Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves, otthon lévő kismamatár...

Kedves, otthon lévő kismamatársak, mi a csudát lehet mindennap főzőcskézni?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhesként itthon vagyok mióta a doki megállapította, hogy várandós vagyok. Van időm főzni és most már kedvem is de ha reggel felkelek már égnek áll a hajam, a "Na és ma mit főzzek?" kérdéstől. A férjem nem igazán szól bele ebbe nekem kell kitalálni. Próbálkoztam azzal, hogy írtam előre étlapot de nem jött be mert volt olyan, hogy amit felírtam abszolút nem kívántam. Ajánlotta az egyik barátnőm ezeket a kaja futárokat, hogy rendeljek tőlük de pár ételt volt lehetőségem nála megkóstolni és nem voltam elragadtatva, meg itthon kell lenni ha hozzák a kaját, hát ez sem megy mindig. A babónak kell a változatos étrend de mit lehet mindig kitalálni? Ti, hogy oldjátok meg a kaja kérdést?
2009. febr. 18. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
általában egyszerű főzelékeket csinálok (zöldbab, borsó, ilyesmi), ehhez ugye lehet fasírtot, vagy tükörtojást, ha nincs kedvem nagyon főzni, akkor kerülnek elő a félkész szilvás gombócok (lidl féle nagyon finom!!), vagy gyorsan sütök ki karajt mondjuk, és ahhoz vagy valami salit vagy egy krumplipürét is gyorsan össze lehet dobni. lehet variálni a fűszerezést. azért hideget is lehet enni szerintem egyszer-kétszer. a kedvenc kajám meg a krumplis tészta, tudom, hogy nem túl egészséges, de egyszeruen imádom, férjem már falramászik tőle, de legalább kéthetente van az is :) A rendelésnek szerintem hosszútávon nincs értelme, persze az is belefér párszor. jobb ötletem nekem se nagyon szokott lenni. :)
2009. febr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát a kajafutárokat én annyira nem ajánlanám, sztm elég ízetlenek a kajáik, meg ki tudja milyen alapanyagokból főzik, a te állapotodban meg az se mindegy.


Én ugyan már babázok, de így is mindennap főzök, ma pl. húslevest csináltam, rántott karfiolt krokettel meg tartárral.

Próbálom úgy csinálni, hogy minden 7en legyen hús, főzelék, tészta.


4,5 hós kislány anyukája

2009. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés akkor is nehéz volt míg nem voltam kismama, sajnos én nem tudok keveset főzni egyszerre, így hétvégén mindig főzök meg hétközben egyszer kétszer.Én most már így állapotom előrehaladtával éjszaka nem mindig tudok aludni, ilyenkor gondolkozom mi legyen.Meg ugye lehetőleg legyen is hozzá minden.Én szeretek új dolgokat kipróbálni, nézni szoktam a Paprikát, mindmegette.hu-t, ezeken nagyon jók a receptek.Én is mindig úgy alakítom hogy legyen egy héten egyszer legalább zöldség, tészta, hús.Van mikor több ötletem van és akkor egy hétre előre is kitalálom, de van mikor nincs, férjem nekem sem mondja meg mi legyen.Sok és finom...Ételfutárt én sem ajánlom.Nálunk az én főztömet szeretik(apa is és pocaklakó is).Holnap sárgaborsó levest csinálok meg kitaláltam csinálok gombócot csak túró helyett reszelt almával, rá fahéjas porcukor...Biztos jó az is.RÁadásul van benne gyümölcs és a túrónál olcsóbb...32 hetes
2009. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Főzőcskézzél,legalább addig is megy az idő, mert amúgy nagyon unalmas. Kajafutárok étlapját böngészve válassz valamit, s készítsd el otthon. Nagyon sok minden újat ki lehet próbálni, kísérletezz, mindig csak annyit főzzél hogy egy két napra kettőtöknek elég legyen, így másnap megint lesz mivel foglalkoznod.


Készíthetsz húsos leveseket,(gulyás,babgulyás, palóc leves)

s mellé másodiknak valami főtt, sült tésztát, gondolok fánkra, bukta, kakaós csika, mákos vagy diós patkó, aranygaluska, nudli, derelye, túrógombóc, stb.


Vagy zöldség leves(pl. karfiol, zöldborsó, zöldbab,gomba, stb.)

Másodiknak pörkölt nokedlivel, vagy rizs, tarhonya, burgonya.


Főzelékek, rá fasirt, sült csirkecomb, pörkölt, sült kolbász, virsli feltétnek.


Sütőben sütve, egy tepsibe raksz le kockára vágott burgonyát, rá karikára vágva 3 db hagyma, 1 paprika, 1 paradicsom, pár szelet szalonna, ez kis vegetával, borssal leszórva, s a tetejére fűszerezett csirkecomb, szárny, vagy tarja szeletek, alufóliával letakarod, be a forró sütőbe 1 órára, majd fóla nélkül 10 perc s kész is.


Tésztákban is kifogyhatatlan lehetőségek vannak, spagetti, sajtos tejfölös, parajos, rakott tészta grízes tészta stb.


Pl. 1 csomag Penne tésztát kifőzöl, Gombát, csirkemellel felcsíkozol, kis olajon megsütöd, mehet rá kis vegeta, bors paprika. Majd 2 tojást felversz, 2 dl tejszínt keversz bele, bors, vegeta, 10 dkg reszelt sajt, s a sült gomba sonka, majd a tésztát is ebbe forgatod. Kivajazott jénaiba öntöd az egészet, a tetejére ismét 10 dkg reszelt sajt, s forró sütőben fél órát sütöd.


Remélem segítettem kicsit

2009. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az ötleteket, már meg is van holnapra, holnaputánra. :)
2009. febr. 18. 15:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy olyan szakácskönyvet amiben egyszerű ételek vannak, pl. Horváth Ilona. Abból is vehetsz ötleteket, mert sokszor az a baj, hogy az ember el is felejti, hogy mit is szokott főzni.Én úgy szoktam váltogatni, hogy egyiknap hús, aztán főzelék, majd tészta. persze nem szigorú a sorrend. Könnyebb kajához valami tartalmasabb leves: bab, gulyás, húsgombóc... Nehezebb kajához valami egyszerű zöldségleves, paradicsom, tojásleves...
2009. febr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, h jusson minden hétre rizs, krumpli, tészta, leves, főzelék, hús. Néha nagyon nehéz.

Ezen a héten a menü ez volt/lesz: paprikás krumpli, káposztás tészta, sárgaborsófőzelék + fasírt, csőben sült spagetti, sült bőrös comb fokhagymásan + rizs, rántott hús + krumplipüré. Leves hetente 2-3 alkalommal van, áltlában borsó, bab, tojás, krumpli, hús, karfiol, karalábé, ... ilyesmi.

Jövő héten egy nap biztos eszünk gombát, egy nap krumplis tészta lesz, egy nap bableves + szilvalekváros gombóc (Lidl-ben kapható, tényleg finom!), egy nap rántott hal + rizs + tartár, egy másik nap rakott karfiol,... A többit még nem tudom. De a közeljövőben csinálok túrógombócot, rakott krumplit is. Igyekszem 2 egymást kövtő nap nem uazt adni, tehát ha ma krumplifőzi van, holnap nem lesz petrezselymes krumpli.

Ezen kívül fő szempont, h gyorsan elkészüljön és/vagy magában "ellegyen" a gázon. Szoktam sütőzacskóban pl csirkecombot sütni, ami nagyon finom és nincs vele gond.

4 hós babával nehezebb ízleteset, gyorsat főzni, ráadásul tél van, drága a zöldség, gyümölcs.

2009. febr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szia! ez egy igazán jó kérdés. De azt kívánom, hogy ettöl nagyobb bajunk ne legyen. nálunk sajna a párom nem leveses, úgyhogy az nálunk kilőve, csak magamért csinálom. utóbbi pár napban ezt föztem: töltött káposzta, oldalas sütöben sütve burgonyával, zöldborsófözelék pörkölt. ma paprikás krumpli, holnap túrós tészta, utánna meg szilvásgombóc. Boldog babavárást!
2009. febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez mar 10 eves problemam, amiota "asszony" lettem. :) Azota meg mar harman elünk, nemsokara a teso is megerkezik, azaz : meg egy ember, meg egy izlesvilag. Mert mi harman (ferjem, fiam, en) teljesen különbözöen szeretnenk etkezni, ezert en is agyalok rendesen a napi menükön. A fiam tesztas eteleket enne szinte mindig, krumplit, rizst, zöldsegeket, fözelekeket csak "szököevente" eszik. A ferjem levest es fözelekeket enne allandoan meg husikat, en pedig kimamakent sokszor a kimondott kajak nevetol is mar rosszul vagyok, vagy eppen az elkeszitesük közben jön ram, de eppugy az ellenkezöje is gyakori, hogy varatlanul megkivanok egy izt, egy etelt. De Murphy törvenye szerint, soha nem azt, ami pont van otthon, vagy raadasul mar kesz van. :)

Szoval "ördögi kör", nem egyszerü.

2009. febr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!