Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedek elevitet, magnéziumot,...

Szedek elevitet, magnéziumot, vasat és még kaptam augmentint is. Ti milyen idokozonként, hogy veszitek be oket?

Figyelt kérdés
Csak azért mert egyik gátolja a másik felszívódását...stb. ( Az augmentint tudom hogy nem kell szednie mindenkinek, én is most kaptam eloszor gyulladásra) Mg-ból 3x1, vasból 2x1, augmentinbol 3x1..
2009. febr. 27. 11:21
1 2
 11/11 Eleniel79 válasza:
Hát, nem egyszerű, mert a vas és magnézium, valamint a magnézium és bizonyos antibiotikumok gátolják egymás felszívódását (félő, hogy nem hatnak kellően), ezért lehetőleg min. 3 órát kell hagyni közöttük. Érdemes megkérdezni a dokit, hogy a magnéziumból nem szedhetsz-e olyan dózisú tablettát (port), amiből elég napi 1 szem, és azt éjjel bevenni (terhesen általában úgyis éjjel is megy pisilni az ember). Így nappalra már könnyebb beosztani az Augmentint és a vasat. Érdemes egy papírcetlire szépen, időpontokra lebontva felírni, hogy mikor mit szedsz be (főleg, ha még valami probiotikumot is szednél két antibiotikum bevétel között), és beállítani mobilon az ébresztést, mert akkor könnyebb követni.
2017. márc. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!