Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt egy ideig...

Terhesség alatt egy ideig vagy épp végig dohányzó kismamák, mi a véleményetek erről, elkéstem már ezzel?

Figyelt kérdés
Jövő héten leszek 20 hetes kismama és már többször is megfogadtam, hogy le fogok szokni a dohányzásról. Volt olyan, hogy napokig nem gyújtottam rá, de ha jött valami ami miatt hihetetlenül ideges lettem, rágyújtottam egy cigire ami bár megnyugtatott átmenetileg de a lelkiismeretfurdalásomat egyre csak növelte! Most nagyon erősen megfogadtam magamban, hogy holnaptól egyetlen szál cigit sem fogok elszívni. Naphosszat olvasgattam azzal kapcsolatban, hogy milyen káros hatásai vannak ennek,rengeteg oldalt átböngésztem, hogy igenis vegyem már komolyan, hogy mennyire gonosz dolgot teszek ezzel! Mindig nagyon gyötör a lelkiismeretem ha éppen rágyújtok és le akarom tenni. Szerintetek félidőnél már elkéstem ezzel? Van még esély arra,hogy "helyrehozzam" amit elrontottam? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 3. 23:31
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
63%

"Ne haragudj, de leszokni akaró kismamának ne olyan osztogasson tanácsot, akinek nem sikerült letenni a cigit!"


Osztogasson olyan is!

Aki könnyen le tudott szokni, az nem biztos, hogy átérzi azt a kínt, amit a leszokni nem tudó, de folyton próbálkozó átél.

Tudom, most jön az, hogy azért nem tudott leszokni, mert nem is akart, csak mondta, hogy le akar szokni.

Ez baromság. Láttam olyan embert, aki letette, és néhány hétig simogatni kellett a lelkét, biztatni, hogy 'okos-ügyes-tapsifüles' és utána már nem volt gond. De láttam olyat is, aki évekig azt játszotta, hogy letette néhány hétre, ezalatt sírógörcsökkel, sértődékenységel, szétesett koncentrálóképességel és zabálási rohamokkal küzdött, végül nem bírta, és újra rágyújtott. Néhány hétig füstölt mint a gyárkémény, közben átment önmarcangoló, önostorozó mű-mártírba, és kezdte elölről a leszokást.

Vajon egy ilyen eset kombinálva egy terhességel mit eredményez?

2011. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
48%
én is dohányoztam, de minden terhességnél leszoktam (az első hónapban)konkrétan háromszor, utoljára végleg de bevallom én szerettem rágyújtani ám a babák miatt amikor megtudtam letettem nem okozott nehézséget, viszont nem ítélem el azt akinek nehezebben megy csak tegye le a nikotin nem okoz elvonási tüneteket csak "pszihésen" fizikailag nem, nem olyan mint a drog
2011. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
77%

Komolyan felhábóritó....Mindig ez van ha cigis téma kerül szóba.Nme ez a kérdés és legtöbbször nem olyanok irnak akik voltak ilyen helyzetben hanem akik itélkeznek.Nem könnyű dolog lerakni a cigit és az sem bizonyitott hogy feltétlenül lesz baja a babának.Kb annyi az esélye mint egy olyan anyukánál aki nem dohányzik.Hány olyan baba van akinek mindenféle betegsége lesz pedig az anyuka soha semmilyen káros dolgot nem csinált.ettől függetlenül én szurkolok neked és sok sikert kivánok a leszokáshoz.Soha nem késő letenni.

Mielőtt kapnám a pocskondiázást,nem dohányzom....

Sok sikert

2011. ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:
Huh, hát rendesen lesokkoltak a válaszok! :) Én egyetértek mindenkivel akli azt írta, hogy önző ember vagyok aki nem képes feláldozni ezt a szokást a babája érdekében. Rengeteg idő telt már el, ezt én is tudom. Mindenesetre úgy vagyok vele, hogy jobb későn mint soha és most, hogy ennyire erős bennem az elhatározás, hiszem, hogy sikerülni fog. De ezen ne vesszetek össze!:) Mindenkinek más a véleménye erről a dologról, én is úgy vélem, hogy joggal ítélik el azt aki várandósan dohányzik, én is elítéltem saját magam, ezért szeretnék leszokni. Nem csak a várandósság idején okozhat bajt de később a szoptatás által is bekerül a szervezetébe a nikotin! Sajnálom, hogy csak ilyen későn tértem észhez ... Köszönöm Mindenkinek a válaszát!
2011. ápr. 4. 12:51
 35/50 anonim ***** válasza:

OFF

De az előttem szólhoz kapcsolódik.

Szájszárazság

Lassult bélmozgás, székrekedés, puffadás

Fejfájás

Alvászavar

Megnövekedett étvágy, elhízás

Fáradékonyság, csökkent izomtónus

Izomfájdalom

ezek szerintem fizikai illetve idegrendszeri tünetek, nem pszichések.

/OFF

2011. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
12:31esre reagáltam, csak baromi lassan írok, ezért beelőztetek :)
2011. ápr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
36%

Tudod, minket elküldtek tüdőröntgenre és akkor utána olvastam, hogy bizony lehet már pici bab is tüdőrákos és összefutottam egy 2 hónapossal a rendelőben (ne tudd meg 2 hónap alatt többet volt kórházban a baba, mint otthon) és ott volt a beszűrődés a tüdején, mutatta a röntgen. És ott volt a cigidoboz a babakocsiban. Hát tudod, amit itt írtak a dohányos anyukákról, finom és nőies.

Jó, nyilván nem minden dohányos babája jön tüdőrákosan világra, de meg van az esély. Én nem gondolnám, hogy szuperanyu lenne, aki ezt elkerülendő időben leteszi a cigit és soha nem is gyújt rá a gyerek jelenlétében. De lehet egyeseknél, már ez is a misztikum és hatalmas áldozat. Sajnálatos.

Csak tényleg a kérdés, minek az ilyennek gyerek, akinek már ez hatalmas áldozat és megterhelő?

2011. ápr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:
Jó hát köszönöm szépen azért nagyon remélem, hogy nem lesz tüdőrákos! Már bánom am, hogy feltettem ezt a kérdést mert oké mindenki kiosztott azért, hogy cigiztem, eddig jogos és azt mondtam persze, megérdemlem mert ocsmány dolgot csináltam. De azért ilyenekkel, hogy tüdőrák... Én tényleg csak tanácsot szerettem volna kérni és akkor most meg olvashatom ezt. :S Hát köszönöm szépen. Én mindig azon az elven voltam, hogy az ember ha meg akar változni, sosem késő, főleg ha jó irányba akar. Egyébként pedig kérdésedre válaszolva, a baba nem volt tervezve de megtartottuk mert abortuszellenesek vagyunk! És pont azért akarom letenni azt az átkozott cigit mert ha már egyszer megtartottam akkor lehessen Neki is olyan élete mint az összes többi babának, gyermeknek, felnőttnek!
2011. ápr. 4. 16:06
 39/50 anonim ***** válasza:
45%

Szia!!!


Nekem az elsővel nem sikerült, bár csökkentettem az adagot, napi 2-3-4 szál azért volt... Hála Istennek átlagos születési súllyal, makkegészségesen szültett. Most teljesen kb 20. hét után sikerült abbahagyni, nagyon nehezen ment, de úgy voltam vele csomószor, hogy uccsó doboz, meg az az utáni is... Egy idő után utáltam magamat, hogy nem tudom letenni, és egyszer csaknem vettem többet. Pár napig nagyon-nagyon nehéz volt. Olvastam egy doki tanácsát, hogy a leghelyesebb lenne nem dohányozni, de ha már nem tudja letenni, akkor legalább az utolsó 3-adban ne gyújtson rá a kismama, mert akkor fejlődik a baba tüdeje. Azóta nem gyújtottam rá, nem mondom, hogy nem hiányzik... Alig várok 1 jó kávét 1 szál cigivel, nyugiban, ahogy régen, de most ez van... Babóé az elsőbbség. Hidd el, meg tudod csinálni.... Kitartást!

2011. ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
30%

ma 16:06


Mint azt már leírtam többször is. Nem arra értettem a szuperanyaságot hogy leszokik valaki a cigiről.

Leírom hogy te is értsd, hogy itt biztos tökéletes anyukák válaszolgatnak és pocskondiázzák nem túl kultúráltan azt aki segítséget kér! Érted most már ugye?

Miért kell itt ilyeneket írogatnod neked is?????? Most komolyan? LERAKJA A KÉRDEZŐ A CIGIT HOLNAP - akkor meg mondd minek írogatsz ide ilyeneket?????

2011. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!