Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon kétségbe vagyok esve!...

Nagyon kétségbe vagyok esve! Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok, és mikor a doki megállapította,akkor volt rákszűrés is. Most ki jött a papír, hogy p3-as leletem van. Nagyon kiborultam. Légyszi segítsen akinek volt hasonló problémája, mire számíthatok, főleg így, hogy kismama vagyok? Az a doki,aki levette a kenetet (nem saját doki), csak pár hét múlva rendel újra, és azt mondták, hogy célszerű lenne hozzá visszamennem. De nem bírom ki addig. Szerintetek menjek másikhoz? Ő is tud kezelni?
2011. febr. 28. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A P3 még nem jelent feltétlenül rosszat. Azt jelzi, hogy kezdet elváltozás van a méhszájadon, amit okozhat valamilyen fertőzés, általában HPV. Ez a kód azt jelzi, hogy van ugyan elváltozás, de rákos sejt nem található.


Nekem is ilyen eredményem volt, kezeltek, és helyrejöttem. Ezt a cikket azért olvasd el, megnyugszol!

[link]

2011. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodj meg!!! ez az eredmény még nem utal rákos elváltozásra, bár tapasztalatból tudom, hogy nagyon ilyesztő! Gyulladás is okozhatja, ill. HPV fertőzés rosszabb esetben, de ha így is van kezelehtő, és nem leszel rákos! ezt felejtsd el gyorsan, még nagyon messze vagy attól, hogy rákos sejtek alakúljanak ki ( ha nem kezelnék akkor is hosszú évek múlva súlyosbodna! Szóval emiatt ne rettegj! Ha nem várnál babát gyógyszeres kezelést kezdenének, majd 3-6 hónap múlva lenne kontroll, s ha akkor is P3, akkor jönne a HPV szűrés - nálam így volt. Azt nem tudom kismamáknál mi a terápia, de ne aggódj a babád egészséges lesz, még akkor is ha esetleg HPV fertőzött vagy, és ez okozza az elváltozást! Nem kell emiatt megszakítanod a terhességed, ki tudod hordani a babát, maximum, ha szemölcsök jelennek meg a nemi szerveden, akkor nem szűlhetsz természetes úton, csak császárral - ennyi lehet a következménye!

2011. febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,kicsit megnyugodtam,de azért kértem időpontot a legkorábbra. Holnapután megyek, remélem igazatok lesz!
2011. febr. 28. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!