Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan nők írását várom, akik...

Olyan nők írását várom, akik hasonló cipőben járnak. Használtam minden aktusnál egy habzó hüvelytablettát, és most mégis úgy néz ki, terhes vagyok. A legkisebb (3. ) gyermekem most 3 hónapos. Ti mit tennétek? Köszönöm, ha írtok!

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 09:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

Az 5. babáját váró anyuka vagyok újra. Én is reagálnék az "anyuci nem megfelelően védekezik" megjegyzésre. Ha nagyon tudni akarod, egy hónap múlva kezdtem volna a fogamzásgátlót (akkorra terveztem a babám elválasztását). Mivel a szoptatás alattit nem bírta a szervezetem, ezért addig óvszerrel védekeztünk. Emellett 2 olyan nőgyógyászati problémám is volt, ami mellett elvileg nem lehet teherbe esni, és szoptattam is. (És képzeld a többi 4 gyerekem mindig akkor jött, amikor -szándékosan- abbahagytuk a védekezést, és védekezés mellett még egyszer sem történt velem ilyen, valószínűleg azért, mert megfelelő volt a fogamzásgátlás.) Ha szerinted ez így felelőtlen, akkor mi a felelős??? Mi most nagyon nem terveztük a babát, mégis azt mondom, örömmel vállaljuk, még így, ötödiknek is! Lehet, hogy elcsépelt az "ahol 3-4 elfér, ott még egy elfér", de szerintem így van!

A kérdezőnek: Nyilván Te döntesz, én csak szerettem volna, ha látod, hogy más is van hasonló helyzetben... Helyes döntést kívánok!

(Mekkorák a gyerekeid?)

2011. márc. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Olvastad a Tiéd fölötti kérdést ("Megtartani vagy elküldeni?")? Szerintem olvasd el, segít a döntésben!
2011. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
2011. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..



Igen, ez mind olyan "gyönyörű", de neki az 1. (első!!!!!!!!!!!!!!) babája, és nem a 4. (negyedik!!!!!!!)

1 gyerek, ráadásul az első mindig más kérdés...

Vagy nem jól gondolom??

Bár megtehetném, hogy vállalhassam én is a 4-et, de az anyagi körülményeink ezt nem teszik lehetővé.

2011. márc. 19. 08:42
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem okoskodni akartam, megbántani meg főleg nem.

De ha ennyire nem akarsz gyereket, akkor miért nem lehet megfelelően, óvszerrel védekezni? Vagy legalább utánanézni, hogy annak a módszernek, amit használsz milyen a hatásfoka? Családsegítőben dolgozom...hogy közvetítsük a megfelelő védekezés fontosságát a fiatalok számára, ha a felnőttek sincsenek tisztában a megbízható módszerekkel?

2011. márc. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

az óvszer sem a legmegfelelőbb védekezési mód,és nem is a legkényelmesebb, főleg egy házasságban...

élő példa a 2. gyermekem, aki fog.gátló tabletta+ÓVSZER mellett fogant, pedig tartósan szedtem, és pontosan.

2011. márc. 19. 10:41
 17/22 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ezt nem hiszem el. Ennek annyira alacsony a valószínűsége, hogy kész csoda lenne. Persze nem megfelelő használat és egyebek mellett előfordul, de normál használatnál nem. De sokkal könnyebb takarózni azzal, hogy szedtem a tablettát és még mással is védekeztem...aztán amikor mélyebben belemegyünk a dologba, akkor jön a kihagytam/antibiotikumot szedtem/azalia tableta volt/nem húztam fel a gumit stb....de ezzel annyira nem poén dicsekedni...
2011. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Te aztán tudhatod, hogy bevettem-e a tablettát! és a kotont nem te húztad fel a férjem nemi szervére?-ha már így tudsz mindent!!??????????

Csoda vagy nem, így volt. És nem ismerősöm van, aki ugyanígy járt. És nem szedtem antibiotikumot, meg a többi hatás-csökkentő dolog nem volt.

Nem fogok vitatkozni, én csak tudom már hogy volt.

Mi vagy te? Valami látó? Aki látta, hogy nem húztunk gumit? Képzeld, van olyan tabletta, amit szoptatás alatt is lehet szedni, mert alacsony a hormon tartalma.(cerazette) Ezért húztunk gumit, mivel a 16 hónapos lányom még szopizott.Valószínű így fogant a kisfiam, aki a második. És nem bántuk meg, hogy lett! Ilyen is van.

2011. márc. 19. 11:39
 19/22 A kérdező kommentje:
ja, és nem is tudom, mi lenne, ha nem név nélkül írogatnának ide egyesek... legalább tudnám melyik az a kötözködő, okoska, akinek még gyereke sincs, és úgy osztja az észt!!!!! Marha sokat tudhat erről a témáról.
2011. márc. 19. 11:44
 20/22 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Igen, neki első gyerek, de apa nélkül és nagyszülők nélkül vállalja be. Neki teljesen megváltozik ettől az élete. Neked talán nem változna olyan sokat az eddigihez képest. De persze nem kötözködni akartam...

2011. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!