Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogyni az utolsó másfél hónapban?

Fogyni az utolsó másfél hónapban?

Figyelt kérdés

33 hetes terhes vagyok.

a terhességemet jelentős súlytöbblettel kezdtem (97 kg).

Eddig nem volt gond, a védőnőm dicsért is, hogy kordában tudom tartani a súlyomat, a 29.-30. héten + 5 kg volt a gyarapodás, mondhatni ideális, az orvos szerint is remek. Mondta is, hogy majd innentől számíthatok heti 30 dkg- fél kiló súlygyarapodásra. Csakhogy én nemhogy híztam volna, hanem fogytam, most járok kereken 100 kg-nál.

Egyrészt nem baj, mert így is nagyon nagy a súlytöbblet,ami rajtam van, de megijedtem, hogy nem árt ez a babának?


Nem fogyókúrázok, de 150 g-os szénhidrát diétát kell tartanom, orvosi utasításra, terhességi diabetesz miatt. Eszek rendesen, csak számolom a szénhidrátokat, hogy miben mennyi van. (főleg a péksüti az, amit nagyon visszafogtam, meg az édességek).

Az uh-n tegnap azt mondták, hogy a babával minden rendben van. De nem kevés a 3 kg többlet másfél hónappal a szülés előtt?


2011. szept. 17. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
szia, 3-an vagyunk testvérek. Anyum mikor a bátyámmal (ő a legidősebb) várandós lett 70 kiló volt ha nem több, mikor világra hozta őt ha jól emlékszem azt mondta, hogy 10 kilót fogyott, és nálam is és a nővéremnél is inkább fogyott mint hízott volna :) Mind a 3-an egészségesek vagyunk
2011. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem kezdtem plusz kilókkal, és nem is kellett diétáznom, mégsem híztam, sőt fogytam is! Lányom teljesen egészségesen született, semmi baja! (Ja és szülés után kevesebb is lettem mint terhesség előtt - 58 kilóval kezdtem, szülés után 56 kg lettem)

A babád elvonja tőled, ami kell neki, és ha van túlsúlyod, akkor nem ritka, hogy nem hízik a kismama, és a fogyás sem feltétlen kóros!

Ha az uh-n minden rendben volt, akkor ne aggódj!

2011. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Te esetedben ez teljesen normális,mivel ch diétára vagy fogva.Szinte minden hasonló cipőben járó kismama fogy,vagy stagnál a súlya.
2011. szept. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem megeshet, hogy fogysz. Én kb 20kg felesleggel kezdtem a terhességem, azóta 5 kilóval vagyok kevesebb, most vagyok 17 hetes.

Sőt még a kaját sem kívánom, úgy kell néha egy-két falatot magamba tuszkolni, pedig imádok enni, sosem volt célom fogyózni, most meg pláne nem!

Nekem a védőnőm azt mondta, ritka az ilyen, de van ilyen!

A babám nekem is folyamatosan nő,jól van, az egészségi állapotom nem romlik, szóval baj nincs.

Ne idegeskedj, szerintem kicsit örülj, hogy nem hízol még rá vagy 20 kilót az alap súlyodra, ha töblettel indultál!

2011. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A 150g-os sh diéta bizony fogyaszt.

De nem kell emiatt idegeskedni, az a legegészségesebb étrend, és a közhiedelemmel ellentétben nem a zsír, hanem a szénhidrát hízlal. :-)

Nyugodtan diétázz tovább, a cukrodat renben tartja, és mellékhatásként még fogysz is. :-)

2011. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!