Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap kell mennem cukor...

Holnap kell mennem cukor terhelésre. De megkértem a dokim hogy ne kelljen meginnom azt az iszonyú löttyöt. Azt mondta akkor egyek egy zsömlét és egy pohár tejet igyak. Mivel helyetesithetem a tejet? Ti mit ittatok helyette?

Figyelt kérdés
Ök azt mondták egy darab sajt,kefir,joghurt.De sem a tejet sem ezeket nem szeretem!Mit egyek,igyak a zsömléhez?
2009. febr. 24. 10:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
Hidd el meg tudod inni! Engem is halálra rémísztettek, hogy borzalmas és hányni fogok és stb. Én vittem citromot, belecsavartam és megittam. Na pont ilyen édes limonádét szoktam itthon csinálni. Nem biztos, hogy nem engedik a citromot. Kérdezd meg, mert a cukor mennyiségét a citrom nem befolyásolja. Kérdezd meg mivel indokolja, hogy nem teheted bele a citromot. Ne hagyd magad! Sok a hülye nővérke, aki alkalmatlan a munkájára.
2009. febr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%
Hányás ide vagy oda szerintem nem jó ötlet felcserélni a szezont a fazonnal. Persze hogy nincs külföldön terheléses cukor vizsgálat. Ott nem ilyen tb rendszer van. Ott egy csomó mindent nem fizet a tb.Még a csecsemő védőoltásokat sem. Ha nem fizetsz ott nemadják be a babádnak.Ilyen egyszerű.Örülj hogy van vizsgálat és nem kell fizetned érte.Nem hiszem hogy ennyit nem ér meg a babád egészsége. Egyébként honnan tudod hogy kihányod ha még meg sem próbáltad meginni?
2009. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

Én is meg voltam ijedve, hogy milyen rossz lesz a lötty, de meglepődtem, mert nagyon könnyen meg tudtam inni! Persze nálunk lehetett bele tenni citromlevet! Nem tudom, hogy egyáltalán érdemes e kiváltani mással! Nekem sem engedték, én is próbálkoztam, hogy hátha azt mondják, hogy zsemle+tej. De nem lehet, mert ezzel tudnak igazán ellenőrizni! Amúgy nekem terhelésre 8 lett, így diétáznom kell. Ha lecserélem , nem biztos, hogy reális értéket kapunk, akkor viszont lehet nem fognak diétára és lehet baj a végén!

Amúgy jó trükk, hogy vittem magammal mentes vizet és kicsit kortyoltam.

2009. febr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom,mennek vissza az ókorba?Ezelőtt 11 évvel történt az,hogy lecserélték a löttyöt egy db.síma kiflire semmi tejjel épp a hányós kismamák kímélésére mert egy db.síma kifli 50 gramm szénhidrátot tartalmaz ami kb.5 evőkanál cukornak felel meg.A külömbség annyi hogy a cukros lé hamarabb felszívodik mint a kifliből a szénhidrát,ezért a kiflit otthon kellett elfogyasztani hogy legyen idő felszívódni vérvételig.Az eredmény ugyanaz.
2009. febr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
58%

Elég nagy felelőtlenség, hogy külföldön nincs cukorterhelés szerintem.

Honnan derül ki, hogy valakinek terhességi cukorbetegsége van, ami a babára és az anyára nézve sem egészséges.

Nekemis az van, pedig semmmi sem utalt rá előzőleg, úgy derült ki, hogy 7.9 lett a terheléses eredményem.

Amúgy tényleg meg lehet inni a cukros löttyöt, kell bele citromlé.

A kifliv. zsemle+tej.v.joghurt-ban meg nincsen annyi ch, mint a 75 gr glükózban, tehát akkor az eredmény nem lesz uyganaz.

2009. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
58%

Egy sima kifli 25 gr ch-t tartalmaz, egy zsemle meg 30-at!!

előző, aki diétázik

2009. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!!Holnap mindenképp megkérdezem az elsö vérvétel után!De az egyik barátnö most volt 1-2 hete és ö megmerte kérdezni hogy tehet e bele valamit(citromot/levet) és szinte az arcába nevettek hogy mit képzel!Ugy igya meg a 2dl tiszta cukros löttyöt!Nem értem miért van hogy eggyik helyen igy kell a másikon ugy!!!Nem tudom miert kell minket szenvedtetni?Föleg aki hányos!Nem igaz hogy nincs rá jobb modszer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. febr. 24. 11:27
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

Szia


Csak, hogy megnyugtassalak. Én is iszonyat hányós vagyok, minden pici kellemetlen vagy erősebb szagtól már öklendezem. Ráadásul elég rosszul is tudok lenni, ha nem reggelizhetek. Én úgy indultam a cukorterhelésre, hogy tuti kihányom az mellett még rosszul is leszek (ami amúgy is jellemző rám a vérvételeknél) Ezért mondtam a pátomnak, hogy jöjjön el velem mert egyedül nem fog menni. Amikor levették az első adag véremet megittam egy húzóra a lét és láss csodát semmi bajom nem volt. Még végig is röhögtem a két órát. Nagyon büszke voltam magamra és a párom is. Hidd el, hogy menni fog. Én is nagyon féltem, de túléltem.

Ja és utána kaptam a páromtól egy nagyon finom reggeleit kb 11-kor, mert nagyon ügyes voltam:)

2009. febr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam meginni, nekem is bizonygatta a laboros, hogy lemegy az, ne legyek finnyás, hát mondtam oké, azt első korty után az ölébe hánytam, még a reggeli vizemet is.

Ennyit az erőltetésről, utánna már engem is inkább reggelizni küldtek, és én meghoztam volna az 'áldozatot' a babámért.

Nekem hozott a dokim kakaóscsigát és gyümölcs joghurtot.

Kifli/zsemle helyett inkább valami péksütit válassz

2009. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%

12:21-es vagyok.

Nagyon sok helyen még a próbareggeli van.

Nem kinlódtatják a kismamákat azzal a hülye glükózsziruppal...

2009. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!