Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg káros az uszás a...

Tényleg káros az uszás a terhesség alatt a vízben lévo baktériumok végett?

Figyelt kérdés
én már annyira elmennék uszni,vagy legalább egy kicsit megmártozni a vízben.De itt sikít nekem az anyos,hogy az mennyire káros.Igazi véleményre vagyok kiváncsi,azaz a tiétekre.koszonom :)
2011. márc. 10. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem károsabb mint amikor nem vagy terhes és úgy mész el úszni.

Ha nem nyitott a méhszáj akkor nincs mitől aggódni.

Még jót is tesz az a kis mozgás.

2011. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Uszodába mehetsz nyugodtan,ott klórozzák a vizet.Amugy ha ne adj isten fertőzést kapsz,azt kikezelteted és nem lesz gond.Én jártam strandra nyáron terhesen(klóros viz az tisztább mint a tóvíz)és sosem kaptam el semmit.
2011. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kisnita ***** válasza:

Gombás fertőzést lehet összeszedni, de azt ugyan úgy máshol is összeszedheted főleg terhesen. Terhesen sokkal fogékonyabbak a nők a gombára. Nekem 2x is volt a terhességem alatt pedig vigyáztam magamra. A dokim azt mondta ez ilyen, ezzel jár...:S

Ha nincs nyitva a méhszájad és a nyákdugód is a helyén van akkor elmehetsz, nem teszed ki magad nagyobb veszélynek mint mikor ráülsz a wc-re. Utána alaposan zuhanyozz le és kend be magad testápolóval mert a klóros víz kiszárítja a bőröd.

2011. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

koszonom szépen csajok.. :) mostmár megnyugodtam,és el is megyek hétvégén uszni.A terhességem alatt minden ok,nincs nyitva a méhszájam sem,és már nagyon hiányzik a mozgás.2hete még zumbázni is elmentem,mert ha már nincs szeretkezés a párommal,akkor legalább valamit mozogjak.

udv.:Bia 32hkm

2011. márc. 10. 19:24
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem kifejezetten ajánlotta a doki az úszást a hátfájásom miatt
2011. márc. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én még nem terhesen se járok közfürdőkbe, uszodákba, annyi retek van a vízben, mondjuk én hajlamos vagyok mindenféle övön aluli bajra az ilyen vizektől, egyedül a Balatonba meg tengerbe megyek be, attól soha semmi bajom. Nőgyógyászom is megerősítette, hogy a pl. Balaton vízminősége százszorta jobb mint az uszodai víz.

Ha mindenképp el akarsz menni, szerintem nagyon óvatosan, meleg vízbe pl egyáltalán ne menj, mert abban telepszik meg szaporodik a legtöbb kórokozó. Ne ússz így se órákig. Ha kijössz, azonnal cseréld le a vizes fürdőruhát, és otthon helyezz föl egy tejsavas kúpot.

2011. márc. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!