Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedek elevitet, magnéziumot,...

Szedek elevitet, magnéziumot, vasat és még kaptam augmentint is. Ti milyen idokozonként, hogy veszitek be oket?

Figyelt kérdés
Csak azért mert egyik gátolja a másik felszívódását...stb. ( Az augmentint tudom hogy nem kell szednie mindenkinek, én is most kaptam eloszor gyulladásra) Mg-ból 3x1, vasból 2x1, augmentinbol 3x1..
2009. febr. 27. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikumot a dokinak kellett felírnia. Jobb lett volna, hogy neki mondod el, hogy mennyi féle gyógyszert és vitamint szedsz.

Én az elevitet és a vasat reggel szoktam bevenni kaja közben.

Magnéziummal úgy jártam (most nem szedem), hogy nagyon kiütéses lettem tőle (magne B6 volt), heti egyszer szedem ha épp eszembe jut.

2009. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mért szedsz ennyi mindent egyszerre?? Az Augmentint meg nem értem! Az antibiotikum! Van valami gyulladásod??????

Amugy elevitet napi 1et kell szedni! Vas van az eleviteben.

2009. febr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Adri baba ***** válasza:
Elevit 2 naponta 1db
2009. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az antibia mellé inkább most igyál Normaflore-t, mert az antibiák nagyon szétcseszhetik a bélflórát, ami a fertőzések terjedését nagyban megkönnyíti. (pl gombás hüvelyfertőzés simán "feljebb" mehet)

2009. febr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fúú, bocsánat azóta, szóval nem előző, hanem első voltam.
2009. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elevitet csak minden másnap veszem be, mg-ot az egyre gyakoribb keményedésre, vasat pedig azért, mert terhesség elott is vérszegény voltam, így most sokkal nagyobb szukségunk van a pótlásra. Az augmentint gyulladásra kaptam múlt héten volt a 32. hetes kenetvételem. Szedhetek ennyi minden egyszerre, mondta a doki, hisz az antibiotikum csak pár napra szól, viszont idoben nem tudom hogyan oszthatnám be:), hogy egyik se befolyásolja a másik hatását.
2009. febr. 27. 11:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Az Augm-t vedd be mondjuk ebéd közben, a többit reggel vagy este. Addig felszívódnak külön-külön. Én is azért szedem a plusz vasat az Elevit mellé, mert vérszegény vagyok.
2009. febr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én is szedtem mindegyiket,kivétel az augmentin.Elevit naponta 1,magneB6 3x1.A vasat már nem kell,mert most magas lett.Biztos az Elevit miatt,mert abban is van vas.Jó babavárást!
2009. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztosan nem befolyásolja egyik a másikat.Én magnéziumot napi 3x1-et, antibiotikumot nekem is kell most azt 2x1-et(orvos írta)étkezés előtt,D vitamint napi egy csepp, c vitamin napi egy ezeket reggel. Orvos mindenről tudjon.Nekem ő írta fel.Gravidát már nem szedem de azt heti 3x szedtem(hétfő, szerda, péntek, mindig reggel).32 hetes
2009. febr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt csak az antibiotikum a "gyógyszer". A többi vitamin.


Én ugyan ezeket szedem/tem pár héttel ezelőttig.

Szóval:

augmentin: reggel délben este.

Vasat: reggel délben

magnézium: reggel, délben, délután


Én szedtem calciumot is, de azt egyszerre nem szabad a magnéziummal, mert nem szívódik fel rendesen.

Ezért a magnéziumot késő délután vettem be, a calciumot este lefekvés előtt.

remélem sikerült érthetően leírnom.


Terhesvitamint, Gravidát szedtem, reggeli után (plusz C vitamint, mert vérezgettem is és az jó arra is)


u.i: fontos, hogy az antibiotikumhoz szedj probiotikumot (protexint) tablettában, vagy hüvelykúpot használj és aktiviát egyél.

Nem szaporítani szeretném a szedendő dolgaidat. A kórházban kaptam először, mikor visszatartáson voltam, ott rögtön mellékeltek hozzá hüvelykúpot is, mivel az anibiotikum megindít minden gombát, bacit és csak megijedsz, hogy már megint mi van...

2009. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!