Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt egy ideig...

Terhesség alatt egy ideig vagy épp végig dohányzó kismamák, mi a véleményetek erről, elkéstem már ezzel?

Figyelt kérdés
Jövő héten leszek 20 hetes kismama és már többször is megfogadtam, hogy le fogok szokni a dohányzásról. Volt olyan, hogy napokig nem gyújtottam rá, de ha jött valami ami miatt hihetetlenül ideges lettem, rágyújtottam egy cigire ami bár megnyugtatott átmenetileg de a lelkiismeretfurdalásomat egyre csak növelte! Most nagyon erősen megfogadtam magamban, hogy holnaptól egyetlen szál cigit sem fogok elszívni. Naphosszat olvasgattam azzal kapcsolatban, hogy milyen káros hatásai vannak ennek,rengeteg oldalt átböngésztem, hogy igenis vegyem már komolyan, hogy mennyire gonosz dolgot teszek ezzel! Mindig nagyon gyötör a lelkiismeretem ha éppen rágyújtok és le akarom tenni. Szerintetek félidőnél már elkéstem ezzel? Van még esély arra,hogy "helyrehozzam" amit elrontottam? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 3. 23:31
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
bocsánat 16:02 nem 16:06
2011. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 Avery ***** válasza:
100%

Szia,

Én az 5. hétig rettegtem, hogy fogok szenvedni a lerakással, mert addig és azelőtt 10 évig erős dohányos voltam. Utána szerencsémre olyan rosszul voltam, hogy gondolni sem bírtam rá.

Most a 15. hétben vagyok, már jobban érzem magam, és múltkor két slukkot szívtam egy cigiből, és most már sokat gondolok rá, de ha már eddig kibírtam, akkor kibírom végig. Lehet, hogy közben néha 1-2 slukkot fogok szívni, de azt is max. 2 hetente.

És ezért nem szidom magamat. Az nekem sosem volt hajtóerő, és úgy látom, neked sem. Annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj ösztönző dolgokra gondolni, te ismered magad, hogy mi "válik be". Pl. "ha eddig bírtam tanulni és dolgozni is, akkor kibírok néhány hónapot cigizés nélkül", vagy "majd rágyújthatok ha megszületett és már nem szoptatok", "a gyerekem nagy lesz, erős és egészséges ha nem gyújtok rá most", "ronda ráncos öregasszony leszek" :), meg ilyenek, ami motivál téged. Kerüld a helyzeteket - pl. én sem megyek ki senkivel cigizni, azaz nézni, ahogy ő cigizik. Addig csinálok valami mást. Ne szívd végig, ha máshogy nem megy, a végén a legerősebb.

És ha mégis cigiztél, bocsáss meg magadnak. NE ADD FEL! Sok sikert!

2011. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 Avery ***** válasza:
100%

Ja, és még valami, ezt olvastam: a cigaretta, bár azt hisszük, lenyugtat, igazából felizgat. Ha stresszes helyzetben vagy, és nem gyújtasz rá, a szervezeted könnyebben dolgozza fel a helyzetet. Ez bizonyított, csak az ellentétét képzeljük. A következő idegesítő helyzetben esetleg gondolj arra, hogy ha msot még rá is gyújtasz, azzal csak mindenféle szempontból fokozod az idegességedet - a nyugalom csak átmeneti illúzió. Mondd magadnak esetleg hogy nem, én nem cigizek, SENKI nem képes engem eléggé felbosszantani ehhez - nincs szükségem ilyen illúzióra.

Remélem, érthető, és bocs, hogy ennyire hosszú voltam.

Kellemes babavárást és könnyű szülést, egészséges bébit :)

2011. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon aranyosra sikeredett!! :)
2011. ápr. 4. 23:27
 45/50 A kérdező kommentje:

Nem tudom kit mennyire érdekel a dolog, de azért gondoltam megosztom Veletek, akik sok jó tanácsot, erőt és biztatást adtatok, hogy SIKERÜLT letennem a cigit és ez azóta is így van! Köszönöm azoknak akik igyekeztek lelket önteni belém! Sokkal boldogabb embernek érzem magam, ráadásul sokkal több pénzem marad meg amit a babámra költhetek! :-) De ami a legfontosabb, hogy végre szegénynek nem kell elviselnie az én rossz szokásomat! Ez adott erőt! Ha Ő nem lenne még most is dohányoznék! Akárhányszor megkívánom a cigarettát, mindig arra gondolok, hogy Ő így milyen jól érzi magát bent, hogy már nincs! Rögtön el is megy tőle a kedvem ... :)

Ma vagyunk 22 hetesek! :)

2011. ápr. 19. 00:39
 46/50 A kérdező kommentje:
*hogy már nincs cigarettafüst (ezt akartam írni:))
2011. ápr. 19. 00:41
 47/50 anonim ***** válasza:

Jajjj nagyon gratulálok!!!!! Tudtam én hogy menni fog :)))


Na nagy okosok! Én megmondtam hogy biztatást és segítséget kért a kérdező!!!! Remélem olvassátok és gratulálni is képesek vagytok!!!!!


19 hetes nemdohányzó km

2011. ápr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Csak érdeklődnék, hogy azóta mi történt veled, mert nagyon hasonló a sorsunk. Én is jövőhéten leszek 20. hetes. 6 hetes koromig cigiztem, onnantól csak beleszívok két slukkot naponta 1-2 szál cigibe amikor a férjem rágyújt. Remélem nem lett baja a babádnak és remélem az enyémnek sem lesz. Sikerült végleg leszokni? Teljesen egészséges lett a baba? Mennyivel született és hány hétre?

Köszönöm a válaszodat!

2011. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:

Szija!

Igen, sikerült végleg leszoknom! :-) Azóta sem gyújtottam rá egyszer sem, pedig nagyon kívánom a cigarettát... Pláne a szokásos reggeli vagy napközbeni capuccino-m mellé... De megtudom állni a kisbabám érdekében. Egyébként a Kislányom 2 hónapos, gyönyörű, egészséges kisbaba. 41. héten indították a szülésemet mert nem akart jönni magától a kishölgy. :) 3550 grammal született, most 2 hónaposan 5800 gramm, kis falánk. :) Állandóan cicizne ha tehetné. Szerintem tedd le teljesen ha tudod, sokkal nyugodtabb lesz a lelkiismereted. Ha pedig vissza szeretnél szokni, mert nem tudsz meglenni nélküle azt majd megteheted akkor ha már nem szoptatod a kisbabádat. :-) Könnyű szülést és Jó egészséget Nektek! :-)

2011. nov. 8. 18:43
 50/50 anonim ***** válasza:

Azóta sincs semmi baja a babádnak?

Utolsó voltam...

2015. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!