. De ez csak akkor van így, ha mindkét fél egyformán benne van. kényszerből ne legyen bent!
2011. febr. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Engem is zavart volna,ha ott van. Nem tudott volna segíteni úgy sem. Az,hogy fogja a kezem vagy hasonló,nem enyhítette volna a görcsöket. Azért van ott az orvos és a szülésznő,hogy szakszerűen segítsenek. Arról nem is beszélve,hogy egyáltalán nem esztétikus látvány.
2011. febr. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekem egyértelmű. Az előző férjem azért lécelt le, bevallotta, nem bírt utána nőként tekinteni rám... Ezek után még az orvost se engedem be, ha lesz gyerek! :D :(
2011. febr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Èn nagyon ellene voltam, de a férjem nagyon bent akart lenni, annak ellenére hogy undorodik bármi doktori dologtól.

Aztán megegyeztünk hogy elmegyünk együtt felészítöre, apás felkésítö volt, így jöttek más apukák is és olyan gyakolatokat tanultunk amik segítik a szülést, söt szülöszobára is lementünk, és ott felfeküdtünk a szülöágyra stb... így a párom már rutinosan mozgott a szülöszobán.

aztán bementünk szülni és nagyon gyorsan jött minden, így bent maradt, a hátam mögött ült, csak a kezemet fogta es pont erre volt szükség, a vajúdás könnyítés nem jött be.

aztán kibírta, és most sincs köztünk semmi gond. 5 hónap után is heti 1x minimum össze bújunk. de ez egyén függö.

2011. febr. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!