Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokan vagytok így? Akik...

Sokan vagytok így? Akik egyenlőre nem tehetik meg hogy a babának külön szobát rendezzetek be.

Figyelt kérdés
2 szobás panel lakásban lakunk.A párommal már sokat gondolkodtunk a baba helyén.Végül mindig arra jutunk legjobb lesz ha egyenlőre velünk lesz a hálóban.Gondoltunk arra is hogy a nappalit átalakítjuk félig hálóvá félig nappalivá,és a kisszoba maradna a Picié.Aztán számolgattunk és rá kellett döbbennünk,hogy ez az alakítás kisebb vagyonba kerülne,mivel gipszkarton fal is kellene.A baba holmijai és az orvos így is kisebb vagyon lesz ha egy egész szobát akarnánk babásítani komplettebb bútort vennénk ami később is jó.Így maradt az a terv hogy nálunk lesz a bébi egy Neki kialakított sarokban.Hogy tudnám csinosítani azt a falat,Ti hogyan alakítottátok ki?Olyanok válaszát várom akiknél nem volt megoldható a külön szoba.Köszönöm
2011. márc. 21. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi sem csináltunk komplett új babaszobát,mert egyrészt drága,másrészt meg ilyenkor még mi értelme?Együtt leszünk,a babának lesz egy külön kis sarka,ott az ágy,pelusozó és ennyi.
2011. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi a kisszobába tettük a gyerekeket. A falat nem dekoráltuk,csak képeket,falvédőt tettünk rá.

A nappaliba pedig kihúzható ágyat vettünk,és így megoldódott a hálószoba gondja is. Nem tartottuk jónak,hogy a gyerekek velünk egy szobába aludjanak. Zavartuk volna egymás pihenését. (TV,Számítógép stb.)

2011. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk egyszerű volt a választás, mert egyszobás lakásban lakunk, így mindenképpen az egyik "sarokba" helyeztük el a gyereket. Azóta egy polcos szekrénnyel ketté vágtuk a szobát, van az ő fele meg a miénk. Az ő felén minden "gyerekes", a tapéta ugyanaz, de raktunk fel neki mintás bordűrt a falra, meg polcot a játékainak. Meg Micimackós szőnyeget az ő oldalára. Olyan mintha két külön szoba lenne, de csak egy szekrény választja el.
2011. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Bár nálunk külön szoba van, de a helyedben ahol a baba része lesz, azt a két falat befesteném valami kellemes színnel, ami illik a szoba többi részéhez, de azért látszik, hogy az az ő kis kuckója, és tennék rá valamilyen faltetoválást, ezek nem drágák, a festést meg te is megtudod csinálni,itt egy link:


[link]

2011. márc. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is egy szobánk van(egyelőre szülőknél),és nagyon szépen berendeztük a szobát ami most így nappali,háló és babaszoba is.

Nagyon praktikusan és kényelmesen elférünk,valamint az sem utolsó hogy én nem tudnék úgy elaludni hogy ne lenne az ágyunk mellett a kiságy.

Már 1 éves a kisfiam,és csak mostanában tervezzük hogy nagyobb lakásba költözünk(másfél szoba)ahol övé lesz a kisszoba,miénk a nappali háló DE akkor is mellettünk(de kiságyba) fog aludni még min.2 éves koráig!


Szerintem nagyon szépen meglehet csinálni a babasarkot:-)

2011. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A sarokban volt egy külön kis komódja,és egy polcos szerkény játékoknak.Kiságy fölé polcot tettünk,azon voltak a nagyobb plüssök.A kiságy köré körbe 100-Ft-s boltban szivacsfigurákat ragasztottunk a falra,gomba,vonat,bicikli,oroszlán...Egy kis gyerekkuckó volt.:)

Most már a két gyerkőccel 1,5 szobás panelban vagyunk,a nagyobb szoba (22 nm) gyerekszoba+ nappali két kanapéággyal.Ha el vannak pakolva a gyerekek ágyneműi és játékai akkor tökéletes nappaliként funkcionál.A kisebb szoba a hálónk.Tavaly cseréltük át a szobákat,mert nekünk kellett a magánélet,a gyerekeknek meg a nagyobb tér játszani...

2011. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mellettünk egy 7 gyerekes család lakik, két szobában. Nem úgy néznek ki, mint akik aggódnak azon, hogy van-e gyerekszoba vagy sincs... :) Jól elvannak.


Mi is két szobában lakunk (mondjuk csak hárman), az egyik szoba majd a kicsié lesz, de most még velünk van. Nekünk ez így jobb, látom mi történik vele, nem aggódok éjszaka. Aztán majd, ha eljön az ideje, és lesz rá anyagi keretünk, akkor megcsináljuk neki a gyerekszobát. Most 6 hónapos.

Az ő kis része pedig, ahol a kiságya van, igazi babás lett. Festettem neki állatos képeket (nem a falra, hanem vászonra), azokat is felakasztottuk, illetve vannak neki lelógatva, feltűzve kis figurák. Imádja őket, mindig jól megbámulja azokat is. :)

2011. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
:)Szuper ötleteket adtatok:)Nos a hálószoba nálunk cappucino színű nem terveztem átfesteni szerintem ez egy igazán nyugtató szín de arra gondoltam hogy rakok az Ő felére aranyos kis figurákat meg bordűt.A nappalink halvány sárga.Amiért kissé bajban vagyok az az hogy a nappalink is fullon van meg a hálónk is..:S Van egy nagy gardrób szekrényünk azt gondoltam átrakni mert az a fal és sarok lenne a legmegfelelőbb a bébinek.A másik fal rövidebb ott ablak van nem akarom sem huzatba tenni meg a pelenkázó else férne amúgy azon a falon egy fésülködő asztal van.A gardróbot ketté lehet szedni és csak az ággyal szemközti falra tudnám tenni ahol a Tv állvány van a Tv vel az lenne mondjuk középen.Két szélén a szekrények.Ha így oldom meg ha bemegyünk kicsit batár hatást kelt hogy rögtön a szekrény szélét látja az ember....Ezen kívül van ugye a franciaágy mindkét szélén kis éjjeli szekrénnyel amit már tényleg nem tudok hova rakni...:D Nem lesz egyszerű de persze nagyon élvezem:)Ha van ötletetek írjatok.:)
2011. márc. 21. 11:14
 9/14 anonim ***** válasza:

nálunk a hálószoba elég kicst, a bölcső épp, hogy elférne.

így nekünk a nappaliban lett elhelyezve a baba ágya.

amíg nagyon pici volt, bombát is lehetett mellette robbantani, semmi sem zavarta, úgy aludt.

most már elmúlt 1 éves, és a nappali alvásoknál felébred, ha pl. csörög a telefonom, vagy ha beszélgetünk. este meg addig nem szabad bekapcsolni a tévét, amíg nem aludt el, mert az figyeli, alvás helyett. utána már nem ébred fel a tévére. (a nappaliban van csak tévénk, a hálóban nincs)


igazi jól alvó baba lett így, megszokta, hogy nem járkálunk lábujjhegyen, meg nem suttogunk. :)

2011. márc. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok (nappalis)

hát, nálunk csak a baldachin a babás... a járóka is a nappaliban van, abban van pár játék, meg most már az egész nappaliban, mivel ő széthordozza őket. az egész lakás egy nagy bababirodalom lett :D

2011. márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!