Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vészelitek át a vetéléstő...

Hogy vészelitek át a vetéléstől (vetélésektől) a következő próbálkozásig terjedő időszakot? "túlélési taktikákat" várok.

Figyelt kérdés
Két vetélésen vagyok túl.....:-((((((
2009. febr. 11. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnálom.Velem 1szer történt meg.Aznap mikor megtudtam,hogy nem él a kisbébi,csak sirtam-sirtam...Utána lefoglalta gondolataimat a műtét,vártam,hogy tul legyek rajta.Ezután összeszedtem minden erőmet,elfogadtam,hogy nekem ez volt megirva.Visszamentem dolgozni,minden erőmmel a munkára koncentráltam.És persze nem adtam fel.Ujúlt erővel 3honap mulva megprobáltuk.Most 34hetes vagyok.Sirasd meg,de ne hagyd,hogy felemésszen.Erőd maradjon meg a következőnek és legyen mindig jo kedved.Sajnos nem tudod visszaforditani,csak elfogadni.Tudom nem egyszerű.Szurkolok neked.
2009. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy elvetéltél. :( Tudom, hogy nagyon megvisel fizikailag és lelkileg is. Én tavaly Novemberben vetéltem el az elő terhességemet. Nehezen hittem el, hogy tényleg terhes voltam, mert semmit nem éreztem a terhességből, talán ezért is viselt meg ennyire. A vetélés után sorra jöttek a nőgyógyászati problémák: elzáródott petevezető, rossz cytológiai lelet. Az orvos azt javasolta minél előbb szüljek gyereket, mert félő, hogy később már nem tudok, ha el kell távolítani a méhem. Sajnos nem estem teherbe, ezért meddőségi vizsgálatot javasoltak. Elég szörnyű volt. :( Nem sok esélyt láttak a babára. Már teljesen letettem arról, hogy valaha gyerekem lesz. Nem is görcsöltem azon, hogy teherbe essek, elfogadtam, hogy nem szülhetek. Gondolhatod milyen nehéz volt ez 19 évesen. Aztán jött a nagy meglepetés. Szeptemberben teherbe estem. De ebből a terhességből sem éreztem semmit, azt sem tudtam, hogy terhes vagyok. Úgy noszogattak, hogy vegyek már egy tesztet, de nekem normális volt, hogy hónapokig nem menstruálok, hisz régebben sem volt gyakori ez az "élmény". De nehezen vettem egy tesztet ami pozitív lett. Annyira meglepődtem, el sem tudom mondani, hogy mit éreztem. Na akkor jött ki belőlem az addigi sok sok megpróbáltatás. A párom mosolygott, én hol sírtam, hol nevettem. Nem semmi volt. :) Ahogy tudtam vigyáztam és vigyázok is magamra, hogy nehogy most is elvetéljek, de ahogy nő a baba, egyre kevésebb az esély, hogy elvetélnék. Az orvosom azt mondta minden rendben van a babával, szép nagy. Már eléggé aktív, minden reggel fejel, biztos éhes. :)Már nagyon várjuk őt. :) Talán a jövőhéten ki is derül a neme.

Azért írtam ezt le neked, mert tudom, hogy most min mész keresztül. Remélem neked is sikerül a következő a baba és egészségesek lesztek :) Kitartást, sok sikert és jó egészséget kívánok!

18 hetes kismama

2009. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia

nagyon sajnálom ami veled történt nekem is két vetélésem volt (2007 dec. 5 hetes, és 2008 május 5 hetes)

én nagyon türelmetlen voltam és ideges semmi nem foglalt le mindig ezen járt az agyam aztán októberben már nem birtam és felhagytam az addigi vizsgálódásokkal hogy mikor van a peteérés és ennek meg is lett az eredménye decemberben poz lett a teszt így most már 12 hét 2 napos pocis vagyok.


szerintem nem lehet jó tanácsot adni mert ez nagyon nehéz időszak


nagyon szóritok hogy minál előbb sikerüljön neked is a babó

2009. febr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!