Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Endometriózisos kismamák...

Endometriózisos kismamák éreztetek eltérő tüneteket beágyazódásnál, mint azok akiknél nem áll fenn ez a baj? Meg tudtok nyugtatni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy ide írok, de hátha van köztetek friss kismama aki tudna nekem tanácsot adni.

Kb egy héttel vagyok peteérés után(program szerint), szerintem 5 nappal. Nekem az endometriózisom úgy jött ki, hogy mensi után erős petefészek szúrkám volt(hátul a bal vesémnél mintha kést forgattak volna benne, az érzés nem múlt erősösdött, kiderült a mensi miatt vérömleny lett benne a bűnös az endó volt). Műtöttek.

Tegnap este óta megint érzem ezt a fájást, nem olyan erősen(gyógyszert nem vettem be rá), néha enyhül néha erősebb. Ugyanúgy a bal petefészkemnél(de most azon volt peteérés). Nagyon bízom benne, hogy nem az endóm jött vissza, hisz mensi után vagyok már több mint 2 héttel és csak a mensi növeli a visszatérés veszélyét.

Ezenkívül 3 napja égnek a mellbimbóim, hol erősebben(elviselhetetlen), hol nem igazán(csak érzem hogy vannak). Ma már azt hittem megszűnt, de most megint kezdte, mintha belső láza lenne a melleimnek. A műtött petefészkemen a peteéréskor(közvetlen tüszőrepedés előtt) van hasonló fájdalmam, akkor ha leülök szinte átdöf ez az érzés.

Nagyon furcsa a műtét óta cikluson belül a peteérésen kívül nem éreztem ilyet. Félek.:(



Akinek ilyen betegsége volt, érzett hasonló tüneteket egy esetleges beágyazódás alatt? Azt a petefészkemet jól megpiszkálták 3 hónapja a műtétkor majd az egészet elvesztettem. Fájhat netán baba miatt? Elnézést a kérdésért, de mégegy kórházi procedúrát nem szeretnék, mert arra biztos rámegy a maradék petefészkem és a betegség így is csökkenti az esélyeimet.


Nagyon köszönöm ha válaszoltok.


2009. febr. 26. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Endo az sajna többször is visszajöhet, ha kicsit fáj akkor is doki és nem gyógyszer, mert amíg fennáll a dolog , ígazán a teherbeesés sem sikerülhet, mert ilyenkor a nyálkahártya a méhen kívülre kerül és a beágyazódás sokszor méhen kívüli lehet, azt pedig el kell venni, mert életveszélyes.

Sajnos , de ha előfordul hasonlók a tünetek, mint amit írtál, ezért nem gyógyszer, hanem doki!

2009. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen sajnos tudom hogy visszajöhet, de elvileg a műtét alatt eltávolítottak mindent. És furcsa ez a fájás, hogy nem mensi után jön. Az a veszélyes, mert olyankor aktivizálódik a nem méhben levő méhnyálkahártya is.:( De addig még egy hetem van.
2009. febr. 26. 13:06
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos orvoshoz csak 11-én megyek (kezdem a protokollt a meddőségi központban). Gondoltam addig hátha van valami tippetek.

Köszönöm a választ és nagyon jó egészséget Nektek.

2009. febr. 26. 13:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz protokoll alatt. Mesterséges megtermékenyítésre készítenek fel? Nem próbálkoztok spontán?


Mert nekem furcsa, hogy műtét után 3 hónappal a babaprojekten vagytok, nekem nem javasolta az orvosom, én túlestem a mesterséges klímax kezelésen is a műtét után. Igaz, az én leleteim nagyon rosszak voltak, műtét előtt 500 felett volt a CA markerem, ami műtét után is határérték felett maradt.


4 injekciót bírtam felszedni a hatból, mert kibírhatatlan mellékhatások gyötörtek. De szerencsére addigra már a CA markerem is normál értéken belül volt. Az a baj, hogy a mikroszkópikus méretű endom. szöveteket nem látják a műtét során, és ezek sajna hamar aktivizálódnak is. Ezért van szükség a mesterséges klímaxra. ( viszont az ilyen apró szövetek jelenlétét is jelzi a CA marker!!! Neked nem csináltak a műtét után?)


Ahogy a mesterséges klímax után menstruálni kezdtem, rögtön a második ciklusomban spontán teherbe estem. Nekem is volt petefészekfájdalom, de nekem korábban is, szinte minden ciklusban. Úgyhogy nem tudom, lehet-e összefüggés.


Az éles fájdalom jelentheti a tüszőrepedést. Az endom azért nem valószínű, hogy ilyen fájdalmat okozhat, mert az endometriózisos fájdalmak többnyire a menstruációra korlátozódnak.


Amit nem értek: miért nem javasolták a spontán terhességet? Miért van szükség mesterségesre? Vagy ez amolyan "terápiás" terhesség lesz? ( értem ezalatt azt, hogy a terhesség maga az egyik legjobb gyógymódja ennek a nyavalyának. Hiszen terhesség és jó esetben a teljes szoptatás alatt nem menstruálsz, az alatt az idő alatt pedig spontán visszafejlődnek a rossz helyen jelen lévő szövetek)


23 hetes kismama, endom. után

2009. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm hogy írtál. Mi már egy éve próbálkoztunk mikor jött a csokicisztám és a műtétem. Semmi vérképet semmi markert nem csináltak. A (10 éve dokim műtött), semmi felvilágosítást nem adott. A netről innen-onnan szedtem a morzsákat hogy végül is mi a bajom. Csak annyit kaptam hogy ha megjön injekció. Én mondtam szeretnék a doktor úrral beszélni azt kérdezte minek. Így nem mentem el a kezelésre, már nem bíztam benne. Akkor költöztem kezdtem új munkahelyen, a doktorátusom védése előtt álltam nem mertem megkockáztatni a mellékhatásokat.

Egy másik orvost kerestem aki azt mondta simán spontán teherbe eshetem. Ez volt 4 hónapja, de ezután azon kívül hogy elkért egy rahedli pénzt nem segített semmit. Kikönyörögtem a hormonvizsgáltaot amivel jól átvágott, elkérte a pénzt és elküldött haza a háziorvosomhoz hogy majd ő megcsinálja. 2 hétig a kefét ettem hogy mi lesz az eredmény mire visszajött a leletem, hogy nem csinálják meg mert nem szakorvos küldte be. Paff voltam.

Felhívtam egy meddőségit, elmondtam mi a történetem. Azt mondták már előbb is mehettem volna és kaptam időpontot március 11-re. már 30 éves vagyok és nagyon várnánk a babát. Nem szeretném telepumpálni magam hormonnal, hogy aztán amilyen pechem van nekem a szép szabályos ciklusom sem jön vissza soha többet.


Most peteérés után vagyok és ez az érzés nagyon furcsa azért kérdeztem.

Nagyon jó egészséget Nektek is.

2009. febr. 26. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokan elbagatellizálják ezt a betegséget. Én komolyan nem értem, hogy lehetett ilyen felelőtlen a dokid, hogy nem küldött meddőségi centrumba azonnal a műtét után ( ott csinálják ugyanis a Gnrh -mesterséges klímax- kezelést is ) Hát, nem egy leányálom, de ha még mindig van endometriózisos szöveted, akkor nem biztos, hogy spontán sikerül. És ez az egyetlen megoldás. Én is 30 voltam mikor műtöttek. Nekem is szabályos, ciklusaim voltak világ életemben. És nagyon féltem, hogy nem áll vissza. Mondjuk amikor elkezdtem az injekciót, azt mondták, ennek kb 1 % az esélye, főleg, hogy még messze az "igazi" klímax. 6-8 hetet mondtak, hogy vissza fog térni a mensim az utolsó injekció után, aztán lett belőle 14 hét. Nagyon megijedtem, de végül is semmi gond nem volt, utána homályosítottak fel, hogy van, akinél fél év is eltellik az utolsó injekció után. De minél tovább nem menstruálsz, annál nagyobb a valószínűsége a gyógyulásnak. Aztán meg már csak egyszer jött meg, és pikk-pakk, terhes lettem.


Szóval kínszenvedés, de megéri!!!! Melyik meddőségi centrumba fogsz menni? Én Debrecenben voltam ( ez az egyik endometriózis centrum is az országban, 5 van amúgy mindösszesen )

2009. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Én Pestre megyek és nagyon sok jót hallottam róluk. Állítólag nem nagyon szeretik a hormonkezelést sem, inkább csinálnak még egy nagyon alapos műtétet és leégetik a maradék szövetet. Hát én felőlem akár ott rögtön vághatnak újra. Sokat olvastam erről, hogy utána ugyanúgy sikerült spontán a baba.

Nektek is nagyon jó egészséget és gratulálok a babucihoz.

2009. febr. 27. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!