Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esély rá, hogy...

Mennyi az esély rá, hogy megmaradjon a magzat? Volt ilyen helyzetben valaki a terhessége elején?

Figyelt kérdés

Első terhességem, 8 hetes vagyok. Másfél hete láttam először pulzálni a kicsi szívét, akkor volt 7,8 mm-es, mindent rendben találtak. Tegnap este észrevettem egy alig látható, de rózsaszínes foltot a wc papíron, ami ma reggelre már nagyon halvány barnás volt, de csak a papíron, a bugyimban nem volt semmi azóta se, és nem is minden pisilés után látom. Elmentem orvoshoz, aki azt mondta nincs nagy baj, felírt 3x1 Duphastont (3 dobozzal), és veszélyeztetett terhessé nyilvánított. A szikhólyag és a petezsák ép, szívműködés van, és 13,8 mm-es az embrió.

Most fekszem és bevettem a gyógyszert is, de nagyon aggódok. Ha nincs baj miért kell feküdnöm? Bocsánat, hogy ilyen hosszú voltam, de nagyon szeretnénk a babát, és félek.

24/N


2011. febr. 23. 17:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetes, hogy aggódsz, de nincs semmi baj! A doki csak megelőzésképpen ítélt fekvésre, örülj neki, legalább tisztességes orvos aki törődik a betegével.
2011. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosságból kell feküdnöd,és tarts is be mindent amit az orvos mondott,még akkor is ha jól vagy és semmi panaszod nincs.Egyébként próbálj meg megnyugodni,én nem hinném hogy bármi komoly baj lenne.Minden rendben lesz.Boldog babavárást!
2011. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a 8. hét környékén volt pici vérezgetés, barnázás (bugyin is meglátszott).

Itt hintázik mellettem a kicsike, lassan 3 éves:) Nem lett semmi gond, én még csak gyógyszer sem kaptam, csak pihenést javasoltak.

Nyugalom, minden rendben lesz!!!

2011. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat. Tudom nagyon rendes a dokim, de engem jelen helyzetbe evvel csak megrémített. Mivel messze nem vérzek, és nem is fáj semmim. Azért örülök, hogy nem nyilvánítottam jelentéktelenné azt a pici elszíneződést, és egyből elmentem, lehet evvel előztem meg a bajt.

Egyébként mivel nehéz fizikai munkát végeztem, amint kiderült a terhességem itthon vagyok, ezért nem tudom mi történhetett, mivel csak főztem és pihentem eddig is itthon.

2011. febr. 23. 17:41
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

a barnázás az első trimeszterben nagyon gyakori- egy figyelmeztető jel, legtöbbször arra utal, hogy a szervezetben nem olyan stabil a hormonális egyensúly, ami a terhességhez kell. nem szabad meleg vízben fürödni, emelgetni, még az ülés is hanyagolandó. A 14. hétre kialakul a placenta, onnantól az veszi át a hormontermelést, utána már stabilabb lesz a helyzet.

Nekem is volt barnázás az 5. héten, majd később a 10. héten is. Sőt, vérzésem is volt. Nyugi, nyugi, használd ki a pihenést!!!!!!! ÉS csak pozitív dolgokkal foglalkozz, semmi konfliktus senkivel. Boldog babavárást.

2011. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is. Megpróbálom lekötni magam: olvasok, filmezek, pihenek. A házból amúgy se kívánkozok ki, mert 4 cm hó esett az éjszaka.
2011. febr. 24. 09:08
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez volt a helyzet, csak nem csak egy kicsit véreztem. A babának nem lett semmi baja, de nekem is szigorúan feküdnöm kellett 2 hétig. Nem volt könnyű, mert már nem is véreztem, és fájdalmaim se voltak. De a doki azt mondta, a legjobb, amit tehetek a babáért, ha pihenek. Szóval tarts ki, és ne aggódj!
2011. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Természetesen mindent megteszek a babáért.

Csak már jó lenne túl lenni az első trimeszteren, mert olyan kritikus.

2011. febr. 24. 12:02
 9/15 anonim ***** válasza:

8 hetesen iszonyú erős görcsökkel és friss piros vérzéssel járó panaszaim voltak,rettenetesen megijedtem,befektettek kórházba a 10. hétig bent feküdtem,de nem vetéltem el.

Pár napig volta friss vérzés,majd barnás lett és végűl elmúlt.

2011. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szörnyű érzés lehetett, és nagyon szerencsés vagy, hogy megtudták menteni a babát.
2011. febr. 25. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!