Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az oka annak, ha a terhelés...

Mi az oka annak, ha a terheléses vércukrom magas lett?

Figyelt kérdés
Az éhgyomri 4.7 (normális), az 1 órás 6.6 , a 2 órás pedig 6.3. Soha nem volt gondom a cukorral, legalábbis nem tudok róla. Emellett a vörösvérsejt-számom alacsony, ill. épp határérték, de a hemoglobin is alacsony. Lehet ezek miatt baja a babának? 28 hetes
2009. febr. 25. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valószinű aenémiás vagyis vérszegény vagy. ezt vaspotlással helyre lehet hozni. Babucinak nem lesz baja ettől, ha kezelik nem lesz születése után vérszegény!!

Van egy gestácios diabetesz nevű betegség, terhesség alatt alakul ki, de szülés után elmúlik.

A Te esetedben elég még a diéta, kalória bevitel csökkentéssel, de van olyan akinek ennél sokkal magasabb a cukra és sajnos inzulinoznia kell magát.

2009. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
17:00-ás vagyok, ha esetleg van még kérdésed, kérdezz nyugodtan segitek ha tudok
2009. febr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Közben a neten rákerestem erre-arra, és ott is írja, hogy vérszegénységre utal a vörösvérsejt, meg a hemoglobin, de szerencsére nem kóros mértékben. A cukorra kíváncsi leszek mit mond a doki, mert így sem eszek sokat, szóval ha még ezt is korlátozzák, hát nem tudom. 28 hetesen híztam 3 kg-ot? Max. a minőségén tudok változtatni, a mennyiségen nem.

Köszi a segítséget mégegyszer.

2009. febr. 25. 17:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg egyáltalán nem magas a cukrod! Nálunk az éhgyomri 3,9-6,1-ig jó (nekem 4,4), terhelésre pedig 7,8-ig jó! Az éhgyomri és a terheléses nem egy referenciatartományba van! Nekem terhelésre 8 lett. Diétáznom kell. Szóval a cukrod szerintem ok. De persze a doki majd úgyis elmondja, hogy mit kell tenned!
2009. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most nézem a paírt, ahol nekem csinálták a vizsgálatot, mindhárom eredmény ugyan abba a ref.tartományba esik, pontosabban 3.89-5.84 közé. Szóval ehhez a tart, képest magas a cukrom. De miért más az egyik kórházban, mint a másikban? Nem vagyunk egyformák?
2009. febr. 25. 17:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!

a 17:16-os válaszolóval értek egyet! az enyém is 6.6 volt (1órás), szerintem az még jó!

nyugi!

boldog babavárást!

2009. febr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

17.16-os vagyok. Azt eddig is tudtam, hogy minden kórházban más, de hogy az éhgyomri és a terheléses ugyanabba essen. Nem értem.

Amúgy a 3 kiló az semmi. Már szinte azt mondhatnám, hogy kevés! Emiatt ne aggódj! Koplalni nem szabad. A diéta alatt sem kell koplalnunk, csak a minőségre kell jobban odafigyelni!

Majd a doki megmondja, addig is ne aggódj!

2009. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ez az érték még egyáltalán nem magas, pláne hogy terhes is vagy. Ha a terheléses cukorvizsgálat 8-9 közé esik akkor szokták diétára fogni a kismamákat. Nem hiszem hogy a későbbiek folyamán problémád lesz a cukroddal. 8 éve vagyok inzulinos cukorbeteg, jelenleg 31 hetesek vagyunk, tudom mit jelent a magas vércukorszint, ez még tutira nem az!!!! Boldog babavárást!
2009. febr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a 2 órás cukor eléri a 7-et, akkor szoktak diétáztatni.

És az nemarról szól, hogy ne egyél, hanem a szénhidrátot kell kordában tartani.

Neked ezell nincs gond, de leht kérnek majd később még egy terhelést.

Amúgy nem egyforma értékekkel dolgoznak a kórházakban (tudom,én 4-et jártam meg a terhesség alatt), de az éhgyomri és a terheléses nem lehet egyforma.

Semmi baj, ne igzulj!

2009. febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!
2009. febr. 25. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!