Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12-es uh-t nekem nem doki,...

A 12-es uh-t nekem nem doki, "csak" szonográfus végezte. Ez rossz vagy baj?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt a kérdéseket és válaszokat és úgy jön le, hogy a 12-es és a 19-es uh a két legfontosabb, és genetikusok csinálják. Nekem orvos sem volt bent a 12-esen, bár alaposan átnézték. A 19-es már dokis uh lesz.

Nincs kombinált tesztem, mert senki sem szólt, hogy kell.

Ennyire rossz lenne nálunk a terhesgondozás? Félek, hogy nem alaposak. Ja és dokim sincs, mert ha nincs fogadottam itt nem nagyon van kedve megvizsgálni senkinek. Legalább is ezt vettem észre. Egy terhes ambulancia van, az is olyan, hogy ha csak azt mondom rutin vizsgálat, akkor elküldenek, mondván, hogy gyere vissza ha probléma van. Egyszer görcsök miatt voltam itt. Magne b6-ot javasoltak, akkár duplán is, a nővérkék nagyon kedvesek voltak, segítettek felülni, ők érdeklődtek irántam, de a doki rám sem nézett.

Bocsi, hogy így rátok zúdítok mindent, de félek, hogy baj lesz a picimmel vagy -nek.

Gondolkodom azon, hogy egy becsületes dokihoz elmegyek magánba, de leghamarabb csak 15. után tudok bármit is lépni, hisz ez a hónap nagyon nagy kiadások hónapja volt. De reméljük a kövi jobb lesz.

Szerintetek érdemes fel keresnem egy korrekt nődokit? Még 9 hetesen voltam egynél, és jó esett, hogy átnézte a papírjaimat, a leleteimet, elmondta a véleményét megvizsgált, éreztem, hogy törődnek velem. Nem őt akarom felkeresni, hanem egy másik dokit. De érdemes? Nem akarom szüléshez megfogadni, csak hogy addig is legyen valaki akitől kérdezhetek, és segít.


2011. márc. 3. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Hol élsz te?

Ha van egy nagyobb város a közeledbe akkor oda utazz be a korházba vagy sztk-ba. A legtöbb helyen kint van melyik doki mikor van és kiválasztasz egyet és utánna ö mindig idöpontot fog adni neked a következöre. Barátnöm is így járt tb alapon korházba.

Mit mond a védönöd?`mert az gondolom van, nem?

2011. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Miskolc körzetében, így a megyei kórházba kell járnom, és ott nem lehet orvosok között válogatni. Ez az egy van, csak sürgősségi esetre. Nem tudom barátnőd hova jár vagy kihez, de nekem nincs más lehetőségem, vagy belenyugszom vagy magánhoz járok.

A védőnő nem mond semmit, csak megerősít benne, hogy ez így van. Úgy néz ki áprilisban elköltözünk, és remélem ott jobb lesz a gondozás.

Van másik kórház, de oda nem mehetek, csak akkor, ha a magándokim hívna be.

Van a közeli városban még egy kórház, a honlapukon azt írják, hogy bár körzetileg nem oda tartozunk, de szívesen fogadnak.

Úgy tűnik megszoksz vagy megszöksz elvek érvényesülnek itt.

2011. márc. 3. 10:42
 3/9 anonim ***** válasza:
A szonográgfus bizony orvos... sőt, jobban ért az uh-hoz, mint bármelyik nőgyógyász... ez a szakterülete. Én Kecskeméáten voltam a két genetikai uh-n, ott is "csak" szonográfua végzi. Utólag hallottam, hogy akinhez bejutottam, ő a legjobb. A kombinált teszt nem kötelező, csupán ajánlhatja a doki. Mivel nem ad biztos eredményt, sok orvos nem is igazán foglalkozik vele. Ja! emellett nem is mindenhol ingyenes...
2011. márc. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A legjobb, amit tehetsz, hogy a kötelező UH-kat szonográfussal csináltatod, ő ugyanis "ultrahangász" szakorvos!!

Nem kell, hogy ott legyen a nőgyógyászod, hiszen fogsz kapni kb. 1 oldalas leírást a babádról - azzal kell majd visszamenned a szülészhez.

2011. márc. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Én is váltottam a 18. héten. Hasonló helyzet miatt, mint te. A végén már sírva mentem haza az SZTK-ból, ezután döntöttem el, hogy fogadok dokit.

Jól döntöttem.

Az SZTK-ban még annyit sem kérdeztek, hogy mikor jött meg utoljára, hanyadik terhesség...stb. Alap dolgok elmaradtak. Én sem tudtam volna az integrált tesztről, ha a barátnőm nem mondja, hogy létezik ilyen.

2011. márc. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fura ez a dolog, én külföldön élek, és doki nem is lát, ha nincs gond. A szonográfus ezt tanulta az orvosin. Nekem eszembe sem jutna ez miatt aggódni. De ha téged zavar, fogadnod kell orvost.
2011. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar különösebben, azt hittem kellene, hogy zavarjon.

De én akihez járnom kell, nem végzett orvosit, ő (és a legtöbben) szülésznő volt és a kórházban indult tanfolyamon végezte el az ultrahangozást.

De ha azt mondjátok nem kell izgulnom, akkor nem izgulok. Köszönöm.

2011. márc. 3. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszolók!

A sonográfus nem ultrahangos szakorvos!!! Ezt honnan vettétek? Az bizony igaz, hogy sokkal jobban értenek/érthetnek az ultrahanghoz, de ők nem orvosok... De nekem orvosként is sonográfus csinálta a 18. heti UH-ot, a szülész barátom javaslatára. Úgyhogy nyugi, ők tapasztaltak. DE NEM ORVOSOK! Szakorvosok meg pláne...

2011. márc. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szia

Először is nem tudom minek válaszolgatnak olyanok,akik csak hülyeséget tudnak.Az utolsó írja jól,a szonográfus nem orvos.Én radiográfusnak tanulok és erre lehet még építeni vagy okj.De szerintem teljesen megnyugodhatsz,biztos,hogy ért hozzá,nekünk is van UH gyakorlat és rengeteget követelnek,amúgy sem nehéz az ultrahang annak,akinek megszokja a szeme :) sokat nem tévedhet(keveset sem)

2011. aug. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!