Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18hetes kismama vagyok és a...

18hetes kismama vagyok és a 16hetesen levett afp magas eredményt mutatott. Azt hiszem gond van és az orvos nem mond semmit, amit érthetnék is! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18hetes kismama vagyok és a 16hetesen levett afp magas erdményt mutatott:terhességi afp 87,62ng/ml Valid

MOM érték:2,63 Valid

Korrigált afp MOM:3.00 Valid

Nos ez volt a papiron!Azt mondta ez magas és menjek el a genetikai uh-ra!De mikor kérdeztem hogy ez mitöl lehet magas meghogy mondjon bövebb infot akkor aztmondta majd a genetikain elmondják ha baj van!

Elmentem hát a genetikaira és ott aztmondta a doki semmi eltérést nem lát pontosan ez van az akkor kapott papiron:

Egy élö magzat.Lepény mellől.

BPD:44mm,THQ:39mm,FL:29mm

Átlagos mennyiségü magzatviz

Az ultrahang vizsgálat alapján fejlödési rendellenesség nem látható!

Dg:GRAV s.18.

AFP ismétlés és UH javasolt


Szóval megkérdeztem hogy ha mindent jónak látott miért lehetett magas az afp?Erre szinte semmi választ nem kaptam és hogy miért veteti le mégegyszer az afp hisz az csak 16hetesen mutatt ,,valódi"eredményt és én már 18hetes vagyok.Erre csak annyi volt a válasz hogyha alacsonyabb lesz az érték akkor jók vagyunk!De hangsúlyozta hogy nemlátoot nitott gerincet stb!

Na most akkor aggodjak vagy sem?Mitcsináljak?Rettegek hogy nem lesz egézséges!

Van már egy 3éves teljesen egyézséges kisfiam viszont egy és fél évvel ezelött volt egy elhalt terhességem de állitólag az azért volt mert fogamzásgátló mellett estem teherbe!Ez is bele számithat?Vagy egy és fél év elég a méhnek hogy rendbe jöjjön?Én hiába kérdem a nödokit egyszerüen leolt hogy majd akkor kérdezzek ha biztos kiderül hogy baj van és akkor elmond mindent!

Attól lehet magas az afp hogy ittam elötte egy korty öszi lét?Jaj légyszi segitsetek irjatok okosságokat!Én már az interneten is végig böngésztem de konkrétan csak alacsony afp eredményekröl irnak magasról semmit!Elöre is köszi

18hetes kétségbe esett kismama


2009. febr. 21. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Szerintem nincs baj, ne aggódj. Akkor szólnának!

Az elhalt terhességnek semmi köze ehhez, nem befolyásolja.

Ne idegeskedj.

2009. febr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Azt az eredményt fogadd el amit a genetikán mondtak, ott azért nagyobb tapasztalattal bírnak a fejlődési rendellenességek felismerésében. Ha az pluszban megnyugtatna és tudsz rá pénzt áldozni, akkor egy másik profi helyen is megnézetheted a babát. Nem hiszem, hogy a dokik tudnak arra magyarázatot adni, hogy miért magas az AFP és közben minden rendben a babával. (A fordítottjára is volt már példa a történelemben, teljesen jó AFP mellett is gond volt a babával) Az AFP nem tartozik a megbízható vizsgálati módszerek közé és tényleg ne aggódj rajta lényegesen többet mint amit érdemel.
2009. febr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodj meg! A barátnőm most mesélte h neki 3szor mutatott rossz eredményt az afp-je és egészséges babája született. Az ultrahangon nem láttak neki sem semmi rendellenességet. Azt pontosan nem tudom h magas vagy alacsony lett e az eredménye. De az nagyon sokat számít h a megfelelő terhességi héten vették-e le. Neki elszámolták, ezért lett rossz az eredménye! Nyugi, minden rendben lesz. Csak pozitívan!
2009. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon könnyen mondja más,hogy nyugodj meg hisz a Te gyerekedről van szó.Kérj amniocentézist.Nekem is magas lett az AFP-m a középső gyerekemmel.Másodszor is levették a vért,akkor alacsonyabb lett,de még akkor is magas.Megcsináltattam a magzatvízvételt,és nem találtak semmi eltérést.Nem tudták megmondani mitől volt magas.Már gyönyörű egészséges 3 éves.Nem dohányzol?Mert attól is lehet magas.Az AFP egy rendkívűl megbízhatatlan vizsgálat.De ha mégis valós eredményt mutat,akkor az nagyon durva fejlődési rendellenesség is lehet,ezt jobb tudni.Azért is nem mond a doki semmit,mert nem akar feleslegesen ijesztegetni.Nekem mikor elmondták a genetikai tanácsadóban,hogy milyen baj lehet,nagyon megijedtem.Én is 18 hetes voltam mikor levették a vizet.Addig is nyugodj meg,ne idegeskedj,bár tudom ezt is könnyű mondani.Nekem most a 3-ik babával már 14 hetesen csinálták az AFP-t,kérdeztem is,hogy nem lesz-e korai,majd megint magas lesz,de azt mondták már nem úgy csinálják mint 2 éve,más módszerrel.Most nem is jött vissza az eredményem.

Csináltasd meg a vizsgálatot,hogy megnyugodhass.


Minden jót,jó egészséget.

2009. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nemrég szoktam le a cigiről a babavárás miatt!Na de befolyásolja az erdményt ha ittam elöötte öszilét?Mert voltam olyan hülye hogy ittam pedig álítólag nem szabadott volna de igazán ezt senki nem mondta a nagy fiamnál meg nem volt afp vizsgálat ugyhogy fogalmam sem volt!Köszi amiket irtatok!
2009. febr. 21. 22:33
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az őszilé nem befolyásolja.Ezelőtt a vérvétel előtt lehet enni is inni is.Az mit takar,hogy nemrég szoktál le a cigiről?Mielőtt teherbe estél,vagy már terhes voltál.Mert ha mondjuk pár hete,akkor befolyásolhatja.Ezt említsd meg ez esetben az orvosodnak.
2009. febr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mikor megtudtam hogy terhes vagyok utána 1hét kellett és teljesen abba hagytam(abba az 1hétbe is csak keveset talán megszokásból)9hetes terhes voltam mikor kiderült tehát 10hetes terhesen már nem gyujtottam rá!
2009. febr. 21. 23:31
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Vedd fel a kapcsolatot a Magzatdiagnosztikai centrummal. Ott nagyon profi csapat dolgozik, anyai vérből vizsgálnak és kérhetsz ott is UH-t, picit költséges kb. 20000 Ft, de engem is ott nyugtattak meg és nincs kockázata, mint az amniocentézisnek. A tarkóredő-szűrésed rendben volt?
2009. febr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Előző vagyok, a címet elfelejtettem írni: www.downszures.hu. A tarkóredő méretet pedig NT-nek jelölik az UH leleten 3 mm-ig, mondják jónak, illetve van ahol csak 2,5 mm-ig.
2009. febr. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az afp-re kifejezetten mondták, hogy éhgyomorra kell. Még előtte meg is kérdezték, hogy ugye úgy vagyok. Szerintem ha a genetikán is azt mondták, minden rendben, akkor nincs gond. Felelőtlenül nem fogják azt mondani, főleg a mai világban, amikor mindenkit csak perelnek. Az amnio meg eléggé kockázatos. Én akkor már inkább egy 4D-re mennék el, felkeresnék másik orvost. És a genetikán hamarabb javasolják az amniocentézist, ha bármi gondot látnak.
2009. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!