Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt egy ideig...

Terhesség alatt egy ideig vagy épp végig dohányzó kismamák, mi a véleményetek erről, elkéstem már ezzel?

Figyelt kérdés
Jövő héten leszek 20 hetes kismama és már többször is megfogadtam, hogy le fogok szokni a dohányzásról. Volt olyan, hogy napokig nem gyújtottam rá, de ha jött valami ami miatt hihetetlenül ideges lettem, rágyújtottam egy cigire ami bár megnyugtatott átmenetileg de a lelkiismeretfurdalásomat egyre csak növelte! Most nagyon erősen megfogadtam magamban, hogy holnaptól egyetlen szál cigit sem fogok elszívni. Naphosszat olvasgattam azzal kapcsolatban, hogy milyen káros hatásai vannak ennek,rengeteg oldalt átböngésztem, hogy igenis vegyem már komolyan, hogy mennyire gonosz dolgot teszek ezzel! Mindig nagyon gyötör a lelkiismeretem ha éppen rágyújtok és le akarom tenni. Szerintetek félidőnél már elkéstem ezzel? Van még esély arra,hogy "helyrehozzam" amit elrontottam? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 3. 23:31
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!


Itt sajnos ezen a portálon ez a szokás. Ha valaki segítséget kér, sértegetik inkább a felháborodott szuperanyukák.... ahelyett hogy segítenének!!!!!!! Undorító!!!!!


Nekem sem sikerült rögtön letenni, szép fokozatosan hagytam abba, így nem is volt annyira vészes, nem okozott elvonási tüneteket sem. Én azt mondom, hogy sosem késő leszokni! Tedd meg minél előbb a pici érdekében!

Nagyon szurkolok Neked! Kitartással sikerülni fog!!!!!

2011. ápr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:

Ha lelkiismeret furdalásod lenne, eldobtad volna...na de már úgyis mindegy. azért leírom a tapasztalatomat, hátha a következő rágyujtásnál eszedbe jut. Pozitívat teszteltem, ott elszívtam az utolsó szálat, és odaadtam a barátnőmnek a dobozt. Nagy dohányos voltam pedig. Több temetésen voltam terhesség idején, munkahelyen is voltak gondok, szóval nem egy nyugodt helyzet volt, de a lelkiismeretem nem engedte hogy stresszem miatt mérgezzek egy kiszolgáltatott lényt. Kérlek, a baba majdnem meghalt, nem nem táplálta a lepény hamar elöregedett, nem vették észre. Majd az orvosok mondták, hogy a 15 év dohányzás és az, hogy a teherbeesés előtt nem dobtam el. Vagy igaz vagy nem, nem mertem visszaszokni, hisz akartunk másodikat. Pár év múlva össze is jött, végig figyelték a lepényt, és 40-dik hétig hordtam semmi hasonló probléma nem lépett föl mint az elsőnél.

Szerintem a cigizés terhesen nem más mint önzőség, nem tudod magad feláldozni, vagyis nem magad, hanem a szokásodat. Én nekem erről ez a véleményem.

2011. ápr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:

ja a fokozatosságot úgy kell érteni, hogy pozi teszt után egy ideig még elszívtam napi 1 szálat kb. Utána már csak a pároméból 1-2 slukkot, majd ezt is elhagytam.

Csak az első 1-2 hét nehéz, azt kell kibírni!

Szorítok Neked nagyon hogy sikerüljön! Meg tudod állni! Ha már 1 nap nem gyújtassz rá, sokkal könnyebb a következő, mert büszke leszel magadra, és már csak azért sem gyújtassz rá!

2011. ápr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:

De ebben a kérdésben mit lehet segíteni? Ad1: senki nem tudja megmondani,hogy okozott-e már károsodást, ad2: azon kívül,hogy mindenki azt mondja,hogy le kellett volna már az elején tenni, milyen segítség az értelmes.

Ez pont az a dolog, amit egy értelmes ember magától is tud. Hogy nem jó cigizni,mert nagyon veszélyes. Ez kb. olyan,mintha valaki azt kérdezné,hogy mi baj lehet, ha terhesen minden nap megiszok két feles pálinkát!

2011. ápr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:

Szerintem az is segítség lehet, egy kezdő lökés hogy másoknak is sikerült!!!!

Ha nem tudsz segíteni, nem kell ide írni, sértegetni a kérdezőt!!!! Mi értelme ennek? Hiszen ő le akar szokni!!!! Azokat b.szogassátok akik egyáltalán nem akarnak leszokni!!!!!!!!!

2011. ápr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
Ja és itt szerintem a hogyan a kérdés, ebben tudunk segíteni.
2011. ápr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
72%

Szia.Nekem sem volt annyi akaraterőm hogy rögtön leszokjak elöször a napi 1doboz helyett 5szál aztan szépen fokozatosan csökkentettem aztán kb a 25.hétnél sikerült letegyem teljesen.

KUR.ÁRA furdalt a lelkiismeret kedves MINDENT TUDÓ ANYUKÁK és akkor mi van????Te honnan tudod ha soha nem cigiztél hogy a másik mit érez????Kivancsi vagyok te mindent jól csinálsz-e.Miért kell valakit letolni amikor véleményekért tanácsért jön ide???ez a célja ennek az oldalnak?Hát nektek egy szapulos oldalt kéne létrehozni biztos jol elszorakoznátok.

A másik milyen segitségre gondolsz???Talán tapaszra hu még jobb ötlet mert ugye a füsttöl megszabadul de a nikotintol nem.


Kedves kérdező.

Ne foglalkozz az ilyen okoskákkal ne is görcsölj a cigin hidd el le fogod tenni.Sok sikert hozzá.Jó babavárást.

2011. ápr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
67%

Ez most komoly! Azt kell neki mondani,hogy le fogod tenni, nyugi! Egy terhes nőnek! Könyörgöm, egy élvezeti cikkről beszélünk, nem életmentő gyógyszerről. Azt aki mondjuk depressziós és a gyógyszereitől kell megválni, azt megértem és sajnálom, de azt akinek a cigitől. Más anya, aki meg vigyáz magára, beteg gyereket szül! Úristen!

Azt hiszem jó pár dohányos írt ide, tehát nem olyanok, akik életükben nem szívtak. Ergo tudják miről beszélnek. Sőt megkockáztatom,hogy olyan is van köztük, aki napi fél dobozzal szívott minimum. Mégis lerakta a gyereke miatt!

2011. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
48%
HISZEN Ő IS LE AKARJA RAKNI FOGD MÁR FEL!!!! Miről beszélsz?????
2011. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves Kérdező!


Itt sajnos ezen a portálon ez a szokás. Ha valaki segítséget kér, sértegetik inkább a felháborodott szuperanyukák.... ahelyett hogy segítenének!!!!!! Undorító!!!!!


Nekem sem sikerült rögtön letenni, szép fokozatosan hagytam abba, így nem is volt annyira vészes, nem okozott elvonási tüneteket sem. Én azt mondom, hogy sosem késő leszokni! Tedd meg minél előbb a pici érdekében!

Nagyon szurkolok Neked! Kitartással sikerülni fog!!!!!"


Kedves Válaszoló! Attól lenne valaki szuperanyuka, hogy a gyereke érdekében abbahagyja, felfüggeszti a dohányzást?" Ez nem szuperanyaság, hanem a MINIMUM, AMIT A GYERMEKED ÉRDEKÉBEN MEGTESZEL. A szuperanyaság az máshol kezdődik szerintem...

2011. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!